Prodloužený víkend Podgorica

Plánujete prodloužený víkend do destinace Podgorica? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Podgorica

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Podgorica na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Millennium Bridge, King Nikola Monument, Starodoganjska Mosque a mnoho dalších. Podgorica se nachází ve státě Černá Hora přibližně 1.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Podgorica je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Černá HoraČerná Hora

Rychlý přehled

Stát

Černá Hora

Letiště

1 letiště (TGD)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Podgorica - 24 míst co vidět .

 •  

  Millennium Bridge

  Mostem tisíciletí (Millennium Bridge) je kabelový most přes řeku Moraču v Podgorici, Černé Hoře. Tento impozantní most o délce 173 metrů byl navržen slovinskou společností Ponting Bridges a profesorem Mladenem Ulićevićem z Fakulty stavebnictví v Podgorici. Most byl postaven slovinskou společností Primorje a otevřen 13. července 2005, v národním dni Černé Hory. Most se rychle stal jedním z nejvýznamnějších symbolů města.

 •  

  King Nikola Monument

  Socha krále Nikoly I. Petroviće je dominantou jednoho z parků v Podgorici. Tato impozantní jezdecká socha od akademického sochaře Rista Radmiloviće je věnována poslednímu panovníkovi dynastie Petrović-Njegoš. Byla odhalena v roce 2005 při příležitosti oslav Dne osvobození Podgorice. Socha a místo, kde se nachází, posílají silnou zprávu o kontinuitě černohorské státnosti a upozorňují na obrovský přínos posledního vládce dynastie Petrović pro moderní, evropský rozvoj Podgorice v knížectví a později v Království Černá Hora.

 •  

  Starodoganjska Mosque

  Starodoganjská mešita v Podgorice je nejstarší mešitou ve městě, postavenou na konci 15. století Skenderem-begem Cauševem. Toto nenápadné místo bylo jednou z mnoha mešit, které měla Podgorica, ale dnes jsou aktivní pouze dvě. Starodoganjská mešita byla dlouho jedinou aktivní mešitou ve městě a byla několikrát rekonstruována. Je obklopena kamennou zdí a v jejím dvoře sídlí Mesihat Islámské komunity Černé Hory.

 •  

  Osmanagića Mosque

  Osmanagića džamija (mešita) se nachází v Podgorice, hlavním městě Černé Hory. Byla postavena v roce 2007 a je pojmenována po Osmanovi Osmanagićovi, bohatém podnikateli z Bosny a Hercegoviny, který podpořil výstavbu mešity. Mešita je navržena v tradičním osmanském stylu a má velkou centrální kupoli a čtyři menší kupole kolem ní. Vnitřní prostor mešity je zdoben mramorem a keramikou a je vybaven moderními zařízeními pro pohodlné modlitby.

 •  

  Hadži - Paša's Bridge

  Most Hadži-Paša, který se nachází v historické části Podgorice a je nejstarším mostem ve městě. Byl postaven v době Římské říše a je jedním z mála pozůstatků této doby. Most byl několikrát poškozen, ale v 18. století byl obnoven Hadži-Pašou Osmanagićem, po němž nese své jméno. Most vyniká svou harmonickou architekturou, která se skvěle snoubí s přírodním okolím.

Počasí Podgorica

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Podgorica

K cestě do destinace Podgorica lze využít 1 letiště.

Podgorica - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Chania
🌴 Dovolená
🤩 6 990 Kč
Barcelona
✈️ Zpátečka
🎉 1 225 Kč
pohled z výšky na Puerto Rosario, Fuerteventura
🌴 Dovolená
😎 10 490 Kč
Arrecife
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
Dublin
✈️ Zpátečka
🎉 1 226 Kč

Do Irska během září

Irsko
Před 27 hodinami
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
🚀 7 490 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz