Ubytování v Dublinu - kde se ubytovat?

Plánujete dovolenou v Dublinu a hledáte, kde se ubytovat? Tipy, kde se v Dublinu levně a dobře ubytovat.

Ubytování v Dublinu

Dublin je oblíbeným cílem turistů i studentů, hlavně díky bohaté historii, památkám, univerzitě a rušnému nočnímu životu. Najít v Dublinu vhodné ubytování však může být problém, pokud Dublin neznáte.  Podívejte se proto na jednotlivá ubytování a čtvrtě v Dublinu, kde se vhodně ubytovat.

Hotely a hostely

Hotely a hostely jsou nejběžnějšími typy ubytování v Dublinu. K dispozici je celá řada možností, od cenově výhodných hostelů až po luxusní 5-ti hvězdičkové hotely. Hlavní výhodou ubytování v hotelu nebo hostelu je pohodlí a dostupnost. Většina hotelů a hostelů se nachází v centru města a v blízkosti památek v Dublinu. Mnoho hotelů a hostelů navíc nabízí  bezplatnou Wi-Fi, snídani či 24hodinová recepce.

Ubytování u místních

Airbnb se stalo oblíbenou volbou pro cestovatele, kteří hledají autentičtější zážitky. Prostřednictvím Airbnb si můžete pronajmout pokoj, byt nebo celý dům od místního obyvatele. Tato možnost nabízí více soukromí a často může být cenově dostupnější. Pobyt má však i některé nevýhody. Pobyt v Airbnb vyžaduje více plánování a koordinace s hostiletem a budete su někdy muset vyzvednout a předat klíče. V době svátků (např. Den sv. Patrika) pak ale bývá Airbnb cenově nevýhodné, pronajímatelé se snaží prodat svůj apartmán za co nejvyšší cenu, cena je tak závislá na poptávce. Ubytování v soukromí

Nejlepší hotely v Dublinu

V Dublinu najdeme mnoho skvělých hotelů, od cenově výhodných až po luxusní pětihvězdičkové. Podívejte se na některé hotely v Dublinu:

The Merrion Hotel:  Tento luxusní pětihvězdičkový hotel se nachází v centru Dublinu, je známý elegantní výzdobou,  prvotřídními službami a krytým bazénem.

Hotel The Westbury: Tento pětihvězdičkový hotel se nachází na Grafton Street, jedné z nejznámějších dublinských nákupních ulic. Nabízí stylové pokoje a výjimečné služby.

The Shelbourne Dublin: Tento hotel je ikonou Dublinu více než 200 let. Nachází se v samém srdci města s výhledem na park St Stephen's Green. Hotel má prostorné pokoje a výborné snídaně.

The Dean: Tento moderní butikový hotel se nachází v klidné čtvrti Portobello. Hotel Dean je známý svým funky designem, kreativním vybavením (například gramofonem v každém pokoji) a živým střešním barem.

The Clarence: Tento historický hotel se nachází u řeky Liffey v srdci dublinské čtvrti Temple Bar. Clarence je známý svou elegantní výzdobou, slavnou klientelou (vlastní ho Bono ze skupiny U2) a živou barovou scénou.

Nejlepší hostely v Dublinu

Dostupné hostely pro baťůžkáře najdeme převážně v centru Dublinu. Některé z nejlepších hostelů vDublinu jsou:

Generator Dublin: Moderní hostel najdeme ve Smithfieldu. Nabízí soukromé pokoje, sdílené noclehárny a má bar s výhledem na město.

Kinlay House: Tento přátelský hostel se nachází  kousek od Trinity College. Kinlay House nabízí soukromé pokoje a sdílené noclehárny, společný salonek, kuchyň a snídaně zdarma.

Abbey Courts Hostel: Tento cenově výhodný hostel se nachází v historické čtvrti Four Courts,  kousek od ulice O'Connell Street a řeky Liffey.  Hostel nabízí soukromé pokoje a sdílené noclehárny a snídaně zdarma.

Isaacs Hostel: Tento oceňovaný hostel se nachází v přestavěném skladu vína z 19. století, jen kousek od hlavního vlakového a autobusového nádraží, nabízí soukromé pokoje a sdílené noclehárny snídaně zdarma.

Barnacles Hostel: Tento hostel se nachází v srdci Temple Baru. Barnacles Hostel nabízí soukomé i sdílené pokoje, kuchyň a snídani zdarma. Od roku 2021 je to pouze hotel.

Studentské ubytování

Dublin je oblíbenou destinací pro zahraniční studenty a je zde k dispozici celá řada možností studentského ubytování. Většina studentských ubytovacích zařízení se nachází v blízkosti univerzit a vysokých škol, což studentům umožňuje pohodlně navštěvovat výuku. Lze si je za rozumnou cenu zarezervovat přes letní prázdniny, většinou jsou ale dále od centra. Ubytování

Kde se v Dublinu ubytovat?

Dublin je oblíbenou turistickou destinací s mnoha možnostmi ubytování v různých cenových kategoriích a lokalitách. Zde je pár tipů, kde se v Dublinu ubytovat:

Centrum města: Pokud hledáte ubytování v srdci města, můžete zvolit některý z hotelů nebo hostelů v oblastech, jako je Temple Bar, Grafton Street, St. Stephen's Green, Trinity College nebo O'Connell Street. Tyto oblasti jsou plné restaurací, obchodů a památek a vše je na dosah ruky. Ubytování v centru Dublinu

Ballsbridge: Pokud preferujete klidnější oblast, můžete zvážit ubytování v oblasti Ballsbridge, která se nachází jen kousek od centra města. Tato oblast je známá svými luxusními hotely a bohatou nabídkou restaurací a kaváren. Ubytování v Ballsbridge

Dublin Docklands: Tato moderní oblast se nachází v blízkosti centra města a nabízí mnoho nových hotelů a apartmánů. Je ideální pro ty, kteří hledají moderní a pohodlné ubytování. Ubytování v Dublin Docklands

Smithfield: Pokud hledáte ubytování v hipsterské čtvrti, zvažte ubytování v oblasti Smithfield, která se nachází v blízkosti mnoha barů, klubů a kulturních center. Tato oblast je také blízko k několika turistickým atrakcím, jako jsou například pivovar Guinness nebo Phoenix Park. Ubytování v Dublin Smithfield

Portobello: Tato malebná část Dublinu se nachází na jih od centra města a nabízí mnoho malých hotelů a penzionů. Je to skvělá volba pro ty, kteří hledají klidnější a více "místní" atmosféru. Ubytování v Portobello

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz