Dundee - The old steeple and the new overgate A very pleasant open area in the city centre.

Dundee - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 19 míst, které musíš určitě navštívit v Dundee.

Dundee - co musíš vidět

V&A Dundee
 

V&A Dundee

V&A Dundee je moderní muzeum designu, které se nachází na pobřeží řeky Tay v Dundee. Tento unikátní kulturní prostor nabízí výstavy, workshopy a kulturní akce pro všechny věkové kategorie. Pokud hledáte inspiraci a chcete se dozvědět více o designu, V&A Dundee je pro vás tou správnou volbou. Navštivte také výhledovou plošinu na Law Hillu a užijte si panoramatický výhled na město a okolní krajinu.

Broughty Castle Museum
 

Broughty Castle Museum

Muzeum Broughty Castle v Dundee je skvělým místem pro milovníky historie. Tento hrad byl postaven v 15. století a sloužil jako obrana proti invazi Angličanů. Nyní je zde muzeum, které nabízí návštěvníkům pohled do minulosti a ukazuje, jaký význam měl hrad pro město. Navštivte toto místo a prožijte nezapomenutelnou zážitkovou výpravu do minulosti.

Mills Observatory
 

Mills Observatory

Observatoř Mills v Dundee nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na hvězdy a planety. Toto místo je ideální pro milovníky astronomie a vědění o vesmíru. S neuvěřitelným výhledem na město a okolní krajinu, je to skvělé místo pro relaxaci a učení se. Navštivte observatoř a nechte se fascinovat tajemstvím vesmíru.

Dundee, Dundee, Scotland, United Kingdom, Europe
 

Discovery Point and RRS Discovery

Navštivte Discovery Point v Dundee a objevte historii slavné expedice na Antarktidu. Prohlédněte si loď RRS Discovery, na které se vydal známý polárník Robert Falcon Scott. V muzeu se dozvíte více o životě a práci posádky na této neuvěřitelné cestě. Pro zájemce jsou k dispozici průvodci a audioprůvodci v mnoha jazycích.

Barnhill Rock Garden
 

Barnhill Rock Garden

Barnhill Rock Garden je krásný botanický zahradní skvost v Dundee. Tento úchvatný park je plný neobvyklých rostlin a barevných květin. Pro milovníky přírody je to ideální místo k relaxaci a prozkoumání. Užijte si klidné procházky po cestičkách a pozorujte mnoho druhů ptáků a motýlů. Barnhill Rock Garden je skvělým místem pro odpočinek a užití si krásy přírody.

Claypotts Castle
 

Claypotts Castle

Claypotts Castle je skvělým příkladem skotské historie. Tato pevnost byla postavena v 16. století a dodnes se zde zachovaly mnohé historické detaily. Vstupné je zdarma a návštěvníci si mohou prohlédnout vnitřní prostory hradu, včetně nádherného kamenného schodiště a mnoha dalších zajímavých prvků. Claypotts Castle je skvělým místem pro poznávání skotské historie a architektury.

Dundee Contemporary Arts
 

Dundee Contemporary Arts

Dundee Contemporary Arts je největší kulturní centrum ve městě Dundee. Nabízí výstavy moderního umění, divadelní představení a filmové projekce. Je to skvělé místo pro milovníky umění a kultury. Pokud hledáte klidný a inspirativní zážitek, určitě navštivte toto místo. Katedrála sv. Ondřeje je další zajímavou památkou, kterou můžete navštívit v Dundee.

Verdant Works
 

Verdant Works

Verdant Works je fascinující muzeum v Dundee, které vás zavede do historie textilního průmyslu ve Skotsku. Prohlédněte si interaktivní výstavy a získejte náhled na tvrdou práci, kterou dělníci v této oblasti vykonávali. Zajímavé informace o historii Dundee a Skotska jsou zde podávány v atraktivní formě. Navštivte Verdant Works a získejte jedinečný pohled na minulost tohoto regionu.

RRS Discovery
 

RRS Discovery

Navštivte RRS Discovery v Dundee a prozkoumejte první loď, která přeplula Antarktidu. Tato historická loď vás zavede do doby, kdy se objevovaly nové země, a přiblíží vám život na palubě během expedice. Nechte se unést dobrodružstvím a objevte tajemství této slavné plavby.

HMS Unicorn
 

HMS Unicorn

HMS Unicorn je nejstarší zachovalou lodí z dřevěného trupu na světě. Tato plachetnice byla postavena v roce 1824 a sloužila jako škola pro námořníky. Dnes můžete navštívit tuto historickou loď v přístavu v Dundee a prozkoumat její kajuty, děla a další vybavení. Přijďte se podívat na unikátní kus námořní historie a prožijte nezapomenutelný zážitek.

Dundee Museum of Transport
 

Dundee Museum of Transport

Dundee Museum of Transport nabízí fascinující pohled na historii dopravy ve Skotsku. Prozkoumejte sbírky historických vozidel, včetně parních lokomotiv, tramvají a autobusů. Muzeum je ideální pro milovníky dopravy a rodiny s dětmi. Užijte si interaktivní výstavy a získejte hlubší porozumění dopravnímu průmyslu v Dundee a jeho okolí. Navštivte Dundee Museum of Transport a objevte tuto unikátní část skotské historie.

Camperdown Wildlife Centre
 

Camperdown Wildlife Centre

Camperdown Wildlife Centre v Dundee nabízí jedinečnou příležitost vidět širokou škálu zvířat v krásném přírodním prostředí. Od opiček až po tygry, centrum je domovem pro mnoho ohrožených druhů. Procházka po parku je nejen zábavná, ale také vzdělávací. Navštivte Camperdown Wildlife Centre a objevte krásy zvířat a přírody.

Mains Castle
 

Mains Castle

Hrad Mains, také známý jako Hrad Flintry, je skvělou destinací pro milovníky historie. Tento hrad byl postaven v 16. století a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Prohlédněte si jeho původní zdi a věže a projděte se kolem hradních jezírek. Hrad Mains je ideální pro rodinnou procházku nebo romantický výlet s partnerem.

North Carr
 

North Carr

North Carr je krásné místo pro ty, kteří chtějí uniknout z ruchu města. Tento malebný přístav se nachází v blízkosti Dundee a nabízí úchvatné výhledy na moře a okolní krajinu. Pro milovníky přírody je to ideální místo pro procházky a pozorování ptáků. Navštivte North Carr a užijte si klid a krásu přírody v této malebné oblasti Skotska.

Dundee International Submarine Memorial
 

Dundee International Submarine Memorial

Dundee International Submarine Memorial je působivá památka věnovaná památce posádek ponorek, které zahynuly během druhé světové války. Nachází se na pobřeží města Dundee a nabízí nádherný výhled na moře. Tato památka je nejen důležitým historickým symbolem, ale také skvělým místem pro klidnou procházku a relaxaci u moře.

Dundee Science Centre
 

Dundee Science Centre

Dundee Science Centre je skvělým místem pro vzdělávání a zábavu. Návštěvníci se mohou naučit více o vědě a technologii interaktivními způsoby a experimenty. Centrum nabízí řadu programů pro děti i dospělé, včetně vědeckých workshopů a přednášek. Prozkoumejte svět vědy v Dundee Science Centre a objevte nové způsoby učení a zábavy!

Desperate Dan Statue
 

Desperate Dan Statue

Pokud se vydáte do Dundee, nezapomeňte navštívit sochu Desperate Dana. Tento kovový gigant je inspirován stejnojmenným komiksem a je oblíbenou atrakcí města. Nachází se na High Street a je snadno dostupná. Pokud jste fanouškem kreslených vtipů, tato socha je pro vás nutností při návštěvě Dundee.

Camperdown Country Park
 

Camperdown Country Park

Camperdown Country Park je ideální místo pro rodinný výlet. Park nabízí nejen procházky krásnou přírodou, ale také různé aktivity pro děti. Můžete navštívit zoo, kde uvidíte různá zvířata, nebo si zahrát na hřišti na minigolf. V parku se také konají různé kulturní akce, jako jsou koncerty nebo trhy s místními produkty.

Mapa

⭐ Vše (19)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Dundee s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz