Milán

8 míst, co vidět v Miláně

Tipy na nejlepších 8 míst, které musíš určitě navštívit v Miláně.

8 míst, co musíš vidět v Miláně

 

Duomo di Milano

Milánský dóm je jedním z největších gotických katedrál na světě. Stojí v samém srdci města, blízko dalších milánských památek. Milánský dóm se začal stavět v roce 1286, dostavěn byl až v roce 1887. Poslední detaily byly dokončeny až dokonce až roku 1965. Vystoupejte na střech dómu a užijte si výhled na celý Milán. Na nejvyšším místě chrámu stojí socha Panny Marie, známá jako Madonnina.

 

Sforzesco

Castello Sforzesco je pevnost z cihel, kterou zde rod Sforzsů zrekonstruoval do z původního hradu krásné rezidence. První opevnění na tomto místě bylo postaveno v roce 1368 a po celou svou historii bylo několikrát poškozeno a dokonce i zbouráno. V roce 1905 došlo k obnově pevnosti do původního stavu. Nyní zde sídlí Muzeum antického umění (Museo d´Arte Antica) a Muzeum prehistorie (Museo della Preistoria).

 

Galleria Vittorio Emanuele II

Nejstarší nákupní pasáž v Itálii byla postavena v roce 1877. Název dostala podle Viktora Emanuela II., který byl prvním králem italského království a architektem tohoto díla je Giuseppe Mengoni. Nachází se jen pár kroků od slavného milánského dómu, mezi Piazza del Duomo a Piazza della Scala. Mozaikové vzory na podlaze představují různá italská města: vlk symbolizuje Řím, býk reprezentuje Turín, lilie je charakteristická pro Florencii.

 

Santa Maria delle Grazie

Chrám Santa Maria delle Grazie byl postaven v roce 1490. Není významný architekturou, nýbrž tím, co se ukrývá vevnitř. Naleznete zde jeden z nejznámějších obrazů mistra Leonarda da Vinci – Poslední večeře Páně. Dílo zachycuje okamžik, kdy Kristus sděluje svým následovníkům, že jeden z nich ho zradí.

 

Sempione Park

Největší milánský park, kam chodí odpočívat místní. Nachází se hned vedle pevnosti Sforzesco. Byl vybudován v roce 1893 a dohromady má přes 47 hektarů. Naleznete zde Arco della Pace, nebo-li vítězný oblouk, který byl dokončen v roce 1838 na oslavu sjednocení Itálie.

 

Torre Velasca

Milánská budova Torre Velasca byla postavena v roce 1958. Šlo o první moderní budovu v Miláně, postavenou po druhé světové válce. Věž je 106 metrů vysoká a má 26 pater. Vzhledem k poloze blízko historického centra, má budova řadu odpůrců.

 

Gallerie d’Italia

Tři různé paláce ukrývají největší sbírku italských maleb z 18. a 19. století. Najdete zde nádherné sekvence basreliéfů Antonia Canovy až po mistrovská díla Francesca Hayeza. Jsou zde také soukromé sbírky italských panovníků, obrazy Milána z 19. století a nejznámnější díla italského sochařství.

 

Basilica di Sant'Ambrogio

Bazilika di Sant’Ambrogio byla vysvěcena v roce 387 sv. Ambrožem, po kterém byla pojmenována. V 11. století byla zrekonstruována v lombardském románském stylu. Krypta baziliky obsahuje pozůstatky tří svatých: svatého Ambrože, svatého Gervasuse a svatého Protase.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz