Nairobi - 22 míst co vidět

Tipy na nejlepších 22 míst, které musíš určitě navštívit v Nairobi.

Nairobi - co musíš vidět

 

Karen Blixen Museum

Navštivte muzeum Karen Blixenové a vstupte do světa slavné dánské spisovatelky. Muzeum se nachází v domě, kde Karen Blixenová žila v Keni. Prohlédněte si její osobní předměty a fotografie a dozvíte se více o jejím životě a tvorbě. Vstupné je velmi přijatelné a vaše návštěva pomůže udržovat toto historické místo v dobrém stavu.

 

Nairobi Safari Walk

Nairobi Safari Walk je jedinečný zážitek pro milovníky zvířat. Nachází se v Národním parku Nairobi a nabízí vám možnost vidět mnoho druhů zvířat v jejich přirozeném prostředí. Projděte se po stezkách a pozorujte slony, žirafy, lvy a další zvířata. Tento zážitek vám umožní poznat africkou přírodu zblízka a zároveň podpoří ochranu zvířat v této oblasti.

 

Giraffe Centre

Navštivte Giraffí centrum v Nairobi a zažijte nezapomenutelný zážitek. Toto centrum je domovem pro vzácné Rothschildovy žirafy, které můžete krmit z ruky. Kromě toho se dozvíte o ochraně těchto ohrožených živočichů a jejich životním prostředí. Vstupné do centra přispívá na podporu ochrany těchto krásných tvorů.

 

Bomas Of Kenya

Bomas of Kenya je fascinující kulturní centrum, kde můžete objevovat tradiční tance, hudbu a zvyky Kenijských kmenů. Navštivte vesničky, kde se dozvíte více o tradičních způsobech života a řemeslech. Užijte si autentickou zábavu s divokými tanci a zpěvy. Bomas of Kenya je skvělým místem pro poznávání kultury a historie Kenijského lidu.

 

Nairobi National Museum

Národní muzeum v Nairobi nabízí fascinující pohled do historie Keni. Expozice zahrnují archeologické nálezy, etnografické exponáty a přírodovědné sbírky. Prozkoumejte africkou kulturu a historii a užijte si výlet do hlavního města Keni.

 

American Embassy Memorial Garden

Americká ambasáda Memorial Garden je klidné a pohodlné místo v centru Nairobi. Tento památník byl postaven na počest obětí teroristického útoku na americkou ambasádu v roce 1998. Zahrada nabízí návštěvníkům klidné místo k zamyšlení a odpočinku. Je to důležitá a dojemná památka na tragickou událost v Keni, která se stala před více než dvaceti lety.

 

Nairobi National Park

Nairobi National Park je jedinečným místem pro milovníky zvířat. Nachází se jen pár kilometrů od centra Nairobi a nabízí úžasnou příležitost vidět slony, lvy, gepardy a další africká zvířata v jejich přirozeném prostředí. Park je také domovem pro více než 400 druhů ptáků. Můžete si vybrat z mnoha safari, prohlídky jsou vedeny zkušenými průvodci. Nezapomeňte si přinést foťák a uchovat si vzpomínky na tento nezapomenutelný zážitek.

 

Uhuru Park

Uhuru Park je krásný park v srdci Nairobi. Rozprostírá se na více než 12 hektarech a nabízí návštěvníkům klidné místo pro relaxaci. Park je pojmenován po slovu 'uhuru', což znamená svoboda v kenijském jazyce. Park je oblíbeným místem pro pikniky, procházky a běhání. Můžete si také pronajmout loďku a proplout se po jezírku v centru parku.

 

Jamia Mosque

Mešita Jamia je jedním z nejvýznamnějších islámských center v Keni. Tato krásná mešita, postavená v tradičním arabském stylu, je velkolepým příkladem architektury a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Mešita Jamia je také důležitým místem pro modlitby a kulturní akce, které přinášejí do Nairobi bohatou a pestrou atmosféru. Navštivte tuto úchvatnou mešitu a ochutnejte kousek východní kultury v samém srdci Keni.

 

Snake Park

Hadí park v Nairobi je domovem pro mnoho druhů hadů a jiných plazů. Prohlédněte si různé druhy hadů, jako jsou krajty, kobry a mnoho dalších. Průvodci vám ukážou, jak se chovat v případě setkání s hady v divočině a jak se chránit před jejich jedem. Přijďte a uvidíte, jak tito fascinující tvorové žijí a přežívají v divočině.

Placeholder image.
 

The Nairobi Arboretum

Nairobi Arboretum je krásným útočištěm uprostřed rušného města. Tento park je domovem pro mnoho druhů rostlin a zvířat, včetně opic a ptáků. Je to ideální místo pro pikniky, procházky nebo jen relaxaci v přírodě. Navštivte Nairobi Arboretum a užijte si klid a krásu tohoto zeleného ráje v srdci Keni.

 

David Sheldrick Wildlife Trust

Navštivte David Sheldrick Wildlife Trust v Nairobi a zažijte nezapomenutelné okamžiky s kočkovitými šelmami a slony. Tato organizace se zaměřuje na záchranu a ochranu divokých zvířat v Keni. Prohlédněte si sirotčinec slonů a ochutnejte lahodnou kávu z místních farem. Tato návštěva bude nejen zábavná, ale také přispěje k udržení místního ekosystému.

 

Karura Forest

Karura Forest je největší lesní rezervace v Nairobi, která nabízí únik z rušného města. Les je plný stezek, které vedou k vodopádům a jeskyním. Můžete zde vidět mnoho druhů zvířat, včetně opic a ptáků. Karura Forest je ideální pro pikniky, procházky a cyklistiku. Vstup do lesa je zdarma, ale je nutné si zajistit průvodce, aby se návštěvníci neztratili v rozlehlém prostoru.

 

Maasai Market

Maasai Market v Nairobi je největším trhem s ručními výrobky v Keni. Najdete zde šperky, keramiku, dřevěné sochy a mnoho dalšího. Prodejci jsou převážně z kmene Maasai a nabízejí autentické zboží, které byste jinde nenašli. Vyhledejte tento trh a nakupujte jako místní obyvatelé Nairobi.

 

Nairobi Animal Orphanage

Nairobi Animal Orphanage je útulek pro zvířata v Nairobi, kde se starají o sirotky a zraněná zvířata. Prostřednictvím návštěvy útulku můžete přispět na péči o zvířata a zároveň si užít krásný den s vaší rodinou. Uvidíte zvířata jako slony, lvy, gepardy a mnoho dalších. Navštivte tento útulek a pomozte ochránit tuto nádhernou zvířecí populaci.

 

August 7th Memorial Park

August 7th Memorial Park je krásný a klidný park v srdci Nairobi. Park byl postaven na památku obětí teroristického útoku, který se zde odehrál v roce 1998. Návštěvníci mohou vidět památník a naučit se více o historii Keni. Park má také mnoho zeleně a je ideální pro odpočinek a pikniky. Navštivte August 7th Memorial Park a užijte si klidné místo v rušné metropoli Nairobi.

 

Nairobi Gallery

Galerie Nairobi je skvělým místem pro milovníky umění, kteří chtějí objevovat nové tvůrce. Nachází se v srdci města a nabízí širokou škálu uměleckých děl, včetně tradičních afrických kreseb a moderních instalací. Galerie je ideálním místem pro odpočinek a inspiraci po náročném dni v Nairobi. Navštivte galerii a objevte krásy afrického umění!

 

Giraffe Center

Navštivte Giraffe Center v Nairobi a zažijte nezapomenutelné setkání s těmito krásnými zvířaty. Můžete krmit žirafy z ruky, pozorovat je v přírodním prostředí a dozvědět se o jejich životě od místních průvodců. Tento unikátní zážitek je ideální pro celou rodinu a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky na váš pobyt v Keni.

 

African Heritage House

Afričský dům dědictví je unikátní architektonickou památkou, která se nachází v Nairobi. Tento dům je plný krásných afrických uměleckých děl a řemesel. Vstupte dovnitř a prohlédněte si mnoho zajímavých exponátů, včetně soch, nábytku a šperků. Navštivte tuto památku a ponořte se do afrického kulturního dědictví.

 

Village Market

Village Market je největší nákupní centrum v Nairobi. Najdete zde širokou škálu obchodů se suvenýry, módními doplňky a místními specialitami. Navštivte tradiční trhy a ochutnejte místní kuchyni. Centrum je ideální pro odpočinek po náročném dni plném objevování města. Užijte si atmosféru Kenijské kultury a nakupujte jako místní obyvatelé.

Placeholder image.
 

Nairobi Mamba Village

Navštivte Nairobi Mamba Village a prožijte nezapomenutelný zážitek s krokodýly. Tento park nabízí možnost vidět krokodýly v přirozeném prostředí a dokonce se s nimi i vyfotit. Můžete se také projít po krásné zahradě, kde najdete mnoho druhů rostlin a květin. Určitě neváhejte a vydejte se na výlet do Nairobi Mamba Village!

Placeholder image.
 

Ngong Road Forest Sanctuary

Ngong Road Forest Sanctuary je útočištěm pro zvířata a rostliny v srdci Nairobi. Tento krásný les nabízí únik z městského ruchu a je ideálním místem pro procházky a pikniky. Objevte mnoho druhů ptáků, opic a dalších divokých zvířat. Vstup je zdarma, ale můžete přispět na ochranu tohoto unikátního přírodního prostředí.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz