Nuuk

Nuuk - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 10 míst, které musíš určitě navštívit v Nuuk.

Nuuk - co musíš vidět

museu.ms
 

Nuuk Art Museum

Muzeum umění Nuuk je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat místní umění a kulturu. V muzeu najdete rozmanitou sbírku inuitského umění, včetně soch, obrazů a keramiky. Muzeum se nachází v srdci Nuuku a nabízí nádherný výhled na město a okolní krajinu. Nezapomeňte si přinést fotoaparát, abyste si mohli zachytit krásné momenty během vaší návštěvy.

Church of Our Saviour
 

Church of Our Saviour

Kostel našeho Spasitele je dominantou Nuuku a nejstarší kostel v Grónsku. Stavba z bílého dřeva s věží nabízí úchvatné výhledy na město a okolní krajinu. Interiér zdobí tradiční grónské umění a vitráže. Kostel je důležitým kulturním a náboženským centrem města a stojí za návštěvu při objevování Nuuku a jeho historie.

wikimedia.org
 

Greenland National Museum

Grónské národní muzeum v Nuuku vás provede historií a kulturou tohoto fascinujícího ostrovního státu. Muzeum nabízí bohatou sbírku exponátů, včetně tradičních oděvů a nástrojů, které používali Inuité. Prohlédněte si také vzácné artefakty z vikingovského osídlení Grónska. Pokud chcete poznat historii a kulturu Grónska, návštěva tohoto muzea je nezbytností.

Katuaq - Cultural Center
 

Katuaq - Cultural Center

Katuaq je kulturní centrum v Nuuku, které nabízí širokou škálu kulturních akcí, jako jsou koncerty, divadelní představení a výstavy. Budova centra je moderní a navržena tak, aby odrážela tradiční grónskou kulturu. Navštivte Katuaq a objevte uměleckou scénu Grónska.

Greenland National Museum and Archives
 

Greenland National Museum and Archives

Grónské národní muzeum a archivy v Nuuku nabízí fascinující pohled na historii a kulturu Grónska. Expozice zahrnují archeologické nálezy, umělecká díla a předměty denní potřeby. Zajímavé jsou také fotografie a dokumenty, které ukazují, jak se Grónsko vyvíjelo v průběhu času. Vstupné je velmi příznivé a pro všechny milovníky historie a kultury Grónska je to skvělá zastávka na cestě po Nuuku.

Nuuk Centre
 

Nuuk Centre

Nuuk Centre je největší nákupní centrum na Grónsku. Najdete zde mnoho obchodů s oblečením, kosmetikou, elektronikou a potravinami. Navštivte také kavárny a restaurace s tradičními i moderními jídly. Pokud chcete poznat místní kulturu, zastavte se v muzeu, které se nachází v centru. V Nuuk Centre si můžete užít celý den nakupování a zároveň poznat grónskou kulturu a tradice.

Placeholder image.
 

Old Nuuk

Staré Nuuk je nejstarší část hlavního města Grónska. Toto historické centrum nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti severského ostrova. Procházejte se uličkami a objevujte staré domy, kostely a muzea, které ukazují, jak Grónsko v průběhu času evoluovalo. Staré Nuuk je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat historii a kulturu této krásné země.

Ilisimatusarfik University
 

Ilisimatusarfik University

Univerzita Ilisimatusarfik v Grónsku nabízí studentům jedinečnou příležitost studovat v neuvěřitelně krásném prostředí. Univerzita se zaměřuje na arktická témata a poskytuje studentům možnost studovat oblasti jako jsou klimatické změny a tradiční kultury. Navštivte tuto univerzitu a objevte krásy Grónska z úplně nové perspektivy!

Myggedalen Panoramic View
 

Myggedalen Panoramic View

Užijte si nezapomenutelný výhled na krásnou západogrenlandskou krajinu z Myggedalen Panoramic View. Tento úchvatný výhled se nachází v samotném srdci Nuuku a nabízí úchvatné panoramatické výhledy na město a okolní hory. Navštivte tento skvost a nechte se okouzlit krásami Grónska.

Placeholder image.
 

Tegningsarkivet

Tegningsarkivet je největší archiv v Grónsku a domov mnoha historických dokumentů. Tento fascinující archiv se nachází v Nuuku, hlavním městě Grónska. Můžete si prohlédnout různé dokumenty, jako jsou mapy, kresby a fotografie, které ukazují historii této krásné země. Pokud máte zájem o historii a kulturu Grónska, Tegningsarkivet je ideální místo pro vás.

Mapa

⭐ Vše (10)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Nuuk s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz