Gondar - 9 míst co vidět

Tipy na nejlepších 9 míst, které musíš určitě navštívit v Gondar.

Gondar - co musíš vidět

 

Debre Birhan Selassie Church

Debre Birhan Selassie Church je nejvýznamnější kostel v Gondaru a jedna z nejkrásnějších sakrálních staveb v Etiopii. Kostel je zdobený freskami a malbami, které zobrazují biblické scény a postavy. Uvnitř kostela se nachází také pozoruhodná socha Ježíše Krista. Navštivte tento historický kostel a prohlédněte si jeho nádhernou architekturu a umělecká díla.

Placeholder image.
 

Fasil Ghebbi

Fasil Ghebbi je nádherným příkladem etiopské architektury. Tento královský palác v Gondaru byl postaven v 17. století a je dnes považován za kulturní dědictví UNESCO. Prozkoumejte jeho rozsáhlé zahrady, vodní kanály a monumentální hradby. Pokud máte zájem o historii a architekturu, Fasil Ghebbi je pro vás nezapomenutelným zážitkem na vaší cestě po Etiopii.

Placeholder image.
 

Gondar

Gondar je město bohaté na historii a kulturu. Nachází se v srdci Etiopie a je domovem mnoha krásných paláců a pevností. Navštivte královský palác Fasil Ghebbi, který je zapsán na seznamu UNESCO, a užijte si nádherné výhledy na okolní krajinu. Prozkoumejte město a objevte jeho fascinující minulost, která sahá až do 17. století.

Placeholder image.
 

Fasiladas Bath Timket

Fasiladas Bath Timket je jedním z nejvýznamnějších festivalů v Gondaru. Osobně se zúčastněte oslav, které připomínají křest Ježíše Krista v řece Jordán. Voda z Fasiladas Bath je vynesena na hlavní náměstí a lidé se k ní přicházejí modlit. Tento festival nabízí jedinečnou příležitost poznat místní kulturu a tradice, a to v jednom z nejkrásnějších měst v Etiopii.

Placeholder image.
 

Ethiopian High Land Tours

Vydejte se na nezapomenutelnou cestu s Ethiopian High Land Tours a objevte krásy etiopských hor. Zážijte místní kulturu a tradice s průvodcem, který vám ukáže skrytá místa a zajímavosti. Tato cesta vám nabídne jedinečnou příležitost poznat zemi, která je plná historie a nádhery. Ethiopian High Land Tours vám zajistí nezapomenutelný zážitek, který budete pamatovat celý život.

Placeholder image.
 

Fasild's Archive

Fasildův archiv je vynikající příklad etiopské architektury a historie. Nachází se v Gondaru a je to místo, kde jsou uloženy cenné dokumenty a rukopisy z období císařství. Navštivte tento archiv a prohlédněte si jedinečné dokumenty, které vám poskytnou pohled do minulosti Etiopie.

Placeholder image.
 

Simien view tour and travel

Simien view tour and travel je tou nejlepší volbou pro ty, kteří chtějí objevovat krásy Gondaru a jeho okolí. Nabízíme širokou škálu zájezdů a výletů, včetně návštěvy národního parku Simien Mountains, který je na seznamu UNESCO. Naše průvodce vám ukážou nejlepší místa a zajistí, abyste si užili nezapomenutelný zážitek. Připojte se k nám a objevte krásy Etiopie s Simien view tour and travel.

Placeholder image.
 

Royal enclosure- Main Entrance

Hlavní vstup do královského opevnění v Gondaru vás zavede do historického centra etiopského císařství. Tento impozantní komplex paláců a pevností byl postaven v 17. století a je považován za jednu z nejvýznamnějších památek v zemi. Projděte se po královských zahradách a obdivujte architekturu, která kombinuje etiopské a evropské prvky. Vstupné je 200 birrů a platí se na místě.

Placeholder image.
 

Anbesa bet

Anbesa bet je historický palác v etiopském městě Gondar. Palác byl postaven v 17. století a sloužil jako sídlo etiopských císařů. Interiér paláce je zdobený freskami a mozaikami, které ukazují etiopskou historii a kulturu. Navštivte Anbesa bet a prozkoumejte dědictví etiopských císařů a jejich krásné umění.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz