počasí v Alicante, pláž

Počasí v Alicante

Jaké je počasí během celého roku v Alicante a kdy je nejvhodnější doba k návštěvě Alicante? Podívejte se proto na přehledné počasí v Alicante.

Počasí v Alicante - souhrn

Nejteplejším měsícem v Alicante je červenec a srpen. Také teplota vody je v letních měsících přívětivá pro koupačku v moři. Nejchladnějším měsícem je pak leden, kdy teploty dosahují pouze 12-ti stupňů Celsia. Na letiště v Alicante můžete letět po celý rok,mimo sezónu lze zažít teplé počasí a ještě ušetřit na letenkách a ubytování. 

Počasí v lednu

Počasí v lednu bývá v Alicante přívětivé oproti počasí v České republice. Nejvyšší denní teploty tu jsou kolem 18 °C, nejnižší denní průměrná teplota je pak kolem 12 °C. Sluneční svit v destinaci je v tomto měsíci kolem 6-ti hodin. Srážky jsou během ledna minimální a většinou formou přeháněk. Na přepočet tak během celého ledna bude pršet 3 dny v měsíci.

Počasí v únoru

V únoru je v Alicante o trochu tepleji než v lednu. Teploty dosahují 18 °C, nejvýše naměřená teplota je pak kolem 20 °C. Nejnižší naměřená teplota pak bývá kolem 8 °C. Sluneční svit v destinaci je v tomto měsíci kolem 7-mi hodin. Srážky jsou v únoru častější než v lednu, proprší tu celé 4 dny v měsíci. Teplota je ideální na prodloužený víkend ve městě či okolí. 

Počasí v březnu

V březnu Vás v Alicante přivítá klasické jarní počasí. Teploty v březnu dosahují 20 °C, nejvýše naměřená teplota je pak kolem 22 °C. Nejnižší naměřená teplota pak bývá kolem 11 °C. Sluneční svit v destinaci je v tomto měsíci kolem 7-mi hodin. Srážky jsou v stejné jako v únoru, proprší tu celé 4 dny v měsíci. 

Počasí v dubnu

Jaro je skvělý čas k návštěvě Alicante, počasí je v tomto ročním období opravdu velmi dobré. Je teplo a je zde malá pravděpodobnost srážek (pouze 65 %). Teploty dosahují příjemných 22 ºC, noční teploty pohybují na relativně příjemných 12ºC. V destinaci je 8 hodin slunečního svitu každý den, i když není zrovna plážové počasí, na sluníčku se již lze opalovat.

Počasí v květnu

V květnu je ideální čas na návštěvu Alicante. Panují příjemné teploty s dlouhými, slunečnými dny a relativně malým množstvím srážek. I když ještě není úplně plážové počasí, je možné se opalovat. Sluneční svit je v průměru 9 hodin denně a maximální teplota dosahuje 28 ºC. Teplota moře také začíná stoupat na 19 °C. V průměru tu proprší 3 celé dny v měsíci.

Počasí v červnu

Červen je začátek léta ve španělském Alicante s dlouhými a horkými dny. Průměrná teplota v Alicante dosahuje 27 ºC,  v noci pak bývá kolem 18ºC. Sluneční svit je tu kolem 10 hodin, což je ideální pro strávení slunečních dní na pláži. Průměrná teplota moře je kolem 22°C, takže také ideální teplota na koupání v moři. V červnu pak prší v průměru tři dny. 

Počasí v červenci

Červenec je nejpopulárnějším měsícem v Alicante. Počítejte s tím, že pláže budou přeplněné. Sluneční svit je v průměru 11 hodin a teploty dosahují v průměru 28 °C. Teplota pak přes noc klesá k 20 °C. Teplota vody pak dosahuje 25 °C.  V červenci se zpravidla očekávají minimální srážky (pouze 4 mm).

Počasí v srpnu

Srpen je vrcholem léta v Alicante, předpokládejte tak vysoké teploty a dlouhé slunečné dny. Perfektní počasí láká spoustu turistů, pláže tak budou přecpané místními i turisty z celého světa. V tomto období očekávejte 10 hodin slunečního svitu s průměrnými teplotami kolem 26 °C a maximy 31 °C. Noční teploty obvykle klesnou jen k 21°C. Odpoledne může být dost větrno a počasí dominuje mořský vánek, který určuje teplotu a srážky. 

Je pravděpodobné, že v tuto dobu krátkodobě hustě prší. Déšť poskytuje vítanou úlevu od horka a v průměru naprší 8 mm srážek za jeden den v srpnu.

Počasí v září

Září je perfektním měsícem pro návštěvu Alicante. Stále jsou přívětivé teploty pro koupání v moři, za to ceny ubytování a počet turistů je výrazně nižší. Na začátku měsíce je mnohem tepleji než na konci září, kdy začíná období dešťů. Každý den je stále kolem 8 hodin slunečního svitu s průměrnými teplotami 24 °C a maximy 29 °C. Přes noc teplota pravděpodobně neklesne pod 19 °C. Na konci září dochází k přívalovým děštům a v tuto dobu hrozí i povodně, není to ale každý rok. V průměru spadne až 41 mm.

Počasí v říjnu

Průměrná teplota v říjnu je 20 °C, s maximy až 25 °C. Teploty přes noc klesnou na minimum 15 °C. Podzim je v Alicante obdobím dešťů, dochází k odpoledním přeháňkám a bouřkám, které způsobují bleskové povodně. Moře zůstává v říjnu relativně teplé a stále dosahuje teplot až 23 °C.

Počasí v listopadu

Listopad je v Alicante koncem podzimu a začátkem zimy a každým týdnem se postupně ochlazuje.  S průměrnými šesti hodinami slunečního svitu denně je stále dost času na poznávání památek. Průměrné teploty jsou příjemných 16°C, s maximy až 20°C. Teplota moře klesá v listopadu na méně než 19°C. Návštěvníci by měli po celý listopad počítat s občasným deštivým dnem (42 mm) a studeným větrem.

Počasí v prosinci

Počasí v Alicante je v prosinci relativně mírné oproti počasí v České republice. I když už není plážové počasí, je pravděpodobné, že na prohlídku města bude docela příjemně. V Alicante je v prosinci 6 hodin slunečního svitu a pro zahraniční turisty je relativně oblíbenou vánoční destinací. Teplota moře je cca 17 °C, otužilci se zde ale stále koupou. Průměrné teploty přes den jsou 13 °C, s maximy kolem 18 °C v nejteplejší části dne. V průměru naprší 24 mm srážek za pět dní v prosinci. 

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz