levne-letenky-letadlo

Levné letenky - často kladené otázky

Levné letenky mohou být skvělým způsobem, jak ušetřit peníze za cestování. Přehledm nejčastějších otázek ohledně levnýc..

Obsah

  Levné letenky mohou být skvělým způsobem, jak ušetřit peníze za cestování.  Často ale přicházejí s nejrůznějšími obavami.  V tomto příspěvku odpovíme na některé z nejčastějších otázek ohledně levných letenek, abyste při rezervaci byli informovaní a věděli potřebné informace.

  Jak mohu najít nejlepší nabídky levných letenek?
  Nejlepší způsob, jak najít nejlepší nabídky levných letenek, je být flexibilní s termínem cesty (ideálně létat mimo letní prázdniny a vánoční svátky) a rezervovat si letenky předem. Použijte web pro porovnání letů k porovnání cen a sledujte speciální akce a výprodeje. Přihlásit se můžete k odběru, abyste byli informováni o nejnovějších nabídkách. Případně si stáhnout aplikaci na Android: Hlídač letenek

  Jsou levné letenky bezpečné?
  Ano, levné letenky jsou bezpečné. Mnoho nízkonákladových leteckých společností, jako je Ryanair a EasyJet, funguje již léta a výprodeje či akce na letenky bývají relativně často, v závislosti na sezóně a cestovním období. 

  Jsou u levných letenek skryté poplatky?
  Ano, u levných letenek mohou být skryté poplatky. Levné letecké společnosti často účtují dodatečné poplatky za odbavená zavazadla, sedadel vedle sebe a jídlo během letu. Před rezervací letenky si nezapomeňte zkontrolovat zavazadlové podmínky letecké společnosti a případné další poplatky, abyste se vyhnuli překvapením. Palivové poplatky a podobně jsou již ale v ceně akční letenky. Sedadlo Vám bude přiraženo zdarma až při odbavení a v ceně akční letenky máte pouze standardní zavazadlo malých rozměrů (zpravidla 40 x 20 x 25 cm, do 8 - 10 kg). 

  Mohu změnit levnou letenku?
  Ano, let můžete změnit, nicméně jakákoliv změna bývá zpoplatněna. Nízkonákladové letecké společnosti mají často přísné podmínky týkající se změn či storna letů. Změna odletu či změna jména je mnohdy dražší než nově zakoupená letenka a storno není zpravidla možné.

  Jsou lety na poslední chvíli vždy dražší?
  Ne vždy, ale obvykle ano. Letecké společnosti často zvyšují ceny letů, které jsou velmi žádané a blízko odletu. Proto je nejlepší rezervovat si letenky s dostatečným předstihem, ideálně 2 - 3 měsíce předem.

  Mohu ušetřit peníze rezervací navazujícího letu místo letu bez mezipřistání? 
  Ano, lety s přestupem jsou často levnější. Je však důležité vzít v úvahu čas a náklady (hotel přes noc) u letů s dlouhými přestupy. Nevýhodu můžete přetavit ve výhodu, pokud si z mezipřistání uděláte delší zastávku a prohlédnete si dané město. Vyzkoušet Multi-city letenky

  Jak letecké společnosti určují cenu letu?
  Letecké společnosti určují cenu letu na základě různých faktorů, včetně nabídky a poptávky, konkurence, ročního období a trasy. Letecké společnosti používají sofistikované cenové algoritmy k nastavení cen, které maximalizují jejich příjmy. 

  Mohu použít cestovní kancelář k rezervaci levné letenky? 
  Ano, můžete použít cestovní kancelář k rezervaci levné letenky. Některé cestovní kanceláře mají přístup k exkluzivním nabídkám a slevám, které nejsou dostupné široké veřejnosti, takže vám mohou najít lepší cenu.

  Je lepší rezervovat si zpáteční nebo jednosměrný let?
  Záleží na vašich cestovních plánech a cenách leteckých společností. Někdy jsou zpáteční lety levnější než dva jednosměrné lety, ale jindy je nákladově efektivnější rezervovat samostatné jednosměrné lety. Nezapomeňte porovnat ceny obou možností, abyste zjistili, která je levnější.

  Levné letenky mohou být skvělým způsobem, jak ušetřit peníze za cestování, nesou s sebou ale určitá omezení. Pokud poletíte pouze s příručním zavazadlem, zanecháte si předvybrané sedadlo od letecké společnosti a jídlo si vezmete s sebou, žádné další příplatky vás nečekají a můžete tak procestovat svět levně.

  Schovat

  Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz