Praha

Prodloužený víkend v Praze

Plánujete prodloužený víkend v Praze? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Praze

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Praze na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Pražský hrad, Karlův most, Pražská zoo a mnoho dalších. Praha se nachází ve státě Česká republika přibližně 0h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Praze je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
Česká republikaČeská republika

Rychlý přehled

Stát
Česká republika
Letiště
1 letiště (PRG)

Co vidět v Praze

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 23 míst, co vidět v Praze .

 • Pražský hrad
   

  Pražský hrad

  Pražský hrad je nejvýznamnější památkou Prahy a celé České republiky. Nachází se na skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou a je to největší starobylý hrad na světě. Hrad býval sídlem českých knížat a králů, a od roku 1918 slouží jako sídlo prezidenta republiky. Jeho architektura zahrnuje různé styly, od románského po gotický a 20. století.

 • Karlův most
   

  Karlův most

  Karlův most je středověký kamenný obloukový most přes řeku Vltavu. Jeho výstavba začala v roce 1357 za podpory krále Karla IV. a byla dokončena na počátku 15. století. Most nahradil starý Juditin most, postavený v letech 1158–1172, který byl vážně poškozen povodní v roce 1342. Tento nový most se původně nazýval Kamenný most nebo Pražský most, ale od roku 1870 je známý jako Karlův most. Až do roku 1841 byl Karlův most nejdůležitějším spojením mezi Pražským hradem a Starým Městem a okolními oblastmi.

 • Black-tailed prairie dog in Prague Zoo
   

  Pražská zoo

  Zoologická zahrada hlavního města Prahy se nachází v pražské čtvrti Troja na severu města. Byla otevřena v roce 1931. Zoo využívá přes 50 hektarů pro expozice. V zoo se chová přibližně 5 000 zvířat z 676 druhů, včetně 132 druhů ohrožených. Pražská zoo se neustále objevuje v žebříčkách jako jedna z nejlepších zoo na světě. Zoo výrazně přispěla k záchraně koně převalského.

 • Staroměstské náměstí
   

  Staroměstské náměstí

  Staroměstské náměstí je nejvýznamnějším náměstím v Praze, které nabízí historickou atmosféru a mnoho zajímavých památek. Náměstí se nachází v srdci Starého Města a je obklopeno mnoha historickými budovami, jako je Staroměstská radnice s orlojem, Týnský chrám a husitský kostel svatého Mikuláše. Na náměstí můžete také vidět pomník mistra Jana Husa a Mariánský sloup. Staroměstské náměstí je ideálním místem pro procházku a poznávání historie Prahy.

 • Strahovský klášter
   

  Strahovský klášter

  Strahovský klášter je nejstarším premonstrátským klášterem v Čechách V jeho prostorách se nachází slavná Strahovská knihovna a obrazárna, které stojí za návštěvu. Knihovna má krásný interiér s barevnými freskami a obrazárna představuje více než 1500 uměleckých děl, včetně sbírek rudolfinského, vlámského a italského malířství. Po roce 1989 začaly nákladné rekonstrukce, které stále pokračují.

Počasí v Praze

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Praha

K cestě do destinace Praha lze využít 1 letiště.

Praha - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
🚀 943 Kč
Enfidha
🌴 Dovolená
💣 8 890 Kč
santorini
✈️ Zpátečka
💣 2 409 Kč
amsterdam
✈️ Zpátečka
🤩 2 118 Kč
moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
✈️ Zpátečka
🎉 1 144 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz