Výhled na Edinburgh

9 míst, co vidět v Edinburghu

Tipy na nejlepších 9 míst, které musíš určitě navštívit v Edinburghu.

9 míst, co musíš vidět v Edinburghu

hlavní třída Royal Mile v Edinburghu
 

The Royal Mile

The Royal Mile česky Královská míle, je název užívaný pro ulici v edinburském Starém městě, jež se táhne od hradu až k Holyroodskému opatství a paláci. Jde o jedno z turisticky nejnavštěvovanějších míst v Edinburghu.

pohled na Edinburgh
 

Arthur´s Seat

Arthur's Seat (česky Artušovo nebo Arturovo sedlo) je nejvyšší vrcholek ve skotském hlavním městě Edinburghu. Nachází se na východním konci Starého města, asi 2,5 km vzdušnou čarou od edinburského hradu a dosahuje výšky 251 m. Z vrcholku je úchvatný panoramatický výhled na celý Edinburgh.

hrad v Edinburghu
 

Edinburgh Castle

Edinburský hrad je historická pevnost zbudovaná na vrcholku čedičové skály zvané Castle Rock. Je hlavní dominantou a symbolem Edinburghu. Osídlení zdejší oblasti lze datovat do 9. století př. n. l.

zámek Holyrood-Edinburgh
 

Holyrood Palace

Zámek Holyrood či Holyrood Palace je oficiálním sídlem britského panovníka ve Skotsku. Leží na kraji oblasti města zvané tradičně Královská míle. Od 16. století sloužil jako hlavní sídlo skotských králů. Při nepřítomnosti členů královské rodiny je zámek otevřen veřejnosti. K jeho nejnavštěvovanějším částem patří sály, ve kterých žila skotská královna Marie Stuartovna a které jsou zařízeny v původní historické podobě.

pohled na Edinburgh z Calton Hill
 

Calton Hill

Calton Hill je jedním ze sedmi skalnatých vrcholů na území města (tzv. Traditional Seven). Přesto, že je Calton Hill z těchto kopců nejnižší, působí jako jedna z výrazných dominant města díky tomu, že se na něm nacházejí četné historické památníky a budovy. Celá lokalita na území Nového Města (New Town) je spolu s edinburským Starým Městem (Old Town) od roku 1995 zapsaná na seznamu Světového dědictví UNESCO.

pláž v Edinburghu
 

Portobello Beach

Pláž Portobello leží kousek od centra Edinburghu. Dlouhá pláž s pískem láká na koupání a opalování, kterou využívají nejen místní. Spolu s promenádou hostí řadu populárních akcí, včetně každoročního Big Beach Busk, mezinárodních volejbalových soutěží a triatlonových akcí.

park v Edinburghu
 

Saint Andrew Square

Saint Andrew Square je náměstí ve skotském Edinburghu, které se nachází na východním konci ulice George Street. Na náměstí se nachází památník oblkopený zelení. Stavba náměstí St Andrew začala v roce 1772 jako první část Nového Města, kterou navrhl James Craig.

trhy Stockbridge Market
 

Stockbridge Market

Oblíbené trhy v centru Edinburghu, které se pořádají každou neděli. Stánky se nacházejí vedle mostu. Přestože je obchodní oblast poměrně malá, je zde široká škála místních farmářů. Stánky nabízejí širokou škálu produktů od čerstvých mořských plodů po ovoce a zeleninu, od pekařských lahůdek až po ručně vyráběná mýdla a šperky.

kostel ve Velké Británii
 

St Mary's Cathedral

St Mary's Cathedral je katedrála skotského biskupského kostela ve městě Edinburgh. Byla postaven na konci 19. století a nachází se ve West Endu v edinburském Novém Městě.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz