Melbourne - View of Melbourne's eastern CBD skyline from Southbank Promenade with Princes Bridge and Flinders St, 2018

Melbourne - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 31 míst, které musíš určitě navštívit v Melbourne.

Melbourne - co musíš vidět

IMAX Theatre Melbourne Museum Rathdowne St, Carlton VIC 3053
 

Melbourne Museum

Melbourne Museum je největším muzeem na jižní polokouli a nachází se v krásném parku Carlton Gardens. Nabízí návštěvníkům pestrý výběr výstav, které zahrnují přírodovědné, historické i kulturní exponáty. Oceníte zde například fascinující exponáty australské fauny a flóry, domorodou kulturu a historii, stejně jako moderní technologie. Muzeum je skvělým místem pro celou rodinu a jeho návštěva stojí za to.

Queen Victoria Market
 

Queen Victoria Market

Queen Victoria Market je ikonický trh v Melbourne, který nabízí širokou škálu čerstvých potravin, suvenýrů a oblečení. Trh se rozkládá na ploše 7 hektarů a je největším otevřeným trhem na jižní polokouli. Procházejte stánky s exotickým ovocem, kořením a ručně vyráběnými výrobky, zatímco ochutnáváte místní speciality. Queen Victoria Market je ideálním místem pro nákupy a poznávání místní kultury.

Shrine of Remembrance
 

Shrine of Remembrance

Shrine of Remembrance je památník v Melbourne, který slouží jako místo vzpomínky na padlé vojáky z obou světových válek. Tento impozantní monument byl postaven v roce 1934 a nabízí nádherný výhled na město. Navštivte muzeum, které dokumentuje historii válek a oběti padlých. Prohlédněte si také každoroční ceremonie, které zde probíhají na Den památky a Den Anzac.

Old Melbourne Gaol
 

Old Melbourne Gaol

Stará melbournská věznice je historickou památkou a muzeem, které nabízí návštěvníkům pohled do minulosti australského vězeňství. Prohlédněte si autentické cely, ve kterých byli vězněni nejnebezpečnější zločinci, včetně proslulého Neda Kellyho. Prozkoumejte temnou historii věznice a dozvězte se o příbězích vězňů, stráží a exekucích, které se zde odehrály. Navštivte Old Melbourne Gaol a zjistěte, jak bylo život ve vězení v 19. století.

Australian Centre for the Moving Image in Melbourne Australia
 

Federation Square

Federation Square je srdcem Melbourne, kde se mísí kultura, umění a zábava. Toto moderní náměstí hostí řadu akcí, galerií a muzeí, včetně slavného Ian Potter Centre a Australian Centre for the Moving Image. Obklopeno kavárnami a restauracemi, je ideálním místem pro odpočinek a setkání s místními obyvateli. Prozkoumejte jeho architekturu a nechte se unést atmosférou tohoto jedinečného místa.

Werribee Open Range Zoo
 

Werribee Open Range Zoo

Werribee Open Range Zoo se nachází nedaleko Melbourne a nabízí jedinečný zážitek z prohlídky divokých zvířat ve volné přírodě. Na rozsáhlém území můžete pozorovat lvy, žirafy, nosorožce a mnoho dalších afrických zvířat. Prohlídky safari vám umožní prozkoumat park z pohodlí speciálních vozidel. Navštivte tento zoo pro nezapomenutelný zážitek s exotickými zvířaty.

The Front of the Old Treasury Building, Melbourne, Australia. Built in 1858-62.
 

Old Treasury Building

Old Treasury Building je historická budova v Melbourne, která sloužila jako centrum vlády a pokladna. Dnes zde naleznete City Museum, kde se můžete seznámit s historií města a jeho vývojem. Prohlédněte si elegantní architekturu a navštivte výstavy, které představují bohatou minulost Melbourne. Tato památka je skvělým místem pro milovníky historie a kultury.

A view of the south-facing side of the Royal Exhibition Building in Melbourne, Australia. It was built in 1880 and is the first building to be given a World Heritage Site listing in Australia. This image was taken with a Canon 5D and 17-40mm f/4L lens on 13th of October, 2005.
 

Královská výstavní budova

Královská výstavní budova, obklopená nádhernými Carlton Gardens, je jedním z nejvýznamnějších kulturních památek Melbourne. Postavena v roce 1880, tato impozantní stavba je dnes na seznamu světového dědictví UNESCO. Navštivte její bohatě zdobené interiéry a procházku po zahradách, kde naleznete exotické rostliny a fontány. Ideální místo pro odpočinek od ruchu města a poznání historie a architektury Melbourne.

Collins Street - The Block Arcade
 

Block Arcade

Block Arcade je historická nákupní galerie v Melbourne, která je známá svou viktoriánskou architekturou a luxusními obchody. Postavena v roce 1892, tato ikonická atrakce nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek z nakupování a gastronomie. Procházejte se po elegantních chodbách, obdivujte bohatě zdobené stropy a vychutnejte si kávu v jedné z historických kaváren. Block Arcade je ideálním místem pro milovníky historie, architektury a nakupování.

Old Customs House in Melbourne, Australia
 

Immigration Museum

Immigration Museum se nachází v Melbourne a nabízí návštěvníkům poutavý pohled na historii a kulturu australského přistěhovalectví. Prozkoumejte zajímavé výstavy, které představují příběhy lidí, kteří přišli do Austrálie z různých koutů světa. Toto muzeum je ideální místo pro pochopení multikulturního dědictví země a jeho vlivu na současnou společnost. Nezapomeňte navštívit interaktivní prostory a zúčastnit se tematických akcí.

Looking east up Collins Street, Melbourne with Melbourne Town Hall on the right hand side. Photo taken by en:User:Adz on 11 July 2005
 

Melbourne Town Hall

Melbourne Town Hall je historická budova nacházející se v srdci města Melbourne. Postavena v roce 1867, tato impozantní stavba je důležitým místem pro kulturní a společenské akce. Navštivte její honosné interiéry, kde se konají koncerty, výstavy a různé slavnostní akce. Prohlédněte si také radniční hodiny a jedinečnou architekturu, která tuto budovu činí nezapomenutelnou atrakcí.

Royal Botanic Gardens
 

Royal Botanic Gardens

Krásné královské botanické zahrady se nacházejí v srdci Melbourne. Na rozsáhlém území se můžete těšit na procházky mezi exotickými rostlinami, vzácnými stromy a barevnými květinovými záhony. Zahrady jsou ideálním místem pro piknik, odpočinek nebo třeba jógu. Navštivte také skleníky s tropickými rostlinami a nechte se unést kouzlem přírody. Vstup do zahrad je zdarma.

Bourke st shopping mall in Melbourne, Victoria
 

Bourke Street

Bourke Street je hlavní třída v centru Melbourne, která je známá svými obchody, restauracemi a kavárnami. Tato rušná ulice nabízí nákupy v buticích i ve velkých obchodních domech. Kromě toho zde najdete i několik historických budov, divadel a kin. Bourke Street je také důležitou dopravní tepnou s tramvajovou linkou, která spojuje západ a východ města.

ANZ Bank Headquarters, Docklands, Melbourne, Australia. Designed by HASSELL (2009).
 

Docklands

Docklands je moderní čtvrť v Melbourne, která se rozkládá kolem přístavu Victoria Harbour. Nabízí návštěvníkům širokou škálu zábavy, obchodů, restaurací a kaváren. Procházejte se po promenádách, navštivte Etihad Stadium nebo se vydejte na projížďku kolem přístavu na lodí. Docklands je ideální místo pro relaxaci a vychutnání si atmosféry tohoto kosmopolitního města.

A85-139 CAC Winjeel which is located at at the RAAF Museum, Point Cook, Victoria.
 

RAAF Museum

RAAF Museum se nachází v Melbourne a představuje fascinující sbírku letadel a exponátů spojených s australským královským letectvem. Prohlédněte si historická letadla, unikátní stroje a dozvězte se více o vývoji australského letectva. Muzeum nabízí prohlídky, interaktivní výstavy a vzrušující letecké představení. Ideální místo pro milovníky letectví a historie.

Melbourne Zoo
 

Melbourne Zoo

Melbourne Zoo je přitažlivou turistickou destinací v srdci Melbourne. Nabízí jedinečný zážitek z blízkého setkání s exotickými zvířaty z celého světa. Prohlédněte si bohatou sbírku australských zvířat, afričtí savci, tropičtí ptáci a mnoho dalšího. Zoo je ideálním místem pro rodiny s dětmi, které zde mohou strávit celý den plný vzrušujících dobrodružství a objevování.

Mount Dandenong from Mooroolbark.
 

SkyHigh Mount Dandenong

SkyHigh Mount Dandenong je oblíbená vyhlídka v Melbourne, která nabízí dechberoucí panoramatické výhledy na celé město a okolní krajinu. Toto místo je ideální pro piknik, procházky nebo romantické večery při západu slunce. V areálu najdete také restauraci, zahradu a bludiště, které zaručeně zaujmou návštěvníky všech věkových kategorií.

Pillbox at Point Nepean
 

Fort Nepean

Fort Nepean se nachází na poloostrově Mornington v Melbourne a je historickou vojenskou pevností. Postaven byl v roce 1882 a sloužil k obraně přístavu Port Phillip. Při návštěvě této památky se můžete procházet po historických stezkách, objevovat tajemství pevnosti a užívat si úchvatný výhled na moře. Fort Nepean je ideální destinací pro milovníky historie a přírody.

Flinders Street Station Melbourne
 

Flinders Street Railway Station

Flinders Street Railway Station je ikonická železniční stanice v centru Melbourne. Otevřená v roce 1854, tato historická budova s výraznou hodinovou věží je jedním z nejrušnějších dopravních uzlů ve městě. Procházka po nádherných arkádách a návštěva blízkých kaváren a obchodů zdejšího okolí je zážitek, který nesmíte při návštěvě Melbourne vynechat.

St Paul's Cathedral, Melbourne
 

Saint Paul's Cathedral

Katedrála svatého Pavla se nachází v centru Melbourne a je jedním z nejvýznamnějších duchovních staveb ve městě. Tento impozantní gotický chrám byl postaven v 19. století a jeho architektonická krása a duchovní atmosféra přitahují návštěvníky z celého světa. Prohlédněte si bohatě zdobený interiér, pozorujte barevné vitráže a vychutnejte si klidné okamžiky v srdci rušného města.

State Library of Victoria
 

State Library of Victoria

State Library of Victoria je jednou z nejvýznamnějších knihoven v Melbourne. Nachází se v centru města a nabízí návštěvníkům bohatou sbírku knih, rukopisů, map a dalších dokumentů. Kromě toho je zde možnost prohlédnout si různé výstavy a kulturní akce. Knihovna je ideálním místem pro milovníky literatury, historie a umění, kteří chtějí prozkoumat kulturní bohatství Melbourne.

Cooks' Cottage
 

Cooks' Cottage

Cooks' Cottage je historický dům v Melbourne, který patřil rodině slavného britského objevitele kapitána Jamese Cooka. Tento malebný dům byl postaven v roce 1755 v Anglii a v roce 1934 byl převezen do Austrálie jako dar pro město. Návštěvníci si mohou prohlédnout autentický interiér a zahrady, které představují dobový styl života. Cooks' Cottage je ideální místo pro milovníky historie a kultury.

Fitzroy Gardens
 

Fitzroy Gardens

Fitzroy Gardens je zeleným rájem v srdci Melbourne. Tento rozlehlý park nabízí návštěvníkům klidné prostředí s množstvím stromů, květin a soch. Prozkoumejte zdejší konzervatoř, kapli a model vesnice Tudor. Park je ideální pro piknik, odpočinek nebo procházku v krásném přírodním prostředí. Nezapomeňte navštívit Captain Cook's Cottage, historický dům, který je jednou z hlavních atrakcí parku.

Flagstaff Gardens
 

Flagstaff Gardens

Flagstaff Gardens je zelená oáza v srdci Melbourne. Tento malebný park nabízí klidné prostředí pro piknik, odpočinek či procházku mezi vzrostlými stromy a krásnými zahradami. V parku se nachází i historická budova Flagstaff House a dětské hřiště. Navštivte Flagstaff Gardens a užijte si příjemný odpočinek uprostřed rušného města.

Placeholder image.
 

Abbotsford Convent

Abbotsford Convent je historický komplex v Melbourne, který nabízí jedinečný zážitek pro návštěvníky. Tento bývalý klášter se rozkládá na rozlehlém pozemku s malebnými zahradami a impozantními budovami. Dnes je zde sídlo řady uměleckých ateliérů, galerií a kaváren. Navštivte toto malebné místo a vychutnejte si jeho atmosféru plnou historie, kultury a umění. Prohlédněte si také pravidelně pořádané kulturní akce a workshopy.

Melbourne Cricket Ground
 

Melbourne Cricket Ground

Melbourne Cricket Ground, známý také jako MCG, je ikonický sportovní stadion v srdci Melbourne. MCG je domovem australského kriketu a australského fotbalu a hostí řadu mezinárodních sportovních událostí. Prohlédněte si muzeum sportu nebo se zúčastněte prohlídky stadionu a zjistěte více o jeho historii a významu. MCG je nezapomenutelnou zastávkou pro sportovní fanoušky návštěvníky Melbourne.

Polly Woodside Maritime Museum
 

Polly Woodside Maritime Museum

Polly Woodside Maritime Museum je fascinující námořní muzeum, které se nachází v Melbourne. Muzeum je zasvěceno historické lodi Polly Woodside, která byla postavena v roce 1885. Návštěvníci se mohou těšit na prohlídku lodi, interaktivní výstavy a dozvědět se více o námořní historii Austrálie. Muzeum je ideální pro rodiny s dětmi a milovníky mořeplavby.

St Paul's Cathedral, Melbourne
 

St Paul's Cathedral, Melbourne

Katedrála svatého Pavla v Melbourne je jedním z nejvýznamnějších městských památek. Postavena v novogotickém stylu, tato impozantní stavba nabízí návštěvníkům klidné prostředí uprostřed rušného města. Prohlédněte si nádherné vitráže, poslechněte si varhanní koncert nebo se zúčastněte mše. Katedrála je otevřena pro veřejnost a vstup je zdarma, ale příspěvky na její údržbu jsou vítány.

Chinatown
 

Chinatown

Chinatown v Melbourne je malebná čtvrť plná barevných uliček, kde naleznete autentickou čínskou kulturu a kuchyni. Procházejte se mezi tradičními obchůdky a restauracemi, kde ochutnáte lahodné dim sum nebo pečenou kachnu. Navštivte také místní galerie a muzea, která představují bohatou historii a kulturu čínské komunity v Melbourne. Chinatown je ideálním místem pro strávení odpoledne objevováním a ochutnáváním exotických chutí.

Hosier Lane
 

Hosier Lane

Hosier Lane je slavná ulička v Melbourne, známá svými barevnými graffiti a street artem. Nachází se v centru města, nedaleko nákupního centra Federation Square. Tato živá a kreativní ulice přitahuje turisty i místní umělce, kteří zde neustále přidávají nová díla. Procházka Hosier Lane je nezapomenutelným zážitkem plným vizuálního umění a inspirace.

Mapa

⭐ Vše (31)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Melbourne s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz