Dammám

Pláže v okolí Dammámu

Přehled pláží v okolí Dammámu.

Pláže v okolí Dammámu

Dammám se nachází u Perského zálivu, samotné město však nemá žádnou městskou pláž. Nabízí ale spoustu tzv. " Corniche", promenády s lavičkami s výhledy na moře. Nedaleké město Al Khobar, které se nachází asi 20 kilometrů od Dammámu, má však několik pláží, které stojí za to navštívit. Další upravené pláže pak najdete na druhém břehu v Bahrajnu.

Half Moon Beach

Half Moon Beach, jedna z nejoblíbenějších pláží v regionu, je známá průzračně čistou vodou a nedotčeným bílým pískem. Pláž je pojmenována podle tvaru půlměsíce a nabízí řadu vodních sportů a aktivit. 

Al Azizia Beach

Pláž Al Azizia se nachází na jihu města Al Khobar a je skrytým klenotem, který nabízí odlehlejší a klidnější atmosféru než některé jiné pláže v této oblasti. Pláž nabízí úžasný výhled na Arabský záliv a je využívána místními pro pikniky s přáteli. Kousek se pak nachází resort Braira Al Azizia Resort s vlastní pláží.

Ramlet Al-Bayda Beach

Jedna z nejbližších pláží u Damámmu se nachází u města Al Qatif na ostrově Tarout. Tato pláž je veřejná s bílým pískem. V okolí najdete pár restaurací, bary a lehátka tu ale nenajdete. 

Malkiya Beach

Jedná se o jednu z nejlepších pláží v Bahrajnu. Krásná pláž s bílým pískem nabízí spoustou aktivit pro děti. Dostupné je i parkování přímo u pláže.

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz