Burgas - pláž

15 míst, co musíš vidět v Burgasu

Tipy na nejlepších 15 míst, které musíš určitě navštívit v Burgasu.

15 míst, co musíš vidět v Burgasu

Sand Fest Burgas
 

Sand Fest Burgas

Festival je populární turistickou atrakcí v Burgasu a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek spojený s uměním a plážovým prostředím Černého moře. Pískové sochy jsou nevšedním zážitkem, který určitě stojí za návštěvu. Každý rok jsou s trochu jinou tematikou.

Divadlo pod širým nebem
 

Divadlo pod širým nebem

Divadlo pod širým nebem v Burgasu (často označované jako Letní divadlo Burgas) je kulturní památka a oblíbené místo pro různé kulturní a hudební akce ve městě Burgas v Bulharsku. Nachází se v centru města, v blízkosti Mořské zahrady.

Sunset Aquapark Pomorie
 

Sunset Aquapark Pomorie

Sunset Aquapark Pomorie je jedním z největších a nejmodernějších aquaparků v Bulharsku. Nachází se poblíž města Pomorie, které leží na pobřeží Černého moře mezi městy Burgas a Nesebar.

Nesebar
 

Nesebar

Nesebar je důležité historické město na pobřeží Černého moře v Bulharsku. Je to jedno z nejstarších měst v Evropě a je známé svou bohatou historií a mnoha zachovanými historickými památkami. Nesebar je zahrnut na seznamu světového dědictví UNESCO, což odráží jeho význam a zachovalou historickou hodnotu.

Aquae Calidae - Thermopolis
 

Aquae Calidae - Thermopolis

Aquae Calidae - Thermopolis je historické místo nacházející se nedaleko města Burgas v jihovýchodním Bulharsku. Jde o prameniště s teplými minerálními prameny, které bylo známé a využívané již v antických dobách. Název "Aquae Calidae" v latině znamená "teplé vody", zatímco "Thermopolis" je název starověkého města, které se zde rozkládalo.

Katedrála sv. Cyrila a Metoděje
 

Katedrála sv. Cyrila a Metoděje

Katedrála sv. Cyrila a Metoděje v Burgasu je hlavním kostelem města. Dokončena byla v roce 1907 a nabízí návštěvníkům krásně vyřezávaný ikonostas a barevné malby na stěnách. V roce 2016 byla katedrála uzavřena kvůli renovaci a opravě poškozené základny, opět otevřena byla v roce 2017.

Mořská zahrada
 

Mořská zahrada

Mořská zahrada (bulharsky: Морска градина) v Burgasu je jedním z největších a nejkrásnějších parků v Bulharsku. Nachází se podél pobřeží Černého moře v Burgasu, což je jedno z největších měst na bulharském pobřeží. Zahrada byla založena koncem 19. století a od té doby je oblíbeným místem pro obyvatele i návštěvníky města.

googleusercontent.com
 

Ostrov svaté Anastázie

Ostrov svaté Anastázie je malý vulkanický ostrov v Černém moři, který nabízí možnost prozkoumat zajímavé památky. Ostrov sloužil jako náboženský ústup, vězení a údajně i jako úkryt pro piráty. Dnes je ostrov domovem majáku a kláštera, kde si mohou návštěvníci ochutnat různé bylinné nápoje. Loďky vyplouvají denně od května do října z přístaviště pro cestující jižně od autobusového a vlakového nádraží. Ostrov se nachází v zálivu Burgas, nedaleko od města Chernomorets.

Kilometre zero
 

Kilometre zero

Burgas je město ležící na pobřeží Černého moře v Bulharsku. Jeho kilometrový nulový bod se nachází v centru města a představuje výchozí bod pro procházky po okolí. V okolí se nachází mnoho historických památek, muzeí a parků, které stojí za návštěvu.

Socha Gramofonu v Burgasu
 

Socha Gramofonu v Burgasu

Socha Gramofonu v Burgasu se nachází na bulváru Alexandera Stamboliyského a byla postavena v roce 1979. Socha připomíná dobu, kdy se gramofon stal oblíbeným hudebním nástrojem.

Kostel Panny Marie
 

Kostel Panny Marie

Kostel Panny Marie je jedním z nejkrásnějších římskokatolických kostelů v Burgasu. Nachází se v blízkosti centra města a je známý svým impozantním interiérem a architekturou. Kostel byl postaven v 19. století a dodnes je oblíbeným místem pro mnoho věřících i turistů, kteří chtějí objevit krásy Burgasu.

Historické muzeum v Burgasu
 

Historické muzeum v Burgasu

Historické muzeum v Burgasu je skvělým místem pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu tohoto města a jeho okolí. Muzeum se nachází v centru Burgasu a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých exponátů, včetně archeologických nálezů, uměleckých děl a historických dokumentů. Prozkoumejte bohatou historii města a objevte fascinující příběhy a artefakty, které vám pomohou lépe pochopit tuto oblast Bulharska.

Arménský kostel Svatého Kříže
 

Arménský kostel Svatého Kříže

Arménský kostel Svatého Kříže v Burgasu je jedním z nejstarších dochovaných kostelů v Bulharsku. Kostel byl postaven v roce 1853 a sloužil jako modlitebna pro arménskou komunitu v Burgasu. Kostel je jedinečný svým architektonickým stylem, který kombinuje prvky arménské a bulharské kultury. Interiér kostela zdobí krásné fresky a ikony.

Chrám svatého Ivana Rilského
 

Chrám svatého Ivana Rilského

Chrám svatého Ivana Rilského v Burgasu je skvělým místem pro návštěvu. Nachází se v centru města, jen pár kroků od pláže.Jde o největší a nejznámější pravoslavný klášter v Bulharsku a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. V okolí najdete mnoho zajímavých míst, jako je Burgaská opera, autobusové nádraží Yug a náměstí Troykata.

Museum of Salt
 

Museum of Salt

Muzeum soli v Burgasu je fascinující a jedinečná atrakce pro návštěvníky, kteří se zajímají o historii a kulturu této oblasti. Muzeum nabízí fascinující expozice, které představují historii těžby soli v regionu a ukazují, jaký význam měla tato surovina pro místní obyvatele.

Mapa

⭐ Vše (15)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Burgas s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz