Belfast

21 míst, co musíš vidět v Belfastu

Tipy na nejlepších 21 míst, které musíš určitě navštívit v Belfastu + tipy na ubytování a lístky na památky a atrakce v Belfastu.

21 míst, co musíš vidět v Belfastu

Titanic Belfast
 

Titanic Belfast

Titanic Belfast je největší turistickou atrakcí v Severním Irsku. Vystavuje příběh slavného Titanicu, jehož stavba byla realizována v belfastských loděnicích. Expozice zahrnuje interaktivní výstavy, modely lodí a mnoho dalšího. Navštivte tento fascinující muzeum a prozkoumejte historii jedné z nejslavnějších lodí všech dob, která se stala symbolem lidského přežití a tragédie.

Belfast City Hall
 

Belfast City Hall

Belfast City Hall je impozantní budova v centru Belfastu, postavená v roce 1906. Navrhl ji architekt Alfred Brumwell Thomas a je jednou z nejvýznamnějších památek města. Vstup je zdarma a nabízí se zde prohlídka, která vás provede historií města a ukáže vám nádhernou architekturu budovy. Nezapomeňte se podívat na velkolepou vitrážovou okenní výzdobu a sochy v interiéru budovy.

Albert Memorial Clock
 

Albert Memorial Clock

Hodinová věž Albert Memorial je jedním z nejznámějších symbolů města Belfast. Tento památník byl postaven v roce 1869 na počest prince Alberta, manžela královny Viktorie. Věž, která se nachází v centru města, je vysoká 34 metrů. Navštivte tuto historickou památku a objevte krásy Belfastu z výšky.

Ulster Museum
 

Ulster Museum

Ulster Museum v Belfastu je skvělým místem pro milovníky historie a umění. Muzeum se nachází v Botanické zahradě a nabízí návštěvníkům širokou škálu exponátů, od archeologických nálezů po moderní umění. Určitě nevynechejte výstavu o Titanicu, který byl postaven právě v Belfastu. Vstupné je zdarma, takže se můžete těšit na skvělý den plný zábavy a poznání.

Falls Road
 

Falls Road

Falls Road je historickou čtvrtí v Belfastu, která byla dříve centrem konfliktů mezi katolíky a protestanty. Dnes je to oblíbená turistická destinace, kde můžete navštívit mnoho muzeí, památníků a výstav, které ilustrují důležitou roli této čtvrti v moderní historii Irska. Prozkoumejte úzké uličky a užijte si autentickou atmosféru Falls Road.

St George's Market, East Bridge Street, Belfast, Northern Ireland, December 2009
 

St George's Market

St George's Market v Belfastu je největším a nejstarším trhem v Irsku. Nabízí širokou škálu místních potravin, suvenýrů a řemeslných výrobků. Trh se koná od úterý do soboty a je oblíbeným místem pro místní i turisty. Vstupte do této historické budovy a ochutnejte místní speciality nebo nakupte originální dárek pro své blízké.

SS Nomadic
 

SS Nomadic

SS Nomadic je historická loď, která sloužila jako přepravní loď pro první třídu na luxusním Titanicu. Je to jedna z posledních lodí, které připomínají slavnou éru parníků. Loď je nyní přeměněna na muzeum a nabízí fascinující pohled na život na palubě Titanicu. Navštivte SS Nomadic a prožijte nezapomenutelnou návštěvu do minulosti.

HMS Caroline
 

HMS Caroline

HMS Caroline je nejstarší lodí Royal Navy, která se nachází v Belfastu. Tato válečná loď sloužila během první světové války a nyní slouží jako muzeum. Prozkoumejte palubu a objevte, jak se posádka žila a bojovala na této historické lodi.

Grand Opera House
 

Grand Opera House

Velká opera v Belfastu je jedním z nejvýznamnějších kulturních center v Severním Irsku. Tento historický divadelní komplex nabízí širokou škálu představení, od klasických oper a baletů po moderní hudební a divadelní produkce. Návštěvníci si mohou užít nezapomenutelný zážitek v luxusních prostorech s vynikajícím zvukem a oslnivou atmosférou.

Titanic Quarter
 

Titanic Quarter

Titanic Quarter je moderní čtvrť v Belfastu, která vás zavede do historie slavného lodě Titanic. Projděte se po nábřeží, navštivte interaktivní muzeum Titanic Belfast a podívejte se na repliku Titanicu. V okolí najdete mnoho restaurací a barů, kde si můžete vychutnat skvělou irskou kuchyni. Ubytování si můžete zarezervovat v apartmánech v Titanic Quarter s výhledem na nábřeží.

St Anne’s Cathedral
 

St Anne’s Cathedral

Katedrála sv. Anny v Belfastu je jedním z nejvýznamnějších kostelů v Severním Irsku. Její impozantní gotická fasáda a vnitřní výzdoba s vitrážemi a sochami vás okouzlí. V katedrále se také nachází hrobka biskupa Charlese Fredericka D'Arcyho. Navštivte tuto historickou památku a prožijte duchovní zážitek.

Ulster Hall
 

Ulster Hall

Ulster Hall je historická koncertní síň v centru Belfastu. Tato budova z roku 1862 byla navržena Victorem Lestourem a je známá svým vynikajícím akustickým prostorem. Ulster Hall hostil mnoho známých umělců, včetně Led Zeppelin, The Who a U2. Navštivte tuto krásnou budovu a užijte si nezapomenutelný hudební zážitek v srdci Belfastu.

Crumlin Road Gaol
 

Crumlin Road Gaol

Navštivte bývalou věznici Crumlin Road Gaol, která je nyní turistickou atrakcí a konferenčním centrem. Prozkoumejte temné a tajemné křídla věznice, kde byli kdysi vězněni političtí vězni, a dozvězte se více o historii tohoto místa. Výlet je vhodný pro všechny, kteří se zajímají o historii a kulturu Severního Irska.

SSE Arena
 

SSE Arena

SSE Arena v Belfastu je největší víceúčelová aréna v Severním Irsku. Hostí širokou škálu akcí, od koncertů až po sportovní zápasy. Aréna má kapacitu až 11 000 diváků a je domovským stadionem hokejového týmu Belfast Giants. Navštivte SSE Arena a užijte si nezapomenutelnou zábavu v jednom z nejvýznamnějších kulturních center Belfastu.

Belfast Castle
 

Belfast Castle

Belfast Castle je nádherná historická stavba, která se nachází na vrcholu kopců s výhledem na město. Původně postavený jako rodinná rezidence, dnes slouží jako oblíbená turistická atrakce s muzeem, restaurací a zahradami. Užijte si procházku v parku a obdivujte krásu zámku, nebo si dopřejte skvělý oběd v restauraci s výhledem na město. Navštivte Belfast Castle a zažijte kus historie s moderním nádechem.

St Peter's Cathedral
 

St Peter's Cathedral

Katedrála svatého Petra v Belfastu je jednou z nejvýznamnějších památek města. Stavba katedrály byla dokončena v roce 1904 a je jednou z nejkrásnějších budov v oblasti. Katedrála je otevřena pro návštěvníky a nabízí řadu prohlídek, včetně výstupu na věž s nádherným výhledem na okolí.

Botanic Gardens
 

Botanic Gardens

Botanické zahrady v Belfastu jsou ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Najdete zde rozsáhlé sbírky rostlin, květin a stromů z celého světa. Prozkoumejte Palmový dům, kde se ukrývají vzácné druhy rostlin a květin. Přijďte si užít klid a krásu přírody v srdci města Belfastu.

Waterfront Hall
 

Waterfront Hall

Waterfront Hall je moderní konferenční centrum v Belfastu. Nachází se na břehu řeky Lagan a nabízí nádherný výhled na město. Místo je ideální pro konání různých kulturních a společenských akcí, jako jsou koncerty, divadelní představení nebo výstavy. Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek, zavítejte do Waterfront Hall a nechte se unést atmosférou tohoto moderního centra.

Cultúrlann McAdam Ó Fiaich
 

Cultúrlann McAdam Ó Fiaich

Cultúrlann McAdam Ó Fiaich je kulturní centrum v srdci Belfastu, které slouží jako platforma pro irskou kulturu a umění. Nabízí divadelní představení, koncerty, výstavy a workshopy. Každý měsíc zde můžete navštívit různé kulturní akce, jako jsou tradiční tance, hudební večery a představení pro děti. Přijďte ochutnat irskou kulturu a zároveň podpořit místní umělce.

Cave Hill Country Park
 

Cave Hill Country Park

Cave Hill Country Park je ideálním místem pro ty, kteří hledají přírodu a klid. Park nabízí krásné výhledy na Belfastský záliv a okolní krajinu. Pro milovníky turistiky je zde mnoho tras s různou obtížností. Na vrcholu hory Cave Hill můžete navštívit zříceninu hradu, která nabízí ještě úchvatnější výhledy.

Belfast Zoo
 

Belfast Zoo

Navštivte Belfast Zoo a poznejte fascinující svět zvířat. Tento krásný zoologický park se nachází za městem a nabízí úžasnou příležitost vidět ty nejvzácnější druhy zvířat z celého světa. Užijte si den plný zábavy a dobrodružství pro celou rodinu a podpořte tak ochranu ohrožených druhů. Nezapomeňte si zakoupit lístky předem online a ušetřete čas i peníze.

Mapa

⭐ Vše (21)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Belfast s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz