Blogy a novinky z letectví a o levném cestování - 2. strana

Aktuality a novinky ze světa letectví. Magazín o letištích, leteckých společnostech a další zajímavosti ze zákulisí.

Na Island bez omezení

24.02.2022

Další skvělá zpráva. Země ohně a ledu se přidala na seznam, kam se dostaneme bez omezení, jako před covidem. Od 25. 2. 2022 už neplatí žádná omezení pro vstup na Island a to pro všechny cestující. Cestující tak nemusí předkládat žádný doklad o bezinfekčnosti.

Do Slovinska bez omezení

23.02.2022

Další země se přidala na seznam, kam se dostaneme bez omezení, jako před covidem. Od 19. 2. 2022 už neplatí žádná omezení pro vstup do Slovinska a to pro všechny cestující. Cestující tak nemusí předkládat žádný dokladuo bezinfekčnosti. Bezinfekčnost není třeba předkládat ani pro využívání ubytovacích služeb, restaurací, obchodů, lyžařských středisek, hromadné dopravy a s několika výjimkami všech dalších služeb a zařízení. Nošení chirurgických roušek nebo respirátorů zůstává nadále povinné v uzavřených veřejných prostorách.

Ryanair - informace, letenky, zavazadla, check-in

08.02.2022

Sháníte levné letenky po Evropě? Pak pravděpodobně poletíte s leteckou společností Ryanair. Podívejte se na informace o společnosti, na rozměry dovolených zavazadel, online odbavení a na další praktické informace jako je storno letenky či změna jména nebo termínu.

Od října do Velké Británie pouze s cestovním pasem

03.09.2021

Od 1.10.2021 platí nová pravidla pro vstup na území Spojeného království. Občané EU se budou muset prokazovat platným cestovním pasem. Nezapomeňte si proto před cestou zajistit případný pas a zkontrolovat platnost. Platný občanský průkaz lze použít pouze do 30.9.2021.

Digitální Covid pasy po Evropě od 1. července

09.06.2021

Evropský parlament definitivně schválil digitální Covid pasy, které usnadní cestování po Evropě. 

Digitální pasy začnou platit od 1. července. Všechny země EU tak budou uznávat k dosavadnímu negativnímu PCR testu i očkování či prodělání nemoci Covid-19.

V květnu z Prahy do 39 destinací, v červnu až do 66

04.05.2021

Během května bude z pražského letiště možné letět až do 39 různých destinací. K pravidelným linkám do evropských metropolí (Amsterdam, Paříž, Curych, Moskva a Frankfurt), do dovolenkových destinací (Hurghada, Madeira či Kanárské ostrovy) a na Blízký východ (Dubaj a Dauhá) přibudou další lákavé destinace. Od června už bude nabídka rozmanitější, z Prahy se bude létat do více než 60 destinací. Obnoví se linky do Itálie - do Bologni, Florencie, Bari a Pescary. V Chorvatsku bude možný Zadar, v Bulharsku pak Varna a Burgas. Ve Španělsku Valencie a Menorca. Dále se bude létat do Tirany, do Nice, na Maltu, na Kypr či do Ammánu.

Očkovaní se mohou vracet zpět do ČR bez testů či karantény

03.05.2021

Všichni očkovaní občané ČR se mohou od zítra vracet z "červených" a "oranžových" zemí bez testů a následné karantény. Podmínkou je druhá dávka vakcíny, která proběhla minimálně 14 dní před příletem. Při návratu z tmavě červených zemí bude nadále vyžadován test a následná karanténa.

Itálie přešla do žlutých zón a plánuje dále rozvolňovat

26.04.2021

Většina italských regionů přešla od dnešního dne do tzv. žlutých zón, riziko nákazy je v těchto regionech považováno za nízké. Italská vláda plánuje postupně rozvolňovat opatření až do července. Otevřou se muzea, venkovní restaurace, bazény či divadla a kina. Lze se také volně se pohybovat mezi žlutými regiony.

Řecko plánuje zahájit sezónu od 14. května 2021

12.03.2021

Řecko stanovilo podmínky pro letní sezónu 2021. Zahájení sezóny plánují na 14. května pro všechny turisty, kteří byli naočkovaní, mají protilátky na covid-19 a ostatním, kteří se prokážou negativním PCR testem. Opatřením chce země podpořit letní cestovní ruch, který patří k hlavním zdrojům příjmu místní ekonomiky.

easyJet: rozměry zavazadel 2022

02.12.2020

Letecká společnost easyJet mění od 10. února 2021 podmínky pro kabinová zavazadla. V ceně letenky bude pouze malé příruční zavazadlo, rozměry: 45 × 36 × 20 cm, které se musí vejít pod sedadlo před Vámi. Kopíruje tak zavazadlovou politiku dalších nízkonákladových společností.

Aktuální přehled: Kam můžeme cestovat v dobách koronaviru?

01.12.2020

Ptáte se, kam můžeme cestovat bez omezení? Podívejte se na aktuální přehled zemí v Evropě, kam se můžeme vydat i při pandemii koronaviru. Pravidla se mění ze dne na den a proto sledujeme každodenní dění a seznam pravidelně aktualizujeme.

Berlínské letiště Brandenburg se otevřelo o 9 let později

26.11.2020

"Lepší pozdě než nikdy“ - to je celkem výstižný termín pro nové berlínské letiště, které se k 31. říjnu 2020 konečně otevřelo. Otevřeno bylo přesně o 9 let později než bylo původně v plánu, dříve nebylo zkolaudováno.

2. stránka z celkem 3
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz