Apulie - Bari

10 míst, co vidět v Bari

Tipy na nejlepších 10 míst, které musíš určitě navštívit v Bari.

10 míst, co musíš vidět v Bari

 

Katedrála svatého Sabina

Katedrála svatého Sabina v Bari (Cattedrale di Bari nebo Cattedrale di San Sabino) je zasvěcena sv. Sabinovi z Canosy, což byl biskup z 6. století, jehož ostatky byly do Bari přineseny v 6. století. Současná budova byla postavena ve 12. a 13. století na místě ruin byzantského chrámu zničeného v 1156 Vilémem I. Sicilským.

 

Castello Normanno-Svevo

Tento normanský hrad byl údajně postaven v 11. století králem Rogerem II. Má tradiční design s centrálním nádvořím, čtyřmi hlavními strážními věžemi a ze tří stran je obklopen příkopem. Navzdory věku ale stále zůstává ve fantastickém stavu a má původní zdi a věže. Najdete ho na vyvýšeném místě západně od centra města, odkud budete mít fantastický výhled na celé Bari.

 

Bazilika svatého Mikuláše

Tento obrovský kostel v centru Bari je známý svým fantastickým designem, bohatým interiérem a je také důležitým poutním místem pro římské katolíky v Evropě. Postaven byl v roce 1197 v románském stylu. Tato bazilika, jak už název napovídá, byla zasvěcená sv. Mikuláši. Uvnitř najdete také hrobku svatého Mikuláše, zlatý strop a spoustu pozoruhodných soch a mozaik.

 

Lungomare Araldo di Crollalanza

Lungomare Araldo di Crollalanza je hlavní promenáda v Bari. Promenáda se táhne přibližně 1 000 metrů od přístavu k místní pláži Pane e Pomodoro. Promenáda je lemovaná bílými budovami a nabídne nádherné výhledy na moře. Je zde také spoustu barů a restaurací, je to ale také místo k posezení a vhodné na večerní procházky.

 

Teatro Petruzzelli

Teatro Petruzzelli je největším divadlem v Bari a čtvrtým největším divadlem v zemi. Nachází se v nové části Bari, divadlo vyniká z okolních budov a má nádhernou oranžovou fasádu se spoustou sochařských detailů.

 

Molo Sant'Antonio

Molo Sant'Antonio je kamenné a betonové molo uzavírající oblast starého přístavu Bari. V současné době ho využívají především rybáři a výletní lodě, které berou turisty na výlety podél pobřeží a na okolní ostrovy. Dnešní molo stojí na středověkém místě a slouží především k procházkám. Na jejím konci je maják.

 

Porto Vecchio di Bari

Porto Vecchio di Bari nebo-li straý přístav leží v centru Bari. Jde o obchodní a rybářský uzel celé Apulie. Kromě výletních lodí zde kotví i nákladní kontejnerové lodě a trajekty.

 

Pane e Pomodoro

Pane e Pomodoro je populární městská pláž v Bari s „jedlým“ názvem „Chléb a rajčata“. Pane e Pomodoro je dlouhá a široká pláž nacházející se poblíž centra Bari. Je pokrytá jemným bílým pískem.

 

Polignano a Mare

Nejstarší část města Polignano a Mare je postavena na vysokých útesech, což zaručuje nádherné výhledy. Ve městě narazíte na oblázkovou pláž Lama Monachile, která se nachází mezi dvěmi skalami. Od Bari je městečko vzdálené půl hodiny a jede sem i vlak.

 

Monopoli

Nádherné přístavní městečko je vzdálené 45 km jihovýchodně od Bari. Mezi nejvýznamnější památky města patří: hrad Karla V., pobřežní hrad sv. Štěpána, katedrála Monopoli a palác Palazzo Palmieri. Nabízí také nádherné místní pláže.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz