Brindisi

6 míst, co vidět v Brindisi

Tipy na nejlepších 6 míst, které musíš určitě navštívit v Brindisi.

6 míst, co musíš vidět v Brindisi

 

Castello Alfonsino di Brindisi

Hrad leží na ostrůvku Sant’Andrea a slouží jako vstupní brána do přístavu v Brindisi. Dříve měl hrad obrannou funkci přístavu. Hrad má více názvů, nejčastěji je přezdíván jako Aragónský hrad nebo červený hrad (Castello Rosso) podle své charakteristické barvy při západu Slunce. Stavba hradu se datuje do roku 1445, kdy Ferdinand I. Aragonský pověřil stavbou svého syna Alfonsa. Vstup činí 5 € na osobu.

 

Colonne Romane

Římský mramorový sloup byl postaven ve 2. stol. př. n. l. a je vysoký 18,74 metrů. Sloup je zakončen korintským kapitálem zdobeným akantovými listy a dvanácti mytologickými postavami (Jupiter, Neptun, Minerva, Mars a osmi tritonů). Památník se tyčí na monumentálním schodišti Scalinata Vergiliana. Původně byly tyto sloupy dva, druhý se zřítil při zemětřesení v roce 1528 a poté byl převezen do Lecce. Sloupy vyznačovaly konec silnice Via Appia, po které pochodovaly římské legie na výpravy na Blízký východ.

 

Castello Svevo di Brindisi

Hrad byl postaven v roce 1227 v centru města Brindisi. Během druhé světové války, mezi zářím 1943 a únorem 1944, byl hrad sídlem krále Vittoria Emanuela III., královny Eleny a maršála Badoglia, kteří zde na útěku z Říma založili svou základnu a prosadili Brindisi jako dočasné hlavní město Itálie. V současné době je využíván jako velitelství námořnictva.

 

Monumento al Marinaio d'Italia

Národní památník italského námořníka byl postaven v letech 1932 až 1933 na památku námořníků, kteří padli během první světové války. Památník je ve tvaru obřího lodního kormidla a je vysoký 54 metrů. V roce 1955 byla do výklenku v horní části pomníku umístěna socha Panny Marie.

 

Porto di Brindisi

Během doby římské se Brindisi rozrostlo na důležitý přístav. Vyplouvali odsud lodě k dobyvatelským výpravám na Blízký východ, a o tisíc let později křižáci na cestě do Svaté země. V současné době odkud vyplouvají lodě do Řecka a do celého Středomoří.

 

Cattedrale San Giovanni Battista

Katedrálu v Brindisi najdete na náměstí Piazza Duomo. Katedrála byla vysvěcena papežem Urbanem II v roce 1089 a dokončena v roce 1143. Těžce poškozena byla při zemětřesení v roce 1743, poté byla přestavěna do nynější podoby. Katedrála proto kombinuje baroko s neoklasicismem.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz