Rotterdam

Prodloužený víkend v Rotterdamu

Plánujete prodloužený víkend v Rotterdamu? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend v Rotterdamu

Naplánujte jsi prodloužený víkend v Rotterdamu na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Erasmusbrug, Euromast, Witte Huis a mnoho dalších. Rotterdam se nachází ve Nizozemsku přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v Rotterdamu je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
NizozemskoNizozemsko

Rychlý přehled

Stát

Nizozemsko

Letiště

1 letiště (RTM)

Co vidět v Rotterdamu

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 25 míst, co vidět v Rotterdamu .

 •  

  Erasmusbrug

  Erasmusbrug je kombinovaným mostem, který spojuje severní a jižní část Rotterdamu přes řeku Nieuwe Maas v Nizozemsku. Most byl pojmenován po Desideriusovi Erasmu, významném humanistovi, známém jako Erasmus z Rotterdamu. Jde o symbol města a nejdůležitější památku Rotterdamu. Most je 802 metrů dlouhý a jeho asymetrický pylon dosahuje výšky 139 metrů. Díky svému unikátnímu designu je také přezdíván jako "Labuť".

 •  

  Euromast

  Euromast v Rotterdamu je jedna z nejvyšších věží v Nizozemsku. Navrhl ji architekt Hugh Maaskant a byla postavena v letech 1958 až 1960. Věž byla speciálně postavena pro Floriádu (zahradnický festival v roce 1960). Jde o betonovou konstrukci s výhledovou terasou a restaurací ve výšce 96 metrů. Euromast nabízí neuvěřitelné panoramatické výhledy na Rotterdam a okolí.

 •  

  Witte Huis

  Witte Huis, neboli Bílý dům, je budova postavená v roce 1898 v uměleckém stylu Art Nouveau v Rotterdamu. S výškou 43 metrů a 10-ti patry byl v té době nejvyšší budovou v Evropě. Dnes je budova národní památkou. Witte Huis byl první vysokou stavbou v Evropě, která byla postavena bez použití dřeva kvůli obavám z požáru. Budova je vyrobena z železa, oceli a betonu.

 •  

  RailZ Miniworld

  Miniworld Rotterdam je největší muzeum miniatur v Nizozemsku, které se nachází v Rotterdamu. Toto muzeum o rozloze 600 metrů čtverečních je naplněno detailními miniaturami města a jeho nejslavnějších památek, jako jsou Euromast, Erasmusův most, přístav a hlavní nádraží. Miniworld Rotterdam nabízí také prohlídky, během kterých se můžete dozvědět více o fungování muzea a vzniku miniatur. Muzeum má svůj vlastní "časový pás", kde jeden den trvá pouze 24 minut a noc čtyři minuty. Toto muzeum je ideálním místem pro zábavu pro všechny věkové kategorie.

 •  

  SS De Rotterdam

  SS Rotterdam je bývalá oceánská loď a výletní loď, která byla v roce 2010 přeměněna na hotelovou loď. Její kariéra trvala čtyřicet jedna let. Loď se již nepoužívá k plavbě, ale je otevřená veřejnosti jako muzeum a hotel. Prohlédnout si ji můžete zdarma na Promenade Deck a také na průvodcovské prohlídce, která vás provede všemi palubami lodi.

Počasí v Rotterdamu

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Rotterdam

K cestě do destinace Rotterdam lze využít 1 letiště.

Ubytování v Rotterdamu

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Marsa Alam
🌴 Dovolená
🤩 8 590 Kč
Iraklio
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Kavala
🌴 Dovolená
💣 5 990 Kč
Ženeva
✨ Víkendovka
👍 1 679 Kč
Kypr
🌴 Dovolená
🤩 10 990 Kč
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
👌 2 385 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz