Turín

7 míst, co vidět v Turíně

Tipy na nejlepších 7 míst, které musíš určitě navštívit v Turíně.

7 míst, co musíš vidět v Turíně

 

Castello del Valentino

Zámek Valentino koupil savojský vévoda Emmanuel Philibert v roce 1564, aby mohl přenést hlavní město Savojska do Turína. V roce 1997 byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Zámek je nyní sídlem Fakulty architektury Polytechnické univerzity v Turíně.

 

Piazza Castello

Piazza Castello je náměstí, které leží v srdci Turína. Náměstí navrhl v roce 1564 architekt Vitozzi. Náměstí lemuje Královský palác a uprostřed je pak Palazzo Madama.

 

Palazzo Reale

Královský palác se nachází na náměstí Piazza Reale v Turíně. Byl postaven pro Carla Emanuela II kolem roku 1646. K paláci patří také zahrady, Giardino Reale, které navrhl v roce 1697 André Le Nôtre, který vytvořil i zahrady ve Versailles. Vstup do paláce je zdarma každý čtvrtek od června do poloviny října a to od 17 do 19 hodin. V paláci jsou k vidění rozsáhlé sbírky umění, včetně řeckých a římských archeologických pokladů a zbrojnice. V rámci paláce se také nachází ohromující Cappella della Sacra Sindone, architektonické mistrovské dílo ze 17. století, které bylo znovu otevřeno v roce 2018 poté, co bylo asi 30 let uzavřeno po ničivém požáru.

 

Basilica di Superga

Jedná se o barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie, který byl postaven v roce 1749 podle návrhu architekta Filippa Juvarry. Kostel leží na okraji Turína, na kopci Monte Superga ve výšce 670 metrů nad mořem. V kostele se nachízí královská nekropole savoyských knížat a králů Sardinie.

Turín
 

Mole Antonelliana

Architektonická dominanta města Turína byla původně koncipována jako synagoga, než byla přeměněna na památník národní jednoty. Byla postavena architektem Alessandrem Antonellim v roce 1889. S výškou 167,5 metru byla ve své době nejvyšší cihlovou budovou v Evropě. Věž má panoramatickou terasu, kde si můžete vychutnat úžasný výhled na město a okolní Alpy.

 

Borgo Medievale di Torino

Zrekonstruovaný komplex středověké vesnice a pevnosti Turín bezesporu patří k atrakcím, kterou stále více oceňují návštěvníci města. Nachází se v parku Parco del Valentino na břehu řeky Pád. Komplexyl postaven pro italskou obecnou expozici v roce 1884. Vstupné je zdarma.

 

Palazzo Madama

Palazzo Madama je velká historická budova, ve které se nyní nachází sbírky městského muzea starověkého umění v Turíně. Nachází se na náměstí Piazza Castello. Muzeum bylo založeno v roce 1861 městem Turín, pro vybudování sbírky savojských vevodů a celé oblasti Piemontu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz