Plovdiv - View over Plovdiv from Nebet hill

Plovdiv - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 17 míst, které musíš určitě navštívit v Plovdiv.

Plovdiv - co musíš vidět

“Tsar Simeon Garden” Park
 

“Tsar Simeon Garden” Park

Park Tsar Simeon, známý také jako "Tsar Simeon Garden", je prostorný a zelený park, který byl vybudován v roce 1892. Park nabízí mnoho zábavy pro celou rodinu, včetně víkendových fontánových představení na jezeře a dětských hřišť. Je to ideální místo pro pikniky a procházky v přírodě. Park Tsar Simeon je jedním z nejoblíbenějších míst v Plovdivu a určitě stojí za návštěvu.

Singing Fountains
 

Singing Fountains

Singing Fountains jsou synchronizované fontány s osvětlením a vodními tryskami umístěné na jezeře s okolními stromy. Nedaleko se nachází dětská fontána. Tato atrakce se nachází v centru Plovdivu, v blízkosti mezinárodního veletrhu a římského divadla. Ubytování nabízí 3 ložnice, kuchyň s mikrovlnnou troubou a lednicí, plochou obrazovkou TV, posezení a 1 koupelnou. K dispozici je také terasa a zahrada. Plovdiv Plaza je vzdálená 5 km a radnice Plovdivu méně než 1 km. Letiště Plovdiv International je vzdálené 15 km.

Roman amphitheatre
 

Roman amphitheatre

Antické divadlo v Plovdivu je jedním z nejlépe zachovaných starověkých divadel na světě. Nachází se v centru města a bylo postaveno v 90. letech 1. století n. l. pravděpodobně za vlády císaře Domitiana. Divadlo dokáže pojmout mezi 5000 a 7000 diváků a je stále v provozu. Navštivte toto historické místo a zhlédněte zdejší kulturní akce a představení.

Ancient Stadium of Philipopolis
 

Ancient Stadium of Philipopolis

Starověký stadion Philipopolis v Plovdivu je pozůstatek římského stadionu postaveného v prvním století n.l. s kapacitou až 30 000 diváků. Tento historický památník nabízí návštěvníkům nezapomenutelnou cestu do minulosti a možnost vidět, jak vypadaly sportovní akce v antice. Pro milovníky historie a archeologie je toto místo nevynechatelným zážitkem při návštěvě Plovdivu.

Regional Archaeological Museum, Plovdiv
 

Regional Archaeological Museum, Plovdiv

Regionální archeologické muzeum v Plovdivu je neuvěřitelnou ukázkou thráckých a římských artefaktů, stejně jako ikon a církevních artefaktů z nedávných století. Nejohromnější jsou vážné thrácké zlaté práce, součást Panagyurishte sbírky, největšího zlomku starověkého zlata v Bulharsku. Nejzajímavější prostor muzea je chodba zaplavená přirozeným světlem, která obsahuje sochy a mozaiky z římské éry. Jeho obrovským středobodem je mozaika říčního boha z 3. století obklopená geometrickými vzory.

Gate "Hisar Kapia", Plovdiv
 

Gate "Hisar Kapia", Plovdiv

Brána "Hisar Kapia" je jednou z nejvýznamnějších historických památek v Plovdivu. Tato brána byla postavena v 2. století a byla využívána jako vstup do města. Dnes je to populární turistická atrakce, která nabízí krásné výhledy na město a okolní hory. Navštivte tuto památku a prozkoumejte historii Plovdivu.

Ancient Theatre of Philippopolis
 

Ancient Theatre of Philippopolis

Starověké divadlo Philippopolis v Plovdivu je restaurovaným římským amfiteátrem, který dnes hostí různé kulturní akce. Tento historický památník nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost vidět, jak se během staletí proměňovala divadelní kultura. Navštivte toto místo a prožijte nezapomenutelnou zážitek v srdci Plovdivu.

Chrám svätého Konštantína a Heleny
 

Chrám svätého Konštantína a Heleny

Chrám svatého Konstantina a Heleny je nejstarším kostelem v Plovdivu. Nachází se v historické části města, mezi pahorky Džambaz Tepe a Nebet tepe. Postaven byl v roce 1832 na místě původního chrámu a vyzdoben umělci jako Zacharim Zograf a Dimitar Zograf. Chrám je obklopen kamennými zdmi a nabízí návštěvníkům krásný pohled na okolní krajinu.

Plovdiv Roman Stadium
 

Plovdiv Roman Stadium

Starověký římský stadion v Plovdivu je jedním z největších a nejlépe zachovaných staveb z doby antického Říma na Balkáně. Tento stadion, dlouhý přibližně 240 metrů a široký 50 metrů, dokázal pojmout až 30 000 diváků. Dnes je severní zakřivená část stadionu částečně obnovena a patří mezi nejznámější památky města mezi mnoha dochovanými stavbami z římských dob.

Clock Tower
 

Clock Tower

Hodinová věž v Plovdivu, známá také jako Clock Tower, je jednou z nejvýraznějších památek města. Nachází se v samém centru a je vidět z mnoha míst v okolí. Věž byla postavena v 16. století a sloužila jako hlavní brána do města. Dnes se zde nachází muzeum s expozicí o historii Plovdivu a výstup na vyhlídkovou plošinu nabízí krásný výhled na okolní památky a ulice.

"Sveta Bogoroditsa" Church
 

"Sveta Bogoroditsa" Church

Kostel Sveta Bogoroditsa v Plovdivu je třílodní stavba v nádherné barvě máslového krému. Nachází se na kamenném schodišti v centru starého města. Postavena byla v roce 1844 na místě 9. století staré svatyně, kterou již dávno předtím vyplenili Osmanští Turci. Dnes je kostel plný ikon a barevných maleb a nese nápis díků za osvobození Bulharska.

The Statue of Milyo
 

The Statue of Milyo

Socha Milya šíleného je jedním z nejznámějších plovdivských symbolů. Nachází se v centru města na náměstí Kapana a představuje postavu místního šílence, který se v minulosti proslavil svými nezvyklými výstřelky. Socha je oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele, kteří si zde rádi pořizují fotky. Navštivte tuto zajímavou památku a nechte se okouzlit půvabem starobylého Plovdivu.

Alyosha Monument
 

Alyosha Monument

Monument Alyosha v Plovdivu je obrovská socha sovětského vojáka z 50. let, která se nachází na vrcholu kopce. Kamené schody vedou k této monumentální soše, která dominuje nad celým městem. Tento památník připomíná sovětské vojáky, kteří bojovali v druhé světové válce. Alyosha Monument je nejen historickou památkou, ale také nabízí nádherný výhled na Plovdiv.

Zlatyu Boyadzhiev Permanent Exhibition
 

Zlatyu Boyadzhiev Permanent Exhibition

Zlatyu Boyadzhiev Permanent Exhibition je umělecká galerie v Plovdivu, která vystavuje díla bulharského malíře Zlatyu Boyadzhieva. Nachází se v historické části města a nabízí návštěvníkům pohled na jeho nejvýznamnější obrazy. Výstava je otevřena každý den a je vhodná pro milovníky umění i pro rodiny s dětmi. Vstupné je velmi přijatelné a galerie je snadno dostupná z centra města.

Youth Hill
 

Youth Hill

Youth Hill je poutavým místem v Plovdivu. Tento kopec nabízí návštěvníkům krásné sochy, stezky a výhledy na město. Pro děti je zde také k dispozici mini vláček. Tento kopec je ideálním místem pro procházky a relaxaci v přírodě.

Old Town Of Plovdiv - Architectural Reserve
 

Old Town Of Plovdiv - Architectural Reserve

Staré Město v Plovdivu, známé také jako Architektonická rezervace, je skvělým místem pro milovníky historie a architektury. Tento kopec nabízí jedinečné spojení kultury a architektury od starověku až po 19. století. Návštěvníci si mohou prohlédnout mnoho historických památek, jako jsou antické divadlo, římský stadion a mnoho dalších. Staré Město v Plovdivu je jedním z nejstarších sídel na světě a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Sveta Marina church
 

Sveta Marina church

Kostel Sv. Mariny v Plovdivu je skrytým klenotem 16. století, který stojí za návštěvu. Jeho vnější zdi jsou zdobeny nádhernými malbami z knihy Starého zákona, zobrazujícími scény od Adama, Evy a zlodějského hada po rozzuřeného Mojžíše, který rozbil kamenné desky. Unikátní 17 metrů vysoká dřevěná zvonice z roku 1870 je jedinečná v Plovdivu. Stínový interiér ukrývá složitou ikonostasu starou 170 let.

Mapa

⭐ Vše (17)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Plovdiv s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz