Edinburgh- výhled

26 míst, co musíš vidět v Edinburghu

Tipy na nejlepších 26 míst, které musíš určitě navštívit v Edinburghu.

26 míst, co musíš vidět v Edinburghu

The Royal Mile
 

The Royal Mile

The Royal Mile česky Královská míle, je název užívaný pro ulici v edinburském Starém městě, jež se táhne od hradu až k Holyroodskému opatství a paláci. Jde o jedno z turisticky nejnavštěvovanějších míst v Edinburghu.

pohled na Edinburgh
 

Arthur´s Seat

Arthur's Seat (česky Artušovo nebo Arturovo sedlo) je nejvyšší vrcholek ve skotském hlavním městě Edinburghu. Nachází se na východním konci Starého města, asi 2,5 km vzdušnou čarou od edinburského hradu a dosahuje výšky 251 m. Z vrcholku je úchvatný panoramatický výhled na celý Edinburgh.

Edinburgh Castle
 

Edinburgh Castle

Edinburský hrad je historická pevnost zbudovaná na vrcholku čedičové skály zvané Castle Rock. Je hlavní dominantou a symbolem Edinburghu. Osídlení zdejší oblasti lze datovat do 9. století př. n. l.

Holyrood Palace
 

Holyrood Palace

Zámek Holyrood či Holyrood Palace je oficiálním sídlem britského panovníka ve Skotsku. Leží na kraji oblasti města zvané tradičně Královská míle. Od 16. století sloužil jako hlavní sídlo skotských králů. Při nepřítomnosti členů královské rodiny je zámek otevřen veřejnosti. K jeho nejnavštěvovanějším částem patří sály, ve kterých žila skotská královna Marie Stuartovna a které jsou zařízeny v původní historické podobě.

Calton Hill, Edinburgh
 

Calton Hill

Calton Hill je jedním ze sedmi skalnatých vrcholů na území města (tzv. Traditional Seven). Přesto, že je Calton Hill z těchto kopců nejnižší, působí jako jedna z výrazných dominant města díky tomu, že se na něm nacházejí četné historické památníky a budovy. Celá lokalita na území Nového Města (New Town) je spolu s edinburským Starým Městem (Old Town) od roku 1995 zapsaná na seznamu Světového dědictví UNESCO.

pláž v Edinburghu
 

Portobello Beach

Pláž Portobello leží kousek od centra Edinburghu. Dlouhá pláž s pískem láká na koupání a opalování, kterou využívají nejen místní. Spolu s promenádou hostí řadu populárních akcí, včetně každoročního Big Beach Busk, mezinárodních volejbalových soutěží a triatlonových akcí.

Saint Andrew Square
 

Saint Andrew Square

Saint Andrew Square je náměstí ve skotském Edinburghu, které se nachází na východním konci ulice George Street. Na náměstí se nachází památník oblkopený zelení. Stavba náměstí St Andrew začala v roce 1772 jako první část Nového Města, kterou navrhl James Craig.

Stockbridge Market
 

Stockbridge Market

Oblíbené trhy v centru Edinburghu, které se pořádají každou neděli. Stánky se nacházejí vedle mostu. Přestože je obchodní oblast poměrně malá, je zde široká škála místních farmářů. Stánky nabízejí širokou škálu produktů od čerstvých mořských plodů po ovoce a zeleninu, od pekařských lahůdek až po ručně vyráběná mýdla a šperky.

St Mary's Cathedral
 

St Mary's Cathedral

St Mary's Cathedral je katedrála skotského biskupského kostela ve městě Edinburgh. Byla postaven na konci 19. století a nachází se ve West Endu v edinburském Novém Městě.

National Museum of Scotland
 

National Museum of Scotland

Navštivte Národní muzeum Skotska a objevte bohatou historii této země. Muzeum nabízí mnoho výstav a exponátů, které vám umožní lépe pochopit kulturu a tradice Skotska. Muzeum nabízí zajímavé informace o bitvách, místní přírodě, atd. Vhodné nejen pro dospělé, ale i pro děti.

St Giles' Cathedral
 

St Giles' Cathedral

Katedrála sv. Jiljí je jedním z nejvýznamnějších kostelů v Edinburghu. Stavba pochází z 14. století a nabízí návštěvníkům úchvatné gotické architektonické prvky. Interiér je zdoben vitrážemi, sochami a oltáři. Katedrála je také místem pochování významných skotských osobností.

The Real Mary King's Close
 

The Real Mary King's Close

The Real Mary King's Close je fascinující podzemní labyrint v centru Edinburghu. Dříve sloužil jako obytná čtvrť, nyní nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat tuto historickou lokalitu. Průvodce vám ukáže, jak zde žili lidé v minulosti a jak se zde život vyvíjel. Navštivte tento unikátní turistický cíl a prožijte jedinečný zážitek z cesty do minulosti.

Camera Obscura & World of Illusions
 

Camera Obscura & World of Illusions

Camera Obscura & World of Illusions vás zavede na nezapomenutelnou cestu do světa optických iluzí a zábavy. Tento nevšední zážitek se nachází v srdci Edinburghu a nabízí nádherné výhledy na město. Vstupte do světa zrcadel, vodopádů a labyrintů a užijte si nezapomenutelný den plný zábavy a dobrodružství.

Royal Botanic Garden Edinburgh
 

Royal Botanic Garden Edinburgh

Královská botanická zahrada v Edinburghu nabízí návštěvníkům úchvatné záhony květin a rostlin z celého světa. Procházka zahradou je nejen relaxační, ale také vzdělávací zážitek. Zahrada je ideálním místem pro piknik s výhledem na Edinburghský hrad. Navštivte také skleníky, kde najdete tropické a subtropické rostliny. Vstupné do zahrady je zdarma, ale do skleníků se vstupné platí.

Edinburgh Zoo
 

Edinburgh Zoo

Navštivte Edinburghskou zoologickou zahradu a prožijte nezapomenutelný zážitek v podobě setkání s více než 1000 zvířaty z celého světa. Uvidíte tu slony, pandy, lvy, gorily a mnoho dalších druhů. Edinburghská zoologická zahrada je ideálním místem pro rodinný výlet.

Scott Monument
 

Scott Monument

Scott Monument je monumentální památka v Edinburghu, která byla postavena na počest skotského spisovatele Sir Waltera Scotta. Díky výšce 61 metrů, jde o největší památník spisovatele na světě. Vystupte na vrchol a užijte si nádherný výhled na město a okolní krajinu. Navštivte tuto památku, která je důležitou součástí skotské historie a kultury.

Holyrood Park
 

Holyrood Park

Holyrood Park je krásným místem pro procházky a pikniky v srdci Edinburghu. Park nabízí nádherné výhledy na město a okolní krajinu. Mezi nejvýznamnější památky patří královský palác Holyrood a nejvyšší vrchol Arthur's Seat. Pro milovníky historie je zde také mnoho starobylých pozůstatků, jako například kaple sv. Antonína a královské hrobky.

The Scotch Whisky Experience
 

The Scotch Whisky Experience

Navštivte The Scotch Whisky Experience a ochutnejte nejlepší skotské whisky. Tato interaktivní muzejní expozice vás provede historií výroby whisky a nabídne ochutnávku whisky ve skotském stylu. Výlet zahrnuje i návštěvu skotského podzemí a degustaci whisky v luxusním baru.

The Royal Yacht Britannia
 

The Royal Yacht Britannia

Královská jachta Britannia byla oblíbeným místem pro královskou rodinu během cestování po světě. Nyní je možné navštívit tuto luxusní loď a prohlédnout si její elegantní interiéry. Vychutnejte si pohled na Edinburgh z paluby této zaoceánské lodi, která sloužila v letech 1954 až 1997.

Lauriston Castle
 

Lauriston Castle

Lauriston Castle v Edinburghu je krásným příkladem skotské historie. Tento zámek, postavený v 16. století, se nachází na malebném místě s výhledem na moře. Zde můžete prozkoumat krásné zahrady, obdivovat starobylé umění a vychutnat si atmosféru minulých dob.

The Edinburgh Dungeon
 

The Edinburgh Dungeon

The Edinburgh Dungeon je fascinující atrakce, která vás zavede do temných časů skotské historie. Prožijte strašidelné příběhy a setkání s nebezpečnými postavami ze skotské historie. Tuto interaktivní prohlídku doporučujeme všem, kteří se nebojí záhad a temnoty.

Dean Village
 

Dean Village

Dean Village je malebná čtvrť v Edinburghu, která kdysi sloužila jako centrum místního průmyslu. Dnes je to klidné místo s krásnou architekturou, malebnými uličkami a řekou Leith, která protéká celou oblastí. Procházka po Dean Village vám nabídne nádherné výhledy na historické budovy a přírodu, která obklopuje tuto část města.

Museum of Childhood
 

Museum of Childhood

Muzeum dětství v Edinburghu přináší zábavnou a interaktivní expozici pro celou rodinu. Vystavuje sbírky hraček, her a předmětů z dětství minulých generacích. Prozkoumejte historii hraček a dětství v tomto fascinujícím muzeu, které se nachází v srdci Edinburghu. Vstupné je zdarma.

Scottish Parliament Building
 

Scottish Parliament Building

Skotský parlament je moderní budova, která se nachází v centru Edinburghu. Je to místo, kde se schází skotská vláda a kde se rozhoduje o budoucnosti Skotska. Navštivte tuto budovu a objevte architektonickou krásu, která se perfektně snoubí s historií a tradicemi Skotska. Zajímavou atrakcí jsou pravidelné prohlídky, kde se dozvíte více o fungování skotské politiky a historii této instituce.

Mapa

⭐ Vše (26)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Edinburgh s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz