Gyor

10 míst, co musíš vidět v Gyoru

Tipy na nejlepších 10 míst, které musíš určitě navštívit v Gyoru.

10 míst, co musíš vidět v Gyoru

Győrská synagoga
 

Győrská synagoga

Győrská synagoga, známá také jako Győri zsinagóga, je nádherná neorománská budova nacházející se v maďarském městě Győr. Postavená v pozdním 19. století, sloužila jako vzor pro další synagogy postavené v Evropě. Její úchvatný interiér rozhodně stojí za návštěvu, jelikož patří k nejimpresivnějším synagogám v této oblasti. V současnosti slouží jako konferenční a kulturní centrum, zachovávající svůj historický a kulturní význam.

Cathedral St. Mary Assumption, Györ, Western Hungary
 

Bazilika Győr

Bazilika v Győru je zrestaurovaná barokní katedrála a katolický kostel s bílou věží a pozlaceným interiérem s freskami z 18. století. Tento nádherný kostel je jedním z nejvýznamnějších kulturních památek v Győru a stojí za návštěvu. Interiér katedrály je naplněn uměleckými díly a historickými artefakty, které přináší návštěvníkům poutavý pohled na historii a kulturu tohoto regionu.

Národní divadlo v Győru
 

Národní divadlo v Győru

Národní divadlo v Győru je hlavním divadlem regionu Győr-Moson-Sopron v Maďarsku. Otevřeno bylo 2. listopadu 1978 a do roku 1992 neslo název divadlo Kisfaludy Károlya. V roce 2008 navštívilo divadlo 128 283 návštěvníků, což ho řadí na 6. nejnavštěvovanější divadlo v zemi. Győr měl již od 18. století divadelní tradici, která se postupně rozvíjela až k výstavbě prvního kamenného divadla.

Kostel sv. Ignáce
 

Kostel sv. Ignáce

Kostel svatého Ignáce v Győru je významnou historickou památkou a kostelem benediktinského řádu. Byl postaven v roce 1626 a jeho interiér je raně barokní. Kostel je otevřený veřejnosti a může být denně obdivován. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí poznat historii tohoto regionu a zároveň se poklonit Bohu. Kostel svatého Ignáce je jedním z nejkrásnějších kostelů v Győru a stojí za návštěvu.

The Boatman Sculpture
 

The Boatman Sculpture

Socha Boatman v Gyoru je nejvíce fotografovanou sochou ve městě. Vytvořena byla v roce 1997 po povodních a říká se, že přináší štěstí, když se dotknete určité části sochy. Tuto sochu určitě nevynechte při návštěvě města, ať už kvůli jejímu historickému významu nebo kvůli tomu, že se můžete pokusit o štěstí.

Püspökvár
 

Püspökvár

Hrad biskupa v Győru, známý také jako Püspökvár, je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Maďarsku. Postaven v 15. století, tento hrad odolal turecké invazi s výjimkou krátké doby v 16. století. Dnes slouží jako výstavní prostor, který připomíná život a mučednictví biskupa Vilmose Apora, který byl zastřelen ruskými vojáky v roce 1945.

Pannonian Limes
 

Pannonian Limes

Pannonský Limes v Győru označuje část starověkého systému pohraničních opevnění a vojenských silnic vybudovaných Římskou říší. Tyto struktury sloužily k ochraně provincie Pannonia, což je oblast, která zahrnuje dnešní západní Maďarsko, včetně města Győr. Pannonský Limes byl součástí většího systému známého jako Římský Limes, který se táhl podél celého okraje Římského impéria od Británie až po Blízký východ.

Xantus János Állatkert
 

Xantus János Állatkert

Xantus János Állatkert v Győru nabízí návštěvníkům možnost vidět širokou škálu zvířat včetně tygrů, žiraf a šimpanzů. Kromě toho zde najdete také mnoho druhů ptáků a plazů. Venkovní výběhy zajišťují, že zvířata mají dostatek prostoru a pohodlí. Reptilárium je další zajímavou atrakcí pro návštěvníky. Xantus János Állatkert je skvělým místem pro rodinný výlet.

Széchenyi tér
 

Széchenyi tér

Széchenyi Square (Széchenyi tér) je jedno z nejživějších míst v maďarském městě Gyor. Návštěvníci se zde mohou projít po krásné promenádě a obdivovat historickou architekturu, včetně barokního kostela sv. Ignáce. V létě se zde konají různé kulturní akce a festivaly, které přitahují mnoho lidí. Kromě toho, na náměstí najdete také mnoho kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční maďarskou kuchyni.

Apátúr-Ház
 

Apátúr-Ház

Apátúr-Ház je historický palác v maďarském městě Gyor. Byl postaven v roce 1765 a sloužil jako sídlo významného šlechtického rodu. Dnes je v něm umístěna galerie, kde můžete vidět rozsáhlou sbírku uměleckých děl od renesance po současnost. Navštivte Apátúr-Ház a prohlédněte si krásné interiéry a umělecká díla, která zde jsou vystavena.

Mapa

⭐ Vše (10)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Gyor s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz