Reykjavik

21 míst, co musíš vidět v Reykjavíku

Tipy na nejlepších 21 míst, které musíš určitě navštívit v Reykjavíku.

21 míst, co musíš vidět v Reykjavíku

Hallgrímskirkja
 

Hallgrímskirkja

Hallgrímskirkja je jeden z nejvýznamnějších a nejpozoruhodnějších orientačních bodů v Reykjavíku, hlavním městě Islandu. Tento impozantní kostel je známý svou jedinečnou architekturou, která připomíná lávové sloupy, běžné v islandské přírodě. Kostel byl navržen islandským architektem Guðjónem Samúelssonem a s výškou 74,5 metrů je Hallgrímskirkja jednou z nejvyšších budov v Islandu. Její věž nabízí úchvatný výhled na Reykjavík a okolní krajinu. Kostel je pojmenován po islandském básníkovi a duchovním Hallgrímuri Péturssonovi.

Sólfar
 

Sólfar

Sólfar, známý také jako Sun Voyager (Sluneční Cestovatel), je pozoruhodná socha umístěná na nábřeží v Reykjavíku, hlavním městě Islandu. Tato socha je jedním z nejznámějších uměleckých děl ve městě a je oblíbenou turistickou atrakcí. Socha byla navržena islandským sochařem Jónem Gunnarem Árnasonem a byla odhalena v roce 1990. Je často chápána jako moderní představa vikingské lodi, i když umělec ji popisuje spíše jako symbol objevu, naděje, svobody a snění o neznámém. Sólfar se nachází na nábřeží s výhledem na fjord Faxaflói, což je místo s nádherným výhledem na moře a obzor. Toto umístění zesiluje symboliku sochy jako lodi směřující k nekonečnému horizontu.

Perlan
 

Perlan

Perlan (což v islandštině znamená „Perla“) je jedinečná a inovativní budova v Reykjavíku. Tato stavba je známá svým pozoruhodným designem a nabízí kombinaci vzdělávacích, rekreačních a turistických atrakcí. Perlan se skládá ze skleněné kupole umístěné na šesti velkých vodních nádržích, které dříve sloužily jako zásobníky teplé vody pro město. Tento unikátní design činí z Perlanu jednu z nejvýraznějších budov v Reykjavíku. Budova nabízí úchvatný panoramatický výhled na Reykjavík a okolní krajinu, včetně hor a moře, z pozorovací plošiny umístěné na vrcholu. Uvnitř Perlanu se nachází různé expozice a atrakce, včetně muzea přírodní historie, umělé ledové jeskyně a expozice věnované islandské přírodě a vulkanismu. V Perlanu se také nachází restaurace a kavárna, kde návštěvníci mohou relaxovat a vychutnat si jídlo s výhledem na město.

Þjóðminjasafn Íslands
 

Þjóðminjasafn Íslands

Þjóðminjasafn Íslands, neboli Národní muzeum Islandu, je klíčovou kulturní institucí v Reykjavíku, která se věnuje zachování a prezentaci islandského kulturního dědictví. Muzeum hraje významnou roli v islandské kultuře a historii a nabízí návštěvníkům bohatý přehled o historickém a kulturním vývoji země. Mezi exponáty patří vikinské artefakty, tradiční oděvy, nástroje, umělecká díla a další. Stálá výstava „Making of a Nation – Heritage and History in Iceland“ (Tvorba národa – Dědictví a historie na Islandu) poskytuje komplexní přehled o islandské historii od osídlení až po současnost.

Harpa Center
 

Harpa Center

Konferenční a koncertní centrum Harpa v Reykjavíku je jedním z nejmodernějších staveb v Islandu. Jeho fasáda tvořená skleněnými panely připomíná ledové krystaly, které se lesknou na slunci. Harpa je důležitým kulturním centrem, které hostí koncerty, divadelní představení a konference. Navštivte Harpu a užijte si nezapomenutelné zážitky z islandské kultury a architektury.

Islandská národní galerie
 

Islandská národní galerie

Islandská národní galerie v Reykjavíku je domovem mnoha významných děl islandských umělců. Galerie se nachází v moderní budově v centru města a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost vidět nejen umělecká díla, ale také se seznámit s islandskou kulturou a historií. Vstupné do galerie je přijatelné a galerie je otevřena denně.

Whales of Iceland
 

Whales of Iceland

Vstupte do fascinujícího světa velryb v centru Reykjavíku. Whales of Iceland nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat obří mořské savce a jejich životní prostředí. V expozici se nachází 23 replik velryb, včetně největšího živočicha na světě - Plejtváka obrovského. Zajímavé interaktivní prvky a audiovizuální projekce doprovázejí návštěvu. Zážitek, který nesmíte minout při návštěvě Islandu.

Höfði House
 

Höfði House

Höfði House je historická budova v Reykjavíku, která je známá pro své významné politické schůzky. V roce 1986 se zde uskutečnil summit mezi Ronaldem Reaganem a Michaelem Gorbačovem, který vedl k ukončení studené války. Dnes je Höfði House populární turistickou atrakcí a nabízí nádherný výhled na záliv Faxaflói.

Ráðhús Reykjavíkur
 

Ráðhús Reykjavíkur

Ráðhús Reykjavíkur, také známé jako Reykjavik City Hall, je moderní budova nacházející se v centru Reykjavíku. Navštivte tuto atrakci zdarma a prohlédněte si výstavy o historii a kultuře Islandu. Užijte si nádherný výhled na jezero Tjörnin a okolní hory. V letních měsících se zde konají kulturní akce a festivaly. Ráðhús Reykjavíkur je nezapomenutelným místem pro vaši cestu na Island.

Tjornin lake and Reykjavik
 

Tjörnin

Tjörnin je krásné jezero v srdci Reykjavíku. Je oblíbené mezi místními i turisty a nabízí klidné místo k relaxaci a pozorování ptáků, kteří sem přilétají během migrace. V zimě se jezero promění v kluziště a v létě můžete najít mnoho restaurací s výhledem na vodu. Doporučujeme navštívit v noci, kdy se jezero promění v magické zrcadlo noční oblohy.

The House of Collections
 

The House of Collections

Kulturní dům v Reykjavíku je skvělým místem pro milovníky umění a historie. Nachází se v blízkosti centra města a nabízí rozmanité výstavy a sbírky. V této budově se nachází mnoho unikátních artefaktů, které vám pomohou lépe pochopit islandskou kulturu a historii. Navštivte Kulturní dům a prohlédněte si výstavy, které vás zavedou na cestu do minulosti Islandu.

Austurvöllur
 

Austurvöllur

Náměstí Austurvöllur je oblíbeným místem pro setkávání místních i turistů. Nachází se v srdci Reykjavíku a nabízí nádherný výhled na okolní stavby. V okolí náměstí najdete mnoho kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční islandskou kuchyni. Pokud chcete zažít atmosféru města, rozhodně navštivte toto krásné místo.

Islandské falologické muzeum
 

Islandské falologické muzeum

Navštivte Islandské falologické muzeum v Reykjavíku a objevte sbírku více než 280 penisů z různých zvířat. Muzeum je jedinečné svým druhem a nabízí fascinující pohled na sexuální kulturu Islandu. Zajímavé informace a zábavné exponáty zaručují nezapomenutelný zážitek.

Reykjavik Art Museum
 

Reykjavik Art Museum

Muzeum umění v Reykjavíku nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat islandskou kulturu a umění. Muzeum hostí rozsáhlou sbírku děl domácích i zahraničních umělců, včetně tisků a grafik. Nachází se v centru Reykjavíku a je snadno dostupné. Pokud hledáte inspiraci nebo jen chcete strávit odpoledne v klidném a krásném prostředí, Reykjavické muzeum umění je pro vás tou správnou volbou.

Fríkirkjan í Reykjavík
 

Fríkirkjan í Reykjavík

Fríkirkjan í Reykjavík, neboli Svobodný kostel v Reykjavíku, je významná náboženská budova a jedna z ikonických památek islandského hlavního města. Tento kostel má několik charakteristických rysů a hraje důležitou roli v duchovním životě měst. Fríkirkjan í Reykjavík se nachází v malebné oblasti v centru Reykjavíku, na břehu jezera Tjörnin. Jeho umístění přispívá k jeho vizuálnímu půvabu a činí ho populárním místem pro návštěvníky.Kostel byl založen v roce 1903 skupinou křesťanů, kteří se rozhodli odštěpit od státní luteránské církve Islandu. Jeho založení bylo výrazem touhy po větší náboženské svobodě.

Reykjavík Old Harbour
 

Reykjavík Old Harbour

Navštivte Staré přístaviště Reykjavíku a vydejte se na nezapomenutelnou plavbu za pozorováním velryb. Toto místo je ideální pro milovníky přírody, kteří chtějí zažít něco nevšedního. Dopřejte si jedinečný zážitek a pozorujte tyto nádherné tvory v jejich přirozeném prostředí.

Landakotskirkja
 

Landakotskirkja

Kostel Landakot je jednou z nejkrásnějších památek v Reykjavíku. Tento krásný kostel byl postaven v roce 1929 a nabízí nádherný výhled na město. Interiér kostela je velmi působivý, s mnoha vitrážemi a sochami. Pro milovníky historie a architektury je to nevynechatelná zastávka při návštěvě Reykjavíku.

Reykjavík871±²
 

Reykjavík871±²

Reykjavík871±² je fascinující muzeum, které se nachází v centru Reykjavíku. Muzeum vám nabízí jedinečnou příležitost vstoupit do tajemného světa vikingských osadníků a objevit, jak žili a pracovali v této oblasti před více než tisícem let. Výstava obsahuje nálezy z archeologických vykopávek, které byly objeveny během výstavby budovy.

Víkin Maritime Museum
 

Víkin Maritime Museum

Muzeum námořní historie Víkin v Reykjavíku vás přivítá do světa rybářů a námořníků. Prozkoumejte historii Islandu a jeho vztahu k moři a rybolovu. V muzeu se dozvíte o tradičních rybářských technikách a můžete dokonce navštívit repliku staré rybářské vesnice. Nechte se unést do světa námořních dobrodružství a objevte tajemství islandského moře.

Aurora Reykjavík - The Northern Lights Center
 

Aurora Reykjavík - The Northern Lights Center

Navštivte Aurora Reykjavík - Centrum severního světla a prohlédněte si fascinující expozici o polárních zářích. Muzeum sagy vás zavede do světa vikingských příběhů a mytologie. Obě atrakce jsou výjimečným zážitkem, který stojí za to navštívit během vaší cesty do Reykjavíku.

The Einar Jónsson Museum
 

The Einar Jónsson Museum

Muzeum Einar Jónsson je jedním z nejvýznamnějších muzeí v Reykjavíku. Nachází se v historické budově v centru města a je věnováno tvorbě slavného islandského sochaře Einara Jónssona. Muzeum nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost vidět více než 300 soch a kreseb, které jsou rozptýleny po krásných zahradách.

Mapa

⭐ Vše (21)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Reykjavík s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz