Počasí Nashville - všechny informace

Plánujete cestu do Nashville? Získejte všechny důležité informace o tamním počasí na jednom místě. Přečtěte si náš průvodce typickým počasím v Nashville.

Počasí Nashville

Pokud se chystáte na cestu do města Nashville, je pro vás důležité mít informace o aktuálním počasí. Tento překrásný městský okrsek v Tennessee, USA láká turisty z celého světa. S pomocí předložených dat se podíváme na běžné teploty během roku, srážky a rychlost větru, abychom vám mohli poskytnout relevantní informace pro vaši cestu do Nashville.

Kdy vyrazit do

Pokud plánujete cestu do města Nashville, nevyhnete se místnímu počasí. Pokud máte rádi teplejší počasí, doporučujeme vám vyrazit v období od května do září. V těchto měsících můžete očekávat běžnou teplotu přes den mezi 25°C a 31°C. Rychlost větru se pohybuje okolo 8 až 10 km/h a srážky dosahují přibližně 54 až 80 mm. V období od června do srpna jsou teploty nejvyšší a srážky nejnižší. Pokud vás naopak zajímají nižší teploty, můžete zvážit návštěvu v období od listopadu do února, kdy jsou teploty běžně kolem 9°C přes den a 1°C v noci. Větry jsou v tomto období průměrně nejsilnější s rychlostí 14 až 18 km/h a srážky dosahují okolo 78 až 111 mm. Pokud plánujete cestu v jiném období, doporučujeme vám sledovat předpověď počasí a přizpůsobit si plán aktuálním podmínkám.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Nashville? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

V lednu se v Nashvillu běžně očekává teplota přes den kolem 9 °C a v noci okolo 0 °C. Nicméně nejteplejší dny v lednu mohou dosáhnout průměrné teploty až kolem 18 °C. S rychlostí větru přibližně 18 km/h a srážkami dosahujícími až 100 mm se zde mohou vyskytovat poměrně drsné podmínky. Pokud se chystáte do Nashvillu v lednu, dejte přednost pevným botám, teplému oblečení a nezapomeňte si s sebou vzít deštník.

Počasí únor

Únor je v Nashville charakterizován mírnými teplotami. Běžná denní teplota v únoru dosahuje kolem 11 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech je 20 °C. Na druhou stranu, běžná noční teplota se nachází pouze kolem 1 °C. Všechny tyto teploty jsou důležité pro vhodné oblékání a plánování akcí během dne. Mírné a chladné teploty jsou doplněny průměrnou rychlostí větru 18 km/h a srážkami dosahujícími 91 mm. Je tedy nutné s tímto počasím počítat a připravit se na možné deště a větrné podmínky. V každém případě, únor v Nashville je vhodným měsícem pro milovníky mírného počasí a turistiku.

Počasí březen

V březnu je v Nashvillu běžná denní teplota kolem 16 °C a nocí klesá na 5 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 24 °C. Rychlost větru se pohybuje okolo 17 km/h a srážky dosahují 113 mm. Doporučuje se si přibalit teplejší oblečení na noc a deštník v případě přívalových dešťů. Obecně lze říci, že březen není nejvhodnějším měsícem pro turistiku v Nashvillu, avšak příznivé dny lze nalézt.

Počasí duben

Pokud se chystáte do města Nashville v dubnu, můžete očekávat průměrnou denní teplotu kolem 21 °C a noční teplotu kolem 9 °C. Nicméně v nejteplejších dnech se teploty mohou vyšplhat až na 28 °C. Průměrná rychlost větru v dubnu činí zhruba 15 km/h a srážky dosahují zhruba 98 mm. Tyto informace berte v potaz při přípravě vašeho oblečení a plánů na návštěvu města Nashville v dubnu.

Počasí květen

Pokud se chystáte navštívit Nashville v květnu, můžete očekávat příjemné a teplé počasí. Běžná denní teplota v květnu dosahuje 25 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech je kolem 30 °C. Během nocí se očekává běžná teplota okolo 14 °C. Průměrná rychlost větru v květnu je 12 km/h a srážky dosahují asi 93 mm.

Proto Vám doporučujeme zařadit do Vašeho zavazadla lehké oblečení pro denní útrapy tepla a teplejší oblečení a bundu na chladné noci. Počítejte také s lehkými srážkami a připravte si vhodné zavazadlo na deštník nebo pláštěnku.

Počasí červen

V červnu se v Nashvillu očekávají teploty kolem 29 °C přes den a 19 °C přes noc. V nejteplejších dnech by však mohla průměrná teplota dosáhnout až 33 °C. Průměrná rychlost větru by se měla pohybovat okolo 9 km/h. Srážky by v červnu mohly dosáhnout až 70 mm. Pokud se chystáte do Nashvillu v červnu, připravte se na horké počasí a nezapomeňte si chránit před sluncem.

Počasí červenec

Pokud plánujete návštěvu města Nashville v červenci, můžete se těšit na příjemné a teplé počasí. Běžná denní teplota dosahuje 31 °C a v některých nejteplejších dnech může stoupnout až na 35 °C. Ovšem v noci teploty klesají na přijatelných 20°C. Průměrná rychlost větru v červenci dosahuje 9 km/h a srážky jsou průměrně 73 mm. Při přípravě na návštěvu města Nashville v létě Vám doporučujeme vzít si s sebou více lehkého oblečení a ochranu před sluncem, aby Váš pobyt v městě byl co nejpříjemnější.

Počasí srpen

Srpen je v Nashvillu měsícem s vysokými teplotami. Průměrná teplota přes den je 31 °C a běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 20 °C. Nejteplejší dny v srpnu mohou být opravdu horké s průměrnou teplotou až 35 °C. V srpnu je také průměrná rychlost větru na úrovni 8 km/h a srážky dosahují zhruba 54 mm. Pokud se chystáte do Nashvillu v srpnu, připravte se na horké počasí a potenciálně i na deštivé dny. Doporučujeme si s sebou vzít lehké oblečení a obuv vhodnou pro procházky za deště.

Počasí září

Pokud plánujete cestu do Nashvillu v září, můžete se těšit na teploty kolem 27 °C během dne a příjemné noční počasí s průměrnou teplotou okolo 16 °C. V nejteplejších dnech může být teplota až 33 °C, takže si připravte lehké oblečení, abyste byli pohodlní během celého dne. Pokud se bojíte větru, mějte na paměti, že průměrná rychlost větru v září je 10 km/h. Může se také objevit přibližně 80 mm srážek během měsíce, takže nezapomeňte na deštník nebo pláštěnku. Celkově lze očekávat příjemné a teplé počasí s občasným deštěm, takže se připravte a užijte si krás na Nashvillu.

Počasí říjen

Pokud plánujete cestu do Nashvillu v říjnu, můžete očekávat příjemné teploty během dne s průměrnou hodnotou 22 °C. Nejteplejší dny v říjnu by mohly dosáhnout průměrné teploty 28 °C, což umožní vychutnat si slunné a teplé podzimní dny. Na druhou stranu, v noci klesá teplota na průměrnou hodnotu 10 °C. Vzhledem k tomu, že průměrná rychlost větru v říjnu je 11 km/h, není třeba se bát silných větrů. Co se týče srážek, říjen v Nashvillu patří mezi měsíce s velmi vysokou hodnotou srážek, s průměrnou hodnotou 78 mm. Proto doporučujeme být s sebou připraveni na různé atmosférické podmínky, pokud se chystáte do Nashvillu v říjnu.

Počasí listopad

Pokud plánujete návštěvu Nashvillu v listopadu, můžete se těšit na mírné a příjemné podmínky. Běžná denní teplota se pohybuje kolem 16 °C, což sice neumožňuje koupání v bazénu, ale na druhou stranu také neohrožuje přehřátí organismu. V nejteplejší dny se teplota může dostat až na 24 °C, což je již velmi příjemné. Naopak během nocí teploty klesají na zhruba 5 °C, proto se připravte na chladnější večery a zapomeňte na lehké letní oblečení. Rychlost větru v průměru během listopadu dosahuje 14 km/h a srážky činí zhruba 86 mm, což v tomto období není vysokou hodnotou. Celkově lze říci, že listopad je dobrým měsícem pro návštěvu Nashvillu, kdy si můžete užít příjemné počasí a vyhnout se letnímu horku a davům turistů.

Počasí prosinec

Pokud plánujete cestu do Nashvillu v prosinci, můžete očekávat poměrně chladné počasí. Průměrná teplota přes den je kolem 10 °C, s poklesem až na 1 °C v noci. Nicméně v nejteplejší dny může být průměrná teplota dokonce až 19 °C. Rychlost větru se pohybuje okolo 16 km/h. V prosinci očekávejte také srážky - průměrně asi 111 mm během celého měsíce. Tyto informace mějte na paměti při plánování svého pobytu, abyste mohli být co nejlépe připraveni na počasí.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Nashville v USA, tak jste na správném místě. V následujících grafu můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik dalších dní. Pokud byste chtěli získat více detailů, jako jsou východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, mraky nebo pravděpodobnost srážek, tak si rozklikněte obrázek.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do města hudby - Nashvillu, Spojené státy? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
9 °C 0 °C
Únor
11 °C 1 °C
Březen
16 °C 5 °C
Duben
21 °C 9 °C
Květen
25 °C 14 °C
Červen
29 °C 19 °C
Červenec
31 °C 20 °C
Srpen
31 °C 20 °C
Září
27 °C 16 °C
Říjen
22 °C 10 °C
Listopad
16 °C 5 °C
Prosinec
10 °C 1 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Nashville

Město Nashville, známé jako hlavní město country hudby a domovské město mnoha slavných umělců, jako je například Johnny Cash, je ideálním místem k návštěvě v jarním a podzimním období. V dubnu a květnu jsou průměrné teploty 21-25 °C a srážky se snižují, což znamená menší pravděpodobnost překvapivých dešťů. Říjen a listopad jsou také dobrým obdobím s teplotami kolem 22 °C a častými modrými neby, což v kombinaci s nádhernými podzimními barvami dělá tento čas perfektním pro procházky po městě. Během letních měsíců je počasí teplé až horké, s teplotami v červenci a srpnu průměrně okolo 31 °C, což může být pro některé lidi příliš horké. Leden a únor jsou nejchladnějším obdobím s průměrnými teplotami kolem 9-11 °C, ale to samozřejmě záleží na individuálních preferencích.

Jaké je počasí v destinaci Nashville během léta?

Během letních měsíců v Nashvillu můžete očekávat vysoké teploty. V červnu stoupne průměrná denní teplota na 29 °C a v nejteplejších dnech dokonce na 33 °C. Průměrná noční teplota se pohybuje kolem 19 °C. V červenci a srpnu jsou teploty téměř stejné, denní průměrné teploty dosahují 31 °C a noční průměrné teploty se pohybují kolem 20 °C. Srážkové úhrny jsou v tomto období nižší než na jaře a na podzim. V červnu a červenci se očekává kolem 70-73 mm srážek, v srpnu pak kolem 54 mm. Rychlost větru se v létě pohybuje kolem 9-10 km/h. Pokud plánujete cestu do Nashvillu v letních měsících, nezapomeňte si s sebou vzít lehké oblečení a dostatek tekutin, abyste se mohli chránit před vysokými teplotami.

Jaké je počasí v destinaci Nashville během zimy?

Pokud se chystáte cestovat do Nashvillu během zimy, můžete očekávat chladnější počasí. Běžná teplota přes den v lednu a prosinci se pohybuje kolem 9 °C a 10 °C. V noci bývá velmi chladno s průměrnou teplotou okolo 0 °C v lednu a 1 °C v únoru. Zima v Nashvillu bývá velmi deštivá, průměrné srážky v lednu činí 100 mm, zatímco v únoru klesají na 91 mm. Průměrná rychlost větru v zimních měsících je 16-18 km/h. Pokud se chystáte navštívit Nashville v zimních měsících, je důležité být připraven na chladné a deštivé počasí.

Jaké jsou průměrné srážky v Nashville v průběhu března a v září?

Během března dosahují průměrné srážky 113 mm a v září 80 mm.

V jakém období se vyskytují nejteplejší dny v Nashville?

Nejteplejší dny v Nashvillu připadají na červen a červenec, v nejteplejších dnech dosahují průměrné teploty 33-35 °C.

Jaká je průměrná rychlost větru v Nashville během prosince?

Vaše průměrná rychlost větru v Nashville v prosinci dosahuje 16 km/h.

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz