Baku - Greater Baku, Azerbaijan, satellite image, LandSat-5, 2010-09-06, near natural colors, resolution 30 m
Průvodce městem

Baku

Baku je hlavní a největší město Ázerbájdžánu, které se rozkládá na pobřeží Kaspického moře. Toto starobylé město oplývá historií a kulturou se spoustou přitažlivých památek, jako je palác Širvanšáhů, Pevnost Gyz Galasy a Národní park Gobustan. Procházka po nábřeží Bulvar nabídne nádherné výhledy na moře i moderní mrakodrapy. Nezapomeňte ochutnat tradiční ázerbájdžánskou kuchyni v místních restauracích a vychutnat si bohatý kulturní život tohoto fascinujícího města.

Gandža - These used to be gates of Gelati. Now it leads to a little vineyard maintained by the monastery. The second door is long gone.
Průvodce městem

Gandža

Gandža, známá také jako Ganja, je druhé největší město v Ázerbájdžánu a skvělým cílem pro cestovatele. Toto historické město nabízí nejen bohatou kulturu, ale také nádherné památky. Navštivte impozantní mešitu Šáha Abbás, kde se můžete pokochat místní architekturou, nebo si prohlédněte malebný park Chajkovo Gnezdo. V okolí Gandži naleznete také krásné hory a malebné scenérie, které stojí za návštěvu. Nezapomeňte ochutnat tradiční ázerbájdžánské pokrmy a zažít autentický duch místní kultury.

Nachičevan - Nakhchivan_fortress_walls
Průvodce městem

Nachičevan

Nachičevan je malebné město ležící v autonomní republice Nakhchivan v Ázerbájdžánu. Město je oázou klidu a kultury, kde návštěvníci mohou obdivovat starověké stavby, mešity a tradiční architekturu. Nachičevan je ideálním místem pro milovníky historie a přírody, neboť v okolí naleznete impozantní pevnost Alinja a nezapomenutelné výhledy na začarované údolí. Procházka městem vás zavede k tradičním řemeslným dílnám, kavárnám a ochutnávce místních specialit.

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz