Prodloužený víkend Rijeka

Plánujete prodloužený víkend do destinace Rijeka? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Rijeka

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Rijeka na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Trsat Castle, City Clock Tower, Museum of Modern and Contemporary Art a mnoho dalších. Rijeka se nachází ve Chorvatsku přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Rijeka je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
ChorvatskoChorvatsko

Rychlý přehled

Stát

Chorvatsko

Letiště

1 letiště (RJK)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Rijeka - 19 míst co vidět .

 •  

  Trsat Castle

  Hrad Trsat v Rijece je jedním z nejstarších opevnění na chorvatském pobřeží. Nachází se na kopci ve výšce 138 metrů nad mořem a nabízí nádherný výhled na Rijeku a okolní kopce. Toto historické, zrekonstruované opevnění nabízí návštěvníkům kavárnu v nádvoří a přehlídky výtvarného umění, letní koncerty a divadelní představení pod širým nebem. Hrad Trsat je ideálním místem pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu Chorvatska.

 •  

  City Clock Tower

  City Clock Tower v Rijece je jedním z nejznámějších symbolů města. Tento kamenný zvonice se nachází na Korzu, hlavní promenádě a místě setkávání obyvatel Rijeky. Postavena byla v roce 1873 a je vysoká 45 metrů. Zvonice je otevřena pro turisty, kteří si mohou vychutnat nádherný výhled na město a okolní krajinu. Vstupné je velmi příznivé a doporučujeme navštívit tuto historickou památku při návštěvě Rijeky.

 •  

  Museum of Modern and Contemporary Art

  Muzeum moderního a současného umění v Rijece nabízí exkluzivní výstavy soch, obrazů, plakátů a instalací z období moderny a současnosti. Nachází se na druhém patře univerzitní knihovny a přináší kvalitní rotující výstavy, od pouliční fotografie po současné kresby a sochy. Muzeum sbírá díla umělců z Rijeky z 19. století a chorvatských a zahraničních umělců z 20. a 21. století.

 •  

  PEEK&POKE Computer Museum

  PEEK&POKE Computer Museum v Rijece je technické muzeum, které se specializuje na staré desktopové počítače, objemné klávesnice a klasické ruční videohry. Muzeum je otevřeno od května do listopadu každý den od 10:00 do 18:00 hodin, v sobotu od 11:00 do 16:00 hodin. Mimo sezónu je návštěva možná pouze po předchozí domluvě na mobilním telefonu nebo e-mailu. V neděli a svátcích se prosím neváhejte s námi kontaktovat. Vítejte!

 •  

  Cathedral of St. Vitus

  Katedrála svatého Víta v Rijece je barokním skvostem s rotundou a sochařskými díly. Její stavba podle návrhu jezuitského architekta Giacoma Briana byla zahájena v roce 1638. Katedrála je postavena na vyvýšeném místě v srdci města a byla významně rozšířena v roce 1725 přidáním galerie. Kostel je také domovem Zázračného krucifixu a legenda o něm stojí za jeho využitím v barokním hlavním oltáři. Katedrála svatého Víta se mezi 1. a 2. světovou válkou stala katedrálou.

Počasí Rijeka

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Rijeka

K cestě do destinace Rijeka lze využít 1 letiště.

Rijeka - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kypr
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 385 Kč
Olbia
🌴 Dovolená
😍 12 990 Kč
Bari
✈️ Zpátečka
🤩 1 313 Kč

LM letenky do Apulie

Itálie
Před 24 hodinami
Nantes
✈️ Zpátečka
🎉 1 802 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz