Kapské Město - Cape Town City views from the harbour

Kapské Město - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 28 míst, které musíš určitě navštívit v Kapské Město.

Kapské Město - co musíš vidět

The Castle of Good Hope, Cape Town
 

Castle of Good Hope

Hrad Dobré naděje je jednou z nejstarších budov v Jižní Africe. Postaven byl v 17. století jako pevnost a sloužil jako ochrana před nájezdy. Dnes je to muzeum, které návštěvníkům nabízí pohled do historie. Navštivte hradové věže, vysoké až 28 metrů, a projděte se po hradbách, odkud se nabízí krásný výhled na okolní krajinu.

Kirstenbosch National Botanical Garden
 

Kirstenbosch National Botanical Garden

Národní botanická zahrada Kirstenbosch je největší botanickou zahradou v Jižní Africe. Nachází se na úpatí Stolové hory a nabízí nádherné výhledy na Kapské Město. Zahradu zdobí mnoho druhů rostlin, včetně endemických druhů, které se vyskytují pouze v této oblasti. Pro milovníky přírody a botaniky je to ideální místo na procházku a odpočinek v příjemném prostředí přírody.

Stolová hora
 

Stolová hora

Stolová hora je jedním z nejvýraznějších symbolů Kapského Města. Tato hora, která se tyčí nad městem, nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a moře. Z vrcholu lze vidět až do Namibie. Pro turisty je k dispozici lanovka, která vás vyveze na vrchol. Na vrcholu najdete také několik turistických stezek, kde si můžete užít krásnou přírodu a zvířata, jako jsou například opice a ještěři.

Two Oceans Aquarium
 

Two Oceans Aquarium

Pokud hledáte zábavu v Kapském Městě, neváhejte navštívit Two Oceans Aquarium. Toto akvárium nabízí mnoho fascinujících výstav, které vás přenesou do podmořského světa. Můžete pozorovat žraloky, rejnoky a mnoho dalšího. Pro ty nejodvážnější je možnost se potopit s žraloky. Navštivte Two Oceans Aquarium a prožijte nezapomenutelný zážitek!

Some of the colorful buildings you will find at Bo-Kaap, Cape Town, South Africa
 

Iziko Bo-Kaap Museum

Iziko Bo-Kaap Museum je malé, ale velmi zajímavé muzeum, které se nachází v historické čtvrti Bo-Kaap v Kapském Městě. Muzeum představuje život a kulturu muslimské komunity, která zde žije již více než 300 let. Návštěvníci se dozvědí o tradičních zvycích, jídle a obyčejích této komunity. Doporučujeme si prohlédnout i tradiční kroje, které jsou v muzeu vystaveny.

Lion's Head
 

Lion's Head

Lion's Head je jedním z nejpopulárnějších výstupů v Kapském Městě. Po zdolání této hory, která se tyčí nad městem, si můžete vychutnat úchvatné panoramatické výhledy na okolní krajinu. Cesta na vrchol je sice náročná, ale určitě stojí za to. Pokud si chcete užít skvělý výhled na západ slunce, doporučujeme výstup později odpoledne.

The Cape Wheel
 

The Cape Wheel

The Cape Wheel je jedním z nejlepších způsobů, jak si užít panoramatický výhled na Kapské Město. Tento obrovský ruský kolotoč s 30 kabinkami vás zvedne do výšky 40 metrů, odkud můžete obdivovat úchvatné výhledy na město, Stolovou horu a Atlantik.

Signal Hill, Cape Town.
 

Signal Hill

Signal Hill je jedno z nejlepších míst v Kapském Městě pro pozorování západu slunce. Nachází se nad městem a nabízí úchvatné výhledy na pobřeží Atlantského oceánu a Table Mountain. Signal Hill je také oblíbeným místem pro pikniky a romantické večery. Doporučujeme vám navštívit Signal Hill v podvečerních hodinách, kdy se město pomalu chystá k nočnímu životu.

Jihoafrická národní galerie Iziko
 

Jihoafrická národní galerie Iziko

Navštivte Jihoafrickou národní galerii Iziko v Kapském Městě a prozkoumejte jednu z nejvýznamnějších sbírek afrického umění. Galerie se nachází v historické budově a nabízí neuvěřitelné množství uměleckých děl, která zahrnují tradiční i moderní africkou tvorbu. Vstupné je zdarma, takže neváhejte a navštivte tuto kulturní perlu Jižní Afriky.

Bo-Kaap
 

Bo-Kaap

Bo-Kaap je malebná čtvrť v Kapském Městě, která je známá svými pestrobarevnými domy a bohatou historií. Tato oblast byla kdysi domovem otroků a později se zde usadili malajští přistěhovalci. Procházejte uličkami Bo-Kaapu a objevujte jeho kulturní a historické dědictví. Navštivte místní trhy a ochutnejte tradiční jídlo, jako je bobotie nebo samoosa.

V&A Waterfront
 

V&A Waterfront

V&A Waterfront je nejpopulárnější turistickou atrakcí v Kapském Městě. Tento přístav nabízí mnoho možností pro nákupy, restaurace a zábavu. Procházejte se po nábřeží a obdivujte krásné výhledy na Stolovou horu a Atlantský oceán. Navštivte také místní akvárium nebo se projděte po pláži. V&A Waterfront je ideálním místem pro strávení příjemného odpoledne s rodinou nebo přáteli.

The front entrance of the District 6 Museum building on Buitenkant Street, Cape Town.
 

District Six Museum

Muzeum District Six v Kapském Městě připomíná osud tisíců obyvatel, kteří byli nuceni opustit své domovy v důsledku rasové segregace. V muzeu naleznete fotografie, osobní příběhy a artefakty, které přibližují historii tohoto komunitního centra. Navštivte toto muzeum a získejte hlubší porozumění místní kultuře a historii Jižní Afriky.

Table Mountain Aerial Cableway
 

Table Mountain Aerial Cableway

Vystoupejte na vrchol Stolové hory v Kapském Městě pomocí lanovky, která nabízí úchvatné výhledy na město a okolní krajinu. Stolová hora je jedním z nejznámějších přírodních útvarů Jižní Afriky a je zapsána na seznamu UNESCO. Užijte si procházku po vrcholu, kde se můžete podívat na přírodní krásy a zároveň si užít nádherný výhled na město a okolí.

Camps Bay Beach
 

Camps Bay Beach

Camps Bay Beach je jednou z nejkrásnějších pláží v Kapském Městě. Tato pláž s bílým pískem a tyrkysovou vodou láká na koupání a opalování. V okolí pláže najdete mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat skvělou kuchyni a výhled na Atlantský oceán. Pokud hledáte dokonalé místo pro relaxaci a zároveň zábavu, Camps Bay Beach je ideální volbou pro vás.

Cape Town City Hall
 

Cape Town City Hall

Městská radnice v Kapském městě je historickou budovou z roku 1905, která se nachází v centru města. Její význam spočívá v tom, že právě zde bylo vyhlášeno v roce 1990 propuštění Nelsona Mandely z vězení. Prohlédněte si interiér budovy a uvidíte nádherné mozaiky a fresky. Vstup je zdarma a prohlídka stojí za to.

Clifton Beach
 

Clifton Beach

Clifton Beach je jednou z nejkrásnějších pláží v Kapském Městě. Tento písečný ráj nabízí dokonalé místo pro relaxaci a opalování. Voda je zde průzračná a čistá, což umožňuje ideální podmínky pro koupání. Pláž je oblíbená nejen mezi turisty, ale také mezi místními obyvateli. Pokud hledáte klidné místo pro odpočinek, Clifton Beach je tou správnou volbou pro vás.

World of Birds Wildlife Sanctuary & Monkey Park
 

World of Birds Wildlife Sanctuary & Monkey Park

Navštivte Svět ptáků a opic v Kapském městě a poznejte fascinující druhy z celého světa. Pozorujte opice ve volné přírodě a sledujte ptáky v jejich přirozeném prostředí. Pro větší zážitek si můžete zakoupit krmivo a krmit zvířata v parku.

Company's Gardens
 

Company's Gardens

Company's Gardens jsou krásnou zelenou oázou v srdci Kapského Města. Tento park byl založen v roce 1652 a je plný historických budov a památek. Procházejte se mezi květinami a stromy a obdivujte krásné sochy a fontány. Užijte si klidný den v parku a ochutnejte místní speciality v jedné z mnoha kaváren. Company's Gardens jsou skvělým místem pro relaxaci a odpočinek v centru města.

Heart of Cape Town Museum
 

Heart of Cape Town Museum

Heart of Cape Town Museum je fascinující muzeum v samotném srdci Kapského Města. Nachází se v bývalé nemocnici Groote Schuur, kde byla provedena první transplantace srdce na světě. Muzeum nabízí poutavé příběhy a interaktivní expozice, které vás vtáhnou do historie a ukážou významný přínos této události pro medicínu.

Bags and boxes full of items, carried by Jewish into the Cape Colony after the Second British Occupation in 1806.
 

South African Jewish Museum

Jihoafrické židovské muzeum v Kapském městě nabízí fascinující pohled na historii židovské komunity v Jižní Africe. Expozice zahrnují artefakty, dokumenty a fotografie, které přibližují život židovských přistěhovalců a jejich významný přínos pro zemi.

Chavonnes Battery Museum
 

Chavonnes Battery Museum

Muzeum Chavonnes Battery v Kapském Městě nabízí fascinující pohled do historie města a jeho obrany. Nachází se v bývalé vojenské baterii, která sloužila k ochraně přístavu. Nyní zde můžete vidět expozice o historii Kapského města, včetně ukázek zbraní a artefaktů. Vstupné je velmi příznivé a muzeum stojí za návštěvu pro všechny milovníky historie.

St. George's Cathedral, Cape Town
 

St. George's Cathedral

Katedrála svatého Jiří je nejstarší katedrálou v Jižní Africe a významným historickým památkou. Postavena byla v roce 1901 a sloužila jako centrum anglikánské církve v regionu. Interiér katedrály je zdoben nádhernými vitrážemi a sochami. Katedrála nabízí klidné místo v srdci Kapského města.

Iziko South African Museum
 

Iziko South African Museum

Iziko South African Museum vám přináší fascinující pohled na historii a kulturu Jižní Afriky. Nachází se v srdci města Kapského města, v krásných Company Gardens. V muzeu najdete širokou škálu exponátů, včetně fosilií dinosaurů, starověkého umění a přírodní historie. Prozkoumejte jedinečnou sbírku a objevte tajemství této úchvatné země.

African Trading Port
 

African Trading Port

Africký obchodní přístav v Kapském městě je jedním z nejstarších přístavů v Jižní Africe. Tento historický přístav byl kdysi centrem obchodu s otroky a zlatem. Dnes se zde můžete projít po nábřeží, obdivovat krásné lodě a vychutnat si skvělou atmosféru. Navštivte také Starou kancelář kapitána přístavu, která je nyní muzeem a nabízí fascinující pohled do minulosti přístavu.

Green Market Square
 

Green Market Square

Tržiště Green Market Square v Kapském Městě je ideálním místem pro nákup místních specialit a suvenýrů. Najdete zde širokou škálu produktů, včetně kožených výrobků, šperků, keramiky a mnoho dalšího. Okolní budovy jsou zde zdobené výraznými barvami a vytvářejí unikátní atmosféru. Navštivte toto tržiště a ochutnejte místní kuchyni, nakupte originální dárky a užijte si autentickou atmosféru Kapského Města.

Iziko Rust en Vreugd
 

Iziko Rust en Vreugd

Iziko Rust en Vreugd je krásně zachovalé historické sídlo v Kapském Městě. Tato budova byla postavena v 18. století a nabízí návštěvníkům úžasný pohled do minulosti. Interiéry jsou plné uměleckých děl a historických artefaktů, které ukazují, jak žili lidé v té době.

Sea Point Promenade
 

Sea Point Promenade

Sea Point Promenade v Kapském Městě je ideálním místem pro procházku podél pobřeží Atlantského oceánu. S výhledem na Stolovou horu a Lion's Head, můžete sledovat západ slunce nad vodou. Promenáda je plná místních obyvatel, kteří si užívají sportovní aktivity nebo relaxují na pláži. V blízkosti je také řada restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční jihoafrickou kuchyni.

Cape Town International Convention Centre
 

Cape Town International Convention Centre

Cape Town International Convention Centre je moderní a prostorné místo, které hostí nejvýznamnější konference a výstavy v Kapském Městě. Centrum je umístěno v blízkosti malebného přístavu a nabízí nádherný výhled na Signal Hill. V centru se nachází mnoho restaurací a kaváren, kde můžete ochutnat tradiční jihoafrickou kuchyni.

Mapa

⭐ Vše (28)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Kapské Město s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz