Amsterdam

8 míst, co vidět v Amsterdamu

Tipy na nejlepších 8 míst, které musíš určitě navštívit v Amsterdamu.

8 míst, co musíš vidět v Amsterdamu

 

Rijksmuseum

Rijksmuseum (Státní muzeum) bylo otevřeno před více než dvě stě lety a dnes patří k nejvyhledavánějším muzeím na světě. K vidění je zde Rembrandtova „Noční hlídka“, několik obrazů od Vermeera, van Dycka a Jana Steena a sbírka starožitných předmětů nizozemské kultury.

 

Dům Anny Frankové

Více než dva roky žila židovská dívka Anne Frank a její rodina v přístavbě budovy na adrese Prinsengracht 263. Dveře do přístavku byly skryty za pohyblivou knihovnou. Dne 4. srpna 1944 byl úkryt zrazen a rodina byla deportována do různých koncentračních táborů.

 

Náměstí Dam

Náměstí Dam je hlavní náměstí v Amsterdamu, vzdáleno cca 5 minut od hlavního nádraží Centraal. Postaveno bylo ve 13. století a od roku 1956 na náměstí stojí socha na památku nizozemských vojáků a členů odboje, kteří zahynuli ve druhé světové válce.

 

Jordaan

Jordaan je čtvrť v centru Amsterdamu, známá architektonickými domy, restauracemi a originálními obchody. Populární ulice v Jordaanu jsou Prinsengracht, Westerstraat, Haarlemmerstraat a „9 straatjes“ (devět malých ulic).

 

Vondelpark

Vondelpark je největší městský park v Amsterdamu a nejznámější park v Nizozemsku. Park byl otevřen pro veřejnost v roce 1865. Název Vondelpark byl změněn v roce 1867, kdy byla do parku umístěna socha holandského básníka Joosta van den Vondela.

 

Oude Kerk

Oude Kerk (Starý kostel) je kostel v centru Amterdamu, který stojí ve světoznámé čtvrti Red Light District. Byl postaven ve 13. století a je nejstarší budovou v Amsterdamu. Každou něděli se tu navzdory poloze konají mše.

 

Královský palác

Královský palác v Amsterdamu se nachází na náměstí Dam v samém centru Amsterdamu. Původně měl sloužit jako radnice, dnes se využívá k reprezentačním účelům - při státních návštěvách, při předávání královských vyznamenání apod.

 

Muzeu vědy a techniky

Nemo (Národní centrum pro vědu a technologii) je vědecké centrum v Amsterdamu a jedno z nejpopulárnějších muzeí v Nizozemsku. Bylo založeno v roce 1923 jako Muzeum práce a dnes sídlí v amsterdamském přístavu, v tzv. Docklands.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz