Počasí Montréal - všechny informace

Zajímá vás, jaké počasí čekat při plánování cesty do Montréalu? Naše stránky vám poskytnou vše potřebné - informace o typickém počasí a předpověď počasí na příštích několik dní. Navštivte nás hned!

Počasí v Montréalu

Pokud plánujete cestu do kanadského města Montréalu, je dobré se před odjezdem seznámit s místním klimatem a aktuálními povětrnostními podmínkami. Montréal se nachází v oblasti s mírným podnebím a vlivem větrného systému z Atlantiku, což znamená, že zde panují poměrně chladné zimy a mírnější léta. Dále se podíváme na průměrné teploty, srážky a rychlost větru v jednotlivých měsících, abyste získali přesnější představu o počasí v Montréalu během celého roku.

Kdy vyrazit do Montréalu

Když plánujete cestu do města Montréalu, měli byste zvážit roční období. Pokud preferujete chladnější počasí a zasněžené scenérie, nejlepší dobou návštěvy bude zimní období, konkrétně leden a únor. Běžné denní teploty jsou v této době přibližně -6 °C, se průměrnou rychlostí větru 22 km/h a s srážkami kolem 60 mm. Pokud ale hledáte příjemnější podnebí a více venkovních aktivit, můžete navštívit Montréal v letním období, zejména v červenci a srpnu. Průměrná denní teplota v této době dosahuje kolem 25 °C, s nižšími srážkami a nižší rychlostí větru. Každopádně, Montréal nabízí návštěvníkům mnoho atrakcí a aktivit po celý rok.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Montréalu? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud uvažujete o cestě do Montréalu v lednu, měli byste být připraveni na chladné počasí. Průměrná běžná teplota přes den činí -6 °C, zatímco v nejteplejších dnech se teploty mohou vyšplhat až na 2 °C. Běžná teplota přes noc klesá na -15 °C. Rychlost větru se v lednu průměrně pohybuje kolem 22 km/h. Pokud jde o srážky, lednový průměr v Montréalu činí 79 mm. Mějte tedy na paměti, že při cestě do Montréalu v lednu byste měli být připraveni na mrazivé počasí a zvážit vhodné oblečení a vybavení.

Počasí únor

Pokud plánujete cestu do Montrealu v únoru, měli byste si připravit vhodné oblečení. Toto období je velmi chladné, s běžnou teplotou přes den -4 stupně Celsia a dokonce s průměrnou teplotou v nejteplejších dnech jen 2 °C. Pokud se chystáte ven, vezměte si s sebou teplou bundu a ponožky. Běžná teplota v noci je neuvěřitelně nízká a dosahuje -14 °C, takže rozhodně potřebujete i teplejší pyžamo nebo spacák pro dobrý spánek. Připravte se také na silný vítr s průměrnou rychlostí 22 km/h, takže je nutné si zajistit pevnou pokrývku hlavy. Naštěstí únor nemá tolik srážek jako jiné zimní měsíce, a průměrné srážky jsou 62 mm, takže nebudete muset řešit špatnou viditelnost na silnicích. Přesto, když se chystáte cestovat do Montrealu v únoru, účelně byste měli zvážit i zimní obuv a rukavice pro jistotu.

Počasí březen

Pokud se chystáte navštívit Montréal v březnu, počítejte s velmi chladným počasím. Průměrná teplota v tomto měsíci je pouze 0 °C přes den a -9 °C v noci. I v nejteplejších dnech bývá průměrně pouze 11 °C. Kromě nízkých teplot jsou charakteristickým rysem března v Montréalu také vysoké rychlosti větru. Průměrná rychlost dosahuje 23 km/h. V tomto měsíci se také očekávají srážky, které se mohou vyšplhat až na 74 mm. Mějte si toto počasí na paměti a dobře se připravte na nízké teploty a připravte si vhodné oblečení, abyste si svůj pobyt v Montréalu co nejvíce užili.

Počasí duben

Duben v Montréalu je ještě poměrně chladný měsíc s běžnou denní teplotou kolem 10 stupňů Celsia a noční teplotou klesající na 0 stupňů Celsia. Nicméně v nejteplejších dnech může průměrná teplota dosáhnout až 22 stupňů Celsia, což se rozhodně dá považovat za příjemné počasí. Rychlost větru v dubnu je obvykle poměrně vysoká a dosahuje průměru 21 km/h. Pokud plánujete cestu do Montrealu v dubnu, buďte připraveni na dostatečné množství srážek, kterých v tomto měsíci spadne průměrně 83 mm.

Počasí květen

V Montrealu je květen obecně mírně teplý měsíc s běžnou denní teplotou kolem 18 °C. Nicméně se mohou vyskytnout i horké dny, kdy průměrné teploty dosahují až 27 °C. Noční teploty jsou v průměru kolem 6 °C, takže je vhodné se při balení zahrnout i do tepla. Průměrná rychlost větru v květnu je kolem 15 km/h, takže byste neměli zažít velké bouřky. Průměrné srážky dosahují 72 mm, takže byste měli mít jako návštěvníci po ruce deštník nebo pláštěnku.

Počasí červen

V červnu v Montréalu můžete očekávat příjemné letní počasí. Běžná denní teplota se pohybuje kolem 23 °C, což je ideální pro procházky po městě. V nejteplejších dnech se teplota v průměru dostane až na 30 °C, takže si můžete užít i slunečné počasí. Noci v červnu jsou poněkud chladnější a běžná teplota klesá na 11 °C. Průměrná rychlost větru v tomto období dosahuje 13 km/h. Pokud plánujete cestu do Montréalu v červnu, mějte na paměti, že průměrné srážky dosahují 71 mm.

Počasí červenec

Pokud se chystáte do kanadského města Montréalu v měsíci červenci, můžete očekávat teplé počasí s průměrnou denní teplotou kolem 25 °C. Nejteplejší dny července mohou být až o 6 °C teplejší, s průměrnou teplotou 31 °C. Přes noc se teploty snižují na kolem 14 °C. Během měsíce července můžete očekávat průměrnou rychlost větru okolo 12 km/h a srážky v průměru 59 mm. Je třeba mít na paměti, že město Montréal se nachází na severu Severní Ameriky, takže i teplé počasí může být doprovázeno chladnějšími nočními teplotami. Doporučujeme tedy přibalit do kufru lehčí oblečení na den a teplejší na noc.

Počasí srpen

Pokud se chystáte navštívit Montréal v srpnu, můžete očekávat pěkné a teplé počasí. Běžná denní teplota se pohybuje kolem 25 °C, ale v nejteplejších dnech můžete očekávat až teploty 32 °C. Noci jsou mírně chladnější s běžnou teplotou kolem 13 °C. Průměrná rychlost větru v srpnu činí 11 km/h. Ohledně srážek očekávejte průměrně 57 mm srážek během celého měsíce. Nechte se inspirovat tímto počasím a užijte si krásy města Montréalu.

Počasí září

Pokud plánujete cestu do kanadského města Montréalu v září, můžete očekávat mírné teploty okolo 21 °C ve dne a když chcete strávit čas venku, nejteplejší dny nabízejí průměrnou teplotu 29 °C. Na druhé straně mohou být v noci chladno, když teploty klesají až na 8 °C. Průměrná rychlost větru v září je kolem 13 km/h a srážková aktivita dosahuje 63 mm. S ohledem na to byste měli přemýšlet o tom, že si vezmete dostatečné oblečení a případně i ochranu před deštěm. V každém případě vás Montréal uvítá svými nádhernými stavbami v centru města a nekonečnými možnostmi prozkoumání města.

Počasí říjen

Pokud plánujete cestu do Montréalu v říjnu, můžete očekávat středně chladné až teplé počasí. Průměrná denní teplota v této době roku dosahuje 13 °C, nejteplejší dny se mohou dostat až k 23 °C. Na druhé straně, běžná noční teplota klesá na 3°C, takže je dobré si přibalit i něco teplejšího na noc. Průměrná rychlost větru dosahuje 15 km/h a celkové srážky v říjnu zpravidla dosahují 84 mm. Mějte na paměti, že podnebí v Montréalu bývá poměrně nestabilní, takže se musíte připravit na různé klimatické podmínky.

Počasí listopad

Pokud plánujete návštěvu Montréalu v listopadu, musíte se připravit na chladné počasí. Průměrná denní teplota dosahuje pouze 5 °C a v noci klesá na -3 °C. Nejteplejší dny mohou být příjemné, s průměrnou teplotou 15 °C, ale celkově se musíte připravit na chladnější podnebí. Můžete očekávat také větrné počasí s průměrnou rychlostí větru kolem 20 km/h a srážky dosahují přibližně 84 mm během měsíce. Proto je důležité si správně oblékat a být připraven na změny počasí.

Počasí prosinec

V Montréalu je obvykle velmi chladno v prosinci. Denní teploty se pohybují kolem -2°C, noční teploty dokonce klesají až na -10°C. Průměrná rychlost větru dosahuje 22 km/h, což může způsobit pocit ještě většího zchladnutí. Během měsíce prosince spadne průměrně 83 mm srážek. I když se můžete těšit na nejteplejší dny s teplotami až kolem 5°C, doporučujeme si připravit dostatečné množství vrstev teplého oblečení a obuvi, aby váš pobyt v Montréalu byl co nejpříjemnější.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Montréalu, jste na tom správném místě. Na následujícím grafu můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik dalších dní. Pokud však hledáte podrobnější informace jako například východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek níže. Tam najdete vše, co potřebujete vědět o aktuálním počasí v Montréalu.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
"Plánujete cestu do živého Montréalu v Kanadě?" Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
-6 °C -15 °C
Únor
-4 °C -14 °C
Březen
0 °C -9 °C
Duben
10 °C 0 °C
Květen
18 °C 6 °C
Červen
23 °C 11 °C
Červenec
25 °C 14 °C
Srpen
25 °C 13 °C
Září
21 °C 8 °C
Říjen
13 °C 3 °C
Listopad
5 °C -3 °C
Prosinec
-2 °C -10 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Montréalu

Pokud plánujete návštěvu Montréalu, doporučuje se nejlepší období pro cestu v období od března do října. V tomto období je zde příjemné počasí a teploty jsou poměrně vyšší než v zimě. Během jarních a letních měsíců se teploty pohybují od 0 °C až do 32 °C a srážkové úhrny jsou nižší než v zimním období. V lednu a prosinci jsou teploty pod bodem mrazu a srážkové úhrny jsou relativně vysoké. Pokud tedy plánujete navštívit Montréal, doporučuje se návštěva v období od března do října, kdy je nejlepší počasí.

Jaké je počasí v Montréalu během léta?

Během léta jsou v Montréalu průměrné teploty mezi 18 a 25 °C a v nejteplejších dnech v červnu a červenci mohou dosáhnout až 30 °C. Průměrná rychlost větru v létě činí přibližně 12 km/h a srážkové úhrny jsou kolem 60 mm za měsíc. Pokud se chystáte do Montréalu v letním období, připravte se na teplé a slunečné dny, ale nezapomeňte si vzít i lehčí oblečení, protože se teploty mohou v noci snížit.

Jaké je počasí v Montréalu během zimy?

Během zimy v Montréalu je běžná teplota přes den v lednu -6 °C a v únoru -4 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech ledna a února dosahuje 2 °C. Běžná teplota přes noc během těchto měsíců se pohybuje kolem -15 °C a -14 °C. Průměrná rychlost větru v Montréalu činí v lednu a únoru 22 km/h, což může způsobit nezanedbatelné pociťování chladu. Srážky v Montréalu v lednu a únoru dosahují průměrně 79 mm a 62 mm.

Jaké jsou běžné teploty v nejteplejších dnech v Montréalu v dubnu?

Průměrná teplota nejteplejších dnů v dubnu je 22 °C.

Jaká je průměrná rychlost větru v Montréalu v listopadu?

Vaše průměrná rychlost větru v listopadu je 20 km/hod.

Jaké jsou průměrné srážky v Montréalu v září?

V září v Montreálu průměrně spadne 63 mm srážek.

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz