Benátky

8 míst, co vidět v Benátkách

Tipy na nejlepších 8 míst, které musíš určitě navštívit v Benátkách.

8 míst, co musíš vidět v Benátkám

 

Náměstí Svatého Marka

Historie zde dýchá na každém rohu jedno z nejnavštěvovanějších míst města. Ikonické náměstí pocházející ze 12. století, jemuž dominuje bazilika sv. Marka.

 

Dóžecí palác

Dóžecí palác je jednou z dominant italských Benátek, palác vybudovaný ve stylu benátské gotiky. Palác byl rezidencí benátského dóžete, vládce Benátské republiky. Nachází se na náměstí Svatého Marka, obrácen západní fasádou do jeho menší části a k přístavnímu molu na jihu. Na severu sousedí s bazilikou sv. Marka.

 

Bazilika svatého Marka

Centrem Benátek je Náměstí svatého Marka (Piazza San Marco) kde stojí nejvýznamnější stavby města. Hlavním magnetem turistů a cestovatelů je Bazilika svatého Marka (Basilica di San Marco), která byla vystavěna v byzantském stylu. V těsné blízkosti se tyčí do výše skoro sto metrů Zvonice baziliky svatého Marka (Campanile di San Marco).

 

Canal Grande

Canal Grande neboli Velký kanál je hlavní vodní cesta, která protíná srdce Benátek a kolem níž stojí většina významných historických budov tohoto města.

 

Most vzdechů

Most vzdechů je krytý, asi 11 m dlouhý můstek v Benátkách. Byl vystavěn z bílého mramoru v roce 1574 a spojuje výslechovou místnost v Dóžecím paláci s blízkým vězením. Jeho současný název mu dali teprve romantici v 19. století, podle lorda Byrona je odvozen od srdceryvných vzdechů vycházejících z hrdel odsouzených vězňů, kteří tudy bývali odváděni do vězení.

 

Santa Maria della Salute

Až se budete blížit lodí po Velkém kanálu (Canal Grande) k centru Benátek, jedna z prvních věcí, které si všimnete, bude bílá kopule renesančního kostela Santa Maria della Salute. Bez této dominanty by panorama „města na vodě“ nebylo jistě tak malebné a rozmanité.

 

Zvonice svatého Marka

Nepřehlédnutelný symbol Benátek. Zvonice Svatého Marka (Campanile di San Marco). Věž viditelná v podstatě z celé laguny. Aby ne, původně byla postavená jako maják. Je nejvyšší ze všech staveb v Benátkách. Kromě toho, že je z ní hezký výhled (vstupné 8 €), se k ní vtahují další 4 zajímavosti. Tato 99 metrů vysoká věž se v roce 1902 zřítila. To co vidíte dnes, je věrná kopie.

 

Ponte dell'Accademia

Most Ponte dell'Accademia byl prvně postaven v roce 1854. Jeho konstrukce byla sice železná, ale most se brzy nacházel ve velmi špatném stavu, takže bylo rozhodnuto o jeho přestavbě na most kamenný. Z mostu je úchvatný výhled na velký kanál.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz