Banjul - 9 míst co vidět

Tipy na nejlepších 9 míst, které musíš určitě navštívit v Banjul.

Banjul - co musíš vidět

Traditional hand made fabric souvenir dolls, Albert Market, Banjul, Gambia
 

Albert Market

Albert Market je největší tržiště v Banjulu, hlavním městě Gambie. Zde najdete širokou škálu místních produktů, jako jsou ryby, ovoce, zelenina a suvenýry. Tržiště je také oblíbené mezi turisty, kteří sem chodí nakupovat a prozkoumávat místní kulturu. Navštivte Albert Market a ochutnejte místní speciality a nakupte si originální dárky pro své blízké.

Placeholder image.
 

Arch 22

Arch 22 je ikonická stavba v Banjulu, hlavním městě Gambie. Tento obrovský oblouk byl postaven v roce 1996 k oslavě 22 let nezávislosti země. Vystoupejte na vrchol a obdivujte krásný výhled na město a okolní krajinu. Arch 22 je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Gambii a rozhodně stojí za návštěvu.

 

Abuko Nature Reserve

Abuko Nature Reserve je ideálním místem pro přírodní nadšence. Nachází se v srdci Gambie a nabízí návštěvníkům možnost vidět mnoho druhů zvířat a rostlin v jejich přirozeném prostředí. Pozorujte opice, krokodýly a mnoho dalších zvířat, která tu žijí. Abuko Nature Reserve je také skvělým místem pro pěší turistiku a pikniky. Navštivte toto místo a užijte si klidný den v přírodě.

 

National Museum

Navštivte Národní muzeum v Banjulu a objevte fascinující historii Gambie. Muzeum nabízí mnoho výstav, včetně artefaktů z koloniální éry, tradičních krojů a mnoho dalšího. Prozkoumejte bohatou kulturu Gambie a získejte hlubší porozumění této krásné země. Vstupné do muzea je zdarma a otevřeno je každý den od 9 do 17 hodin.

Placeholder image.
 

Kachikally Crocodile Pool

Kachikally Crocodile Pool v Banjulu je úžasným místem pro milovníky přírody. Tento krokodýlí dům je domovem pro několik desítek krokodýlů, kteří jsou považováni za posvátné zvířata. Můžete se projít kolem bazénu a pozorovat tyto fascinující tvory v jejich přirozeném prostředí. Kachikally Crocodile Pool je nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo navštíví Banjul.

Placeholder image.
 

Senegambia Craft Market

Senegambia Craft Market je ideálním místem pro nákup suvenýrů a místních řemesel v Banjulu. Najdete zde mnoho stánků s ručně vyrobenými výrobky, jako jsou koberce, šperky, keramika a dřevěné sochy. Prodejci jsou přátelští a ochotní vyjít vstříc vašim požadavkům. Navštivte toto tradiční místo a ochutnejte místní kulturu a atmosféru Gambie.

 

Kachikally Museum and Crocodile Pool

Kachikally Museum a krokodýlí bazén v Banjulu jsou nezapomenutelným zážitkem. Kromě krokodýlů zde najdete i mnoho dalších druhů zvířat. Místní lidé věří, že voda v bazénu má léčivé účinky a může pomoci při neplodnosti. Pokud hledáte něco neobvyklého a zároveň autentického, Kachikally Museum a krokodýlí bazén jsou tím pravým místem pro vás.

Placeholder image.
 

Bijilo National Park

Národní park Bijilo je must-see pro všechny příznivce přírody a divoké zvěře. Nachází se v blízkosti města Banjul a nabízí nádherné pohledy na místní flóru a faunu. Projděte se po stezkách a pozorujte opice, ptáky a jiné druhy zvířat. Vstupné je velmi přijatelné a vaše peníze pomáhají s ochranou parku.

Placeholder image.
 

Monkey Park

Navštivte Monkey Park v Banjulu a poznejte fascinující svět opic. Tento park je domovem pro mnoho druhů opic, včetně goril a šimpanzů. Podívejte se na jejich chování v přirozeném prostředí a naučte se o nich něco nového. Navštivte také Monkey Parkový obchod, kde najdete unikátní suvenýry a dárky pro vaše blízké.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz