Esbjerg - Esbjerg, Watertower. Photo by Cnyborg, May 2005.

Esbjerg - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 12 míst, které musíš určitě navštívit v Esbjerg.

Esbjerg - co musíš vidět

Men by the Sea
 

Men by the Sea

Muži u moře Tato 30 stop vysoká socha 4 mužů, kteří se dívají na oceán, je dobře známou místní atrakcí. Nachází se v Esbjergu, druhém největším dánském přístavu na západním pobřeží. Tato socha byla postavena v roce 1995 a je symbolem města. Je to ideální místo pro fotografování a procházky po pobřeží.

Esbjerg Art Museum
 

Esbjerg Art Museum

Esbjerg Art Museum v Dánsku je skvělým místem pro milovníky umění. Nachází se v centru města a nabízí výstavy moderního a současného umění. Muzeum hostí jak dánské, tak mezinárodní umělce. Stálé sbírky zahrnují díla od umělců jako je Per Kirkeby a Olafur Eliasson. Díky svému umístění v moderním budově se muzeum stalo samotným uměleckým dílem. Vstup je zdarma, takže neváhejte a navštivte tento skvělý kulturní zážitek.

Fiskeri- og Søfartsmuseet
 

Fiskeri- og Søfartsmuseet

Fiskeri- og Søfartsmuseet v Esbjergu je muzeum zaměřené na rybolov a námořní dopravu. Otevřeno bylo v roce 1968 a nabízí expozice věnované historii rybolovu, námořní dopravě, akváriu a místnosti s tuleni. Je to ideální místo pro milovníky námořní historie a zároveň pro rodiny s dětmi, které si mohou prohlédnout živoucí přírodní svět pod vodou.

Placeholder image.
 

Mennesket ved havet

Mennesket ved havet (Člověk u moře) je monumentální socha v Dánsku, která se nachází v Esbjergu. Tento umělecký klenot tvoří pět betonových postav, které se tyčí nad vodou a symbolizují lidskou existenci vůči nekonečnému moři. Tato socha je nejen velkolepým pohledem, ale také připomíná důležitost lidského spojení s přírodou. Mennesket ved havet je jedním z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Esbjergu.

Esbjerg Skibet
 

Esbjerg Skibet

Esbjerg je krásné přístavní město v Dánsku, které se nachází na západním pobřeží. Mezi nejvýznamnější turistické atrakce patří Esbjerg Skibet, což je muzeum plné historických lodí. Navštivte tento fascinující komplex a prohlédněte si výstavu lodí a různých námořnických artefaktů. Esbjerg Skibet je skvělým místem pro zájemce o námořní historii a pro ty, kteří chtějí prozkoumat bohatou námořnickou kulturu Dánska.

Esbjerg Water Tower
 

Esbjerg Water Tower

Vodárenská věž Esbjerg je ikonickou stavbou v jihozápadním Jutsku v Dánsku. Dokončena byla v roce 1897 a navrhl ji Christian Hjerrild Clausen, který byl inspirován Nuremberským Nassauer Haus. Stojí na pohřebišti doby bronzové na vrcholu útesu s výhledem na přístav. Stala se tak symbolem města Esbjerg.

Langli
 

Langli

Langli Langli je malý bažinatý ostrov v Ho Bugt blízko Esbjergu na dánském pobřeží Severního moře. Měří 0,8 km a je přístupný z Ho přes 3 km dlouhý násep při odlivu. Langli byl až do záplavy v roce 1634 součástí poloostrova. Poté se začal vytvářet druhý poloostrov, který Langli od té doby chrání. Ostrov nabízí klidné a příjemné prostředí pro procházky a pozorování přírody.

Heerups Have
 

Heerups Have

Heerups Have je krásný park v dánském městě Esbjerg. Tento park nabízí návštěvníkům klidné a odpočinkové prostředí. Park je plný květin, stromů a soch, které dodávají parku nezapomenutelnou atmosféru. Kromě toho zde můžete najít malou kavárnu, kde si můžete vychutnat skvělou kávu. Park je ideálním místem pro piknik nebo pro procházku s rodinou a přáteli.

Guldager Kirke
 

Guldager Kirke

Guldager Kirke je malebný kostel nacházející se v Esbjergu, Dánsku. Tento kostel byl postaven v roce 1909 a je významný svou jedinečnou architekturou. Interiér kostela je zdobený nádhernými vitrážemi a dřevěnými sochami. Kostel je otevřen pro veřejnost a navštěvován nejen věřícími, ale i turisty, kteří si chtějí prohlédnout jeho krásu a historii.

Saedden Church
 

Saedden Church

Saedden Church je historický kostel nacházející se v Esbjergu. Tento kostel byl postaven v roce 1900 a je známý svým působivým vzhledem s vysokou věží a impozantními okny. Interiér kostela je velmi krásný a nabízí klidné místo pro modlitby a meditaci. Navštivte Saedden Church a prozkoumejte jeho architekturu a historii.

Vor Frelsers Kirke
 

Vor Frelsers Kirke

Vor Frelsers Kirke, nebo také kostel Našeho Spasitele, je dominantou dánského města Esbjerg. Tento moderní kostel byl postaven v roce 1976 a je známý svým vysokým kamenným věžím, která se tyčí do výšky 62 metrů. Interiér kostela je jednoduchý a moderní, s mnoha prosklenými stěnami, které propouštějí dovnitř příjemné světlo. Kostel je otevřen pro veřejnost a nabízí klidné místo pro meditaci a ztišení.

Esbjerg Bypark
 

Esbjerg Bypark

Esbjerg Bypark je krásný park v centru města Esbjerg v Dánsku. Nabízí klidné a příjemné prostředí pro odpočinek a relaxaci. Park je plný zeleně, květin a stromů, které vytvářejí nádhernou atmosféru. Kromě toho zde najdete různé sportovní aktivity, jako jsou tenisové kurty a hřiště na basketbal. Esbjerg Bypark je ideálním místem pro pikniky, procházky a odpočinek po náročném dni.

Mapa

⭐ Vše (12)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Esbjerg s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz