Menorca

Průvodce Menorca

Co vidět v Menorce. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Menorca

Menorca je druhý největší ostrov Baleárských ostrovů. Nabízí krásné pláže se skalnatými útesy, zhruba polovina území Menorcy je přírodní rezervací a u pláží často potkáte krásné suchozemské želvy. Nejnavštěvovanější pláží na ostrově je Son Bou, která je více než 2 km dlouhá. Zavítejte také do hlavního města Mahón s nádherným přístavem či do Ciutadely s paláci, které patří ke skvostům menorské architektury.

ŠpanělskoŠpanělsko
🌲 Příroda
📜 Historie
🏞️ Národní parky
⛱️ Písečné pláže
🌊 Moře

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)

~ 1 400 Kč / dvoulůžko

Cena ubytování (low-cost)

~ 600 Kč / lůžko

Co vidět v Menorce

 

Macarelleta

Zátoka Macarella a Macarelleta se nachází na jihozápadní straně Menorky a patří do oblasti Àrea Natural d’Especial Interès na jižním pobřeží. Návštěva Macarelly není úplná bez procházky mezi dvěma plážemi Macarella a Macaralleta. Některé z absolutně nejlepších výhledů na ostrově jsou z tohoto vyvýšeného útesu.

 

El Toro

Vystoupejte na nejvyšší horu ostrova El Toro 342 m. Odměnou vám budou panoramatické výhledy na celou Menorku a za jasného dne můžete vidět i Mallorku. Na vrcholu stojí svatyně Verge del Toro, kostel a klášter.

 

Cala Mitjana

Cala Mitjana je nádherná pláž obklopená piniovými háji, nacházející se na jižním pobřeží ostrova nedaleko vesničky Serpentona. Tato 100 metrů dlouhá a asi 140 metrů široká pláž vás uchvátí svým velice jemným bělavým pískem a jasně tyrkysovou barvou moře. Přístup do vody je velmi pozvolný, vhodný pro rodiny s dětmi. Pár desítek metrů od pláže se nachází menší pláž Cala Mitjaneta.

 

Naveta d'Es Tudons

Archeologická památka. Hrobka připomínající loď, ideální místo na piknik hned vedle pod borovými stromy.

 

Cala Pilar

Krásná pláž, která může být cílem procházky / tracku. Je přibližně 40min chůze (25min pokud máte dobrou fyzičku) od parkoviště, takže žádní opilý turisté (na pláži není žádný bar atd!). Jedna z nejlepších pláží na Menorce.

 

Platja de Son Bou

Velmi dlouhá pláž s jemným bílým pískem a křišťálově čistou vodou. Má 3 plážové bary podél pláže a několik strážních věží. Parkování je zdarma a v okolí je několik restaurací.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Poslední tipy na akční letenky

Pohled na Barcelonu
Paříž
🤘 Multi-city
🚀 2 312 Kč
Výhled na moře na Ibize
✈️ Zpátečka
🔥 1 305 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 596 Kč
Santander
Valencie - město vědy a umění
Palma de Mallorca
🤘 Multi-city
💣 1 887 Kč
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz