tampere

Prodloužený víkend Tampere

Plánujete prodloužený víkend do destinace Tampere? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Tampere

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Tampere na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Tampereen tuomiokirkko, Moomin Museum, Tampereen ortodoksinen kirkko a mnoho dalších. Tampere se nachází ve Finsku přibližně 2h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Tampere je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
FinskoFinsko
👀 Památky
📜 Historie
🌲 Příroda
🏛️ Architektura

Rychlý přehled

Stát
Finsko
Letiště
1 letiště (TMP)
Časový posun
+1h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Tampere - 20 míst co vidět .

 • kostel-tampere
   

  Tampereen tuomiokirkko

  Tampereen tuomiokirkko je luterský kostel v Tampere. Postaven byl v letech 1902 až 1907 v románském stylu a navržen architektem Larsem Sonckem. Katedrála je proslulá svými freskami, které namaloval Hugo Simberg mezi lety 1905 a 1906. Obrazy vyvolaly v té době značnou kontroverzi, zejména Simbergův obraz křídlatého hada na červeném pozadí na nejvyšším bodě stropu.

 • Moomin Museum
   

  Moomin Museum

  Moomin Museum v Tampere je kouzelným zážitkem pro všechny fanoušky knih o Muminovi. V muzeu můžete vidět ilustrace od Tove Janssonové, 40 miniatur a malý Muminův dům. K dispozici je zde přibližně 2000 exponátů. V Moomin Shopu si můžete zakoupit dárky a v Moomin Library najdete knihy o Muminovi v mnoha jazycích.

 • katedrala-tampere
   

  Tampereen ortodoksinen kirkko

  Tampereen ortodoksinen kirkko, také známý jako Kostel svatého Alexandra Něvského a svatého Mikuláše, je pravoslavný kostel v Tampere. Postaven byl v roce 1899 podle návrhu ruského architekta T. U. Yazukova. Kostel je věnován svatému Alexandru Něvskému a svatému Mikuláši. Bohoslužby se konají v sobotu v 18:00, v neděli v 10:00 a ve středu v 20:00.

 • Särkänniemi
   

  Särkänniemi

  Särkänniemi v Tampere je rodinný zábavní park nabízející celou řadu atrakcí, včetně horských drah, akvária, planetária a galerie umění. Celodenní vstupenka umožňuje přístup ke všem atrakcím. Mezi nejlepší jízdy patří Tornado, High Voltage a jízdy na člunech. Pro mladší děti je zde také oblast s Angry Birds. Vnitřní atrakce jsou otevřeny po celý rok.

 • nokia-arena-tampere
   

  Nokia Arena

  Nokia Arena je moderní a víceúčelová aréna v centru Tampere. Otevřena byla v roce 2021 a její kapacita na hokejové zápasy činí 13 455 diváků. Najdeme tu také hotel Lapland s pokoji s výhledem na ledovou plochu. Pořádají se tu také koncerty.

Počasí Tampere

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Tampere

K cestě do destinace Tampere lze využít 1 letiště.

Tampere - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Palma de Mallorca
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
👍 2 460 Kč
Santa Cruz de la Palma, Kanáry, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 12 990 Kč
Rijeka - Kapucinska Crkva in Rijeka, view from the autobus station. Rijeka, Croatia. 2008 year.
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
výhled na hlavní město Rumunska
✨ Prodloužený víkend
🎉 1 089 Kč
hurghada
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Tirana
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz