Jak hledat nejlevnější letenky?

Chtěli byste se vydat na cesty a stále nemáte koupenou letenku? Přinášíme Vám pár tipů, jak si pořídit tu nejlevnější le..

Jak hledat nejlevnější letenky?

Chtěli byste se vydat na cesty a stále nemáte koupenou letenku? Přinášíme Vám pár tipů, jak si pořídit tu nejlevnější letenku do Vaší vysněné destinace. Doufáme, že Vám s tímto přehledem usnadníme rozhodování a hledání té nejlevnější varianty.

Buďte flexibilní

Nejlevnějí letenky na trhu se zpravidla objevují na termíny v týdnu či mimo sezónu. Neupínejte se proto na přesný termín, nastavte si rozmezí alespoň týden až 14 dní, abyste si mohli vybírat z více termínů a měli tak větší šanci chytit tu nejlevnější letenku. Flexibilní odletový interval, ve kterém chcete letět si můžete nastavit ve vyhledávači a poté se Vám zobrazí ten nejvhodnějí a nejlevnější termín na Vámi preferované období.

Kupujte letenky s předstihem

Pokud koupíte letenku minimálně měsíc a půl před plánovaným odletem, máte šanci, že si ještě vyberete levnou letenku, ceny se pak zvyšují. Týden před odletem se letenka může vyšplhat až na desetinásobek původní ceny! To platí hlavně u nízkonákladových leteckých společností. Pokud preferujete letět o svátcích či o prázdninách, výhodné letenky se objevují cca 4 měsíce před odletem. Letenky zakoupíte na stránkách leteckých společností či na flightics.com

Cestujte nalehko

Sepište si seznam věcí, které opravdu nutně na cestách potřebujete. Zjistíte, že potřebujete opravdu málo. Nejdůležitější je pas/občanský průkaz, peníze/kreditka a pár kousků oblečení. Zbytek seženete na místě, případně budete mít na ubytování. Pokud poletíte s velkým kufrem či batohem, u většiny společností se Vám letenka prodraží minimálně o 650 Kč za zpátční let. Cena se samožřejmě liší podle dané nízkonákladovky.

Létejte s nízkonákladovými společnostmi

Do spousty destinací v Evropě se dostanete nízkonákladovými společnostmi, i v případě že si připlatíte větší zavazadlo, dostanete se na částku výrazně nižší než u klasických aerolinek. Z Prahy létají nízkonákladovky: WizzairRyanairEasyjetVolotea, Transavia či Air Baltic. 

Létejte z okolních letišť

Ve chvíli, kdy budete plánovat dovolenou, podívejte se na mapu, jaká letiště máte na dosah. Nejlevnější letenky se většinou objevují z okolních letišť - např. z Vídně, Katowic, Wroclavi, Mnichova, Berlína a dalších. Na letiště se dopravíte autem, vlakem či autobusem. Je vhodné vypočítat si však veškeré náklady a čas, který strávíte na cestě na letiště. Mnohdy výhodná letenka z Berlína, může být nakonec dražší než na první pohled předražená letenka z Prahy. Záleží, odkud jste a jak daleko máte letiště od svého domova.

Akční letenky

Čas od času se objeví extra levné letenky po Evropě, např. na Mallorku za 60 Kčdo Malagy z Prahy za 308 Kč či na víkend do Milána za 622 Kč. Dálkové lety do New Yorku se občas podaří koupit za 3 161 Kč z Berlína či okolních letišť. Tyto akce jsou omezené, proto musíš být připraven/a a reagovat rychle. Kdo dřív koupí, ten letí. Pokud nechceš, aby ti unikla nějaká extra levná letenka.

Přihlašte se k našemu odběru akčních letenek a nenech si ujít žádnou parádní akci. Hlídač akčních letenek

Nově máme i aplikaci na Android: Akční letenky do mobilu

Lety s přestupem

Obecně platí pravidlo, že lety s přestupem jsou levnější. Čím více přestupů a delší doba čekání na přestup, tím levnější let. V tomto případě vykupujete svůj čas strávený na letištích za cenu letenky. Toto platí u dálkových letů.

Přestupy po Evropě můžete využít u letů do destinací, kde je přímé spojení drahé. Např. cesta do Porta či Lisabonu není z Prahy zrovna levná záležitost. V takovém případě můžete letět přes Milán, Brusel nebo Madrid a dostat se na mnohem příznivější cenu.

Lety s dlouhým přestupem mohou být někdy i výhodné, a to když si město přidáte jako zastávku do Vašeho itineráře.

Multi-city letenky

Pokud chcete na letenkách ušetřit a jedno navštívené město v Evropě Vám nestačí, doporučujeme vyhledávač eurotripů Flightics.com. Díky vyhledávači můžete navštívit např. 3 vysněná města v Evropě/na světě v rámci jednoho výletu a za všechny letenky zaplatit stejné peníze jako za zpáteční letenku do Barcelony. Co takové týdenní dobrodružství po Evropě s letenkami za 1 181 Kč?

Cenová predikce

Pokud přeci jen potřebujete letět v určitém termínu a myslíte si, že jste nalezli výhodnou letenku, podívejte se pro jistotu ještě na AirHint. Tento nástroj Vám vypočítá, zda-li je letenka opravdu výhodná anebo se ještě vyplatí počkat. AirHint počítá s pravděpodobnými akcemi leteckých společností, obsazeností letadla a časem, který do odletu zbývá. 

Jak sledovat nejlevnější letenky?

Aby Vám neunikly ty nejlepší akce na nejlevnější letenky, přihlaste se k odběru na těchto platformách:

Facebook

Na facebooku si nastavte stránku jako prioritní, budou se Vám tak zobrazovat akce na letenky jako první. Stránky Obleť Svět

Discord

Přihlášením do skupiny na Discordu budete automaticky dostávat akce na nejlepší letenky během vtěřiny od publikování. Skupina Obleť Svět

Telegram

Používáte Telegram? Nechte si zasílat pravidelné tipy na akční letenky do Telegramu. Chat Obleť Svět

Email

Přihlašte se k odběru akčních letenek na Váš email. Hlídač akčních letenek

Reddit

Akční letenky z naší stránky můžete také sledovat na redditu.

Připomenutí

Pokud byste potřebovali poradit s letenkou, piště nám na facebookové stránky Obleť Svět. Rádi Vám bezplatně pomůžeme. Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte sdílet. Děkujeme :)
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz