Norimberk

23 míst, co musíš vidět v Norimberku

Tipy na nejlepších 23 míst, které musíš určitě navštívit v Norimberku.

23 míst, co musíš vidět v Norimberku

Church or Our Lady, Nuremberg, Germany
 

Kostel Panny Marie Norimberské

Kostel Panny Marie Norimberské (Frauenkirche) je jedním z nejkrásnějších kostelů v Norimberku. Tento gotický kostel, postavený v 14. století, je známý svými vysokými věžemi a nádherným interiérem. Navštivte tento historický kostel a obdivujte jeho umělecké dílo a krásné vitráže.

Dům Albrechta Dürera
 

Dům Albrechta Dürera

Dům Albrechta Dürera je jednou z nejvýznamnějších památek Norimberku. Tento historický dům sloužil jako domov pro slavného německého renesančního malíře Albrechta Dürera. Nyní je to muzeum, kde můžete vidět originální díla a osobní věci umělce. Pro milovníky umění je to nevynechatelná zastávka při návštěvě Norimberku.

Norimberský hrad
 

Norimberský hrad

Norimberský hrad patří k nejvýznamnějším památkám města Norimberku. Tento impozantní středověký hrad byl postaven v 11. století a prošel mnoha úpravami. Dnes slouží jako muzeum, které nabízí návštěvníkům pohled na historii a kulturu města. Vstupné do hradu stojí 7 eur a zahrnuje prohlídku muzea a výstup na věž, odkud se naskýtá krásný výhled na město.

Kongresshalle
 

Kongresshalle

Kongresová hala, dříve známá jako místo nacistických stranických shromáždění, je dnes fascinující architektonickou památkou. Vystavěna byla v roce 1935 a sloužila jako symbol nacistické propagandy. Dnes se v Kongresové hale nachází muzeum dokumentující temnou historii Norimberku za druhé světové války. Pro návštěvníky je zde mnoho exponátů a informací o této temné kapitole evropské historie.

Dokumentační centrum nacistických stranických shromáždění
 

Dokumentační centrum nacistických stranických shromáždění

Navštivte Dokumentační centrum nacistických stranických shromáždění v Norimberku a prozkoumejte historii nacistického režimu. Vstupte do interaktivní výstavy, která vám přiblíží, jak nacisté využívali masové shromáždění a propagandu ke kontrole společnosti. Toto místo je důležitou památkou na tragickou minulost Německa a mělo by být na seznamu každého, kdo se zajímá o historii 20. století.

Lochgefängnisse
 

Lochgefängnisse

Navštivte středověké vězení v Norimberku a prožijte autentickou atmosféru temných kobek, kde byli v minulosti drženi vězni. Tento historický objekt je jedním z nejzachovalejších středověkých vězení v Evropě a nabízí poutavý pohled do minulosti.

Národní muzeum Germanisches
 

Národní muzeum Germanisches

Národní muzeum Germanisches v Norimberku je největším kulturně-historickým muzeem v Německu. Muzeum nabízí více než 1,3 milionu exponátů, které zahrnují nejvýznamnější sbírky německého umění a kultury. Mezi největší atrakce patří sbírka zbraní a zbroje, historické nástroje a hudební nástroje.

Memorium Norimberských procesů
 

Memorium Norimberských procesů

Memorium Norimberských procesů připomíná soudní procesy, které se konaly v Norimberku po druhé světové válce. Toto místo je důležitou součástí evropské historie a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat soudní procesy, které vedly k odsouzení hlavních nacistických válečných zločinců. Vstupné je zdarma a prohlídka je k dispozici v několika jazycích.

Marriage Roundabout in Nuremberg
 

Ehekarussell

Ehekarussell, nebo také Kolotoč manželství, je fascinující sochařské dílo v Norimberku. Tento neobvyklý betonový reliéf s fontánou zobrazuje různé etapy manželského života. Od zasnoubení a svatby až po rozvod a smrt.

Nürnberger Hauptmarkt
 

Nürnberger Hauptmarkt

Nürnberský trh, zvaný Hauptmarkt, je největší a hlavní náměstí v Norimberku. Náměstí se nachází v centru města a je obklopen historickými budovami. Během Vánoc se zde koná tradiční vánoční trh s mnoha stánky nabízejícími vánoční dárky a dekorace.

Straße der Menschenrechte
 

Straße der Menschenrechte

Cesta lidských práv v Norimberku je jedinečným způsobem, jak oslavit lidská práva a svobodu. Tento 580 metrů dlouhý chodník je lemován 30 sloupy, na nichž jsou vytesány články Všeobecné deklarace lidských práv v osmi jazycích. Procházejte se tudy a uctěte si tuto důležitou součást lidských dějin.

Der Handwerkerhof im Waffenhof südwestlich des Frauentorturms wurde 1971 anlässlich des Dürerjahres als zeitlich befristete Attraktion errichtet und existiert 42 Jahre nach seinem für das Jahr 1972 geplanten Abriss immer noch.
 

Řemeslnický dvůr

Pokud hledáte autentický zážitek v Norimberku, navštivte Řemeslnický dvůr. Tento malebný trh nabízí řemeslné výrobky od místních řemeslníků, jako jsou kožené zboží, keramika a dřevěné hračky. Užijte si atmosféru středověkého Norimberku a ochutnejte tradiční místní speciality, jako jsou klobásy a pivo.

 Felsengänge
 

Felsengänge

Kasematy v Norimberku jsou jedním z nejzajímavějších historických památek. Tento podzemní systém sloužil jako skrýš a zdroj vody pro město během válečných konfliktů. Dnes jsou kasematy otevřeny pro veřejnost a nabízejí fascinující pohled do minulosti.

Weinstadel
 

Weinstadel

Weinstade je historický komplex, který byl původně skladištěm vína, ale dnes nabízí moderní pokoje s výhledem na řeku Pegnitz. Weinstadel se nachází v blízkosti mnoha turistických atrakcí, jako je Norimberský hrad a staré město. Užijte si autentický pobyt v Norimberku v těchto unikátních ubytovacích zařízeních.

Turmdersinne
 

Turmdersinne

Věž smyslů v Norimberku je jedinečnou atrakcí, která vás zavede do světa zážitků a zábavy. Vstupte do věže a prožijte nevšední zážitky v interaktivních expozicích, které vás překvapí všemi smysly. Užijte si nezapomenutelný zážitek a prozkoumejte tajemství lidských smyslů.

Handwerker-Fachwerkhäusern in der Weißgerbergasse
 

Weißgerbergasse

Weißgerbergasse je úzká ulička v Norimberku, kde najdeme malebné domy. Procházejte se po kamenných uličkách a obdivujte krásné historické budovy. Ulice je plná kaváren a obchodů s místními suvenýry, takže si můžete odnést kousek Norimberku domů.

Muzeum hraček v Norimberku
 

Muzeum hraček v Norimberku

Muzeum hraček v Norimberku nabízí fascinující pohled na historii hraček. V muzeu najdete sbírku hraček od středověku až po současnost, včetně modelů vlaků a interaktivních výstav. Navštivte toto muzeum a prohlédněte si jedinečné exponáty, které přinášejí zábavu a radost nejen dětem, ale i dospělým.

Church St. Elisabeth in Nuremberg/Germany
 

Kostel svaté Alžběty

Kostel svaté Alžběty v Norimberku je krásným příkladem gotické architektury. Je pojmenován po svaté Alžbětě Durynské a byl postaven v 14. století. Interiér kostela zdobí nádherné vitráže a sochy, které vytváří klidnou a mystickou atmosféru. Navštivte tento historický kostel a ochutnejte kousek německé kultury a historie.

Fleischbrücke
 

Fleischbrücke

Fleischbrücke je historický most v Norimberku, který spojuje obě strany řeky Pegnitz. Most byl postaven v roce 1596 a je významnou památkou města. Na mostě je možné vidět několik soch a reliéfů, které připomínají historii Norimberku. Navštivte Fleischbrücke a procházejte se po něm jako kdysi místní obyvatelé.

Egidienkirche
 

Egidienkirche

Kostel svatého Jiljí, nebo také Egidienkirche, je jedním z nejvýznamnějších kostelů v Norimberku. Tento gotický kostel se nachází v centru města a je znám svými nádhernými vitrážemi a freskami. Interiér kostela je velmi působivý a nabízí klidné místo k zamyšlení.

Part of the Hangman's Bridge (Henkersteg; built 1457) in Nuremberg. The city executioner used to live in the tower and the roofed walk above the…
 

Henkersteg

Vězeňský most, také známý jako Henkersteg, je historický most v Norimberku, který byl kdysi používán k přepravě vězňů na popraviště. Dnes je to oblíbená turistická atrakce, která nabízí nezapomenutelný výhled na město a řeku Pegnitz. Prozkoumejte tuto temnou stránku historie a užijte si nádherný výhled z mostu na okolní památky.

Lorenzkirche
 

Lorenzkirche

Kostel svatého Vavřince (Lorenzkirche) je jedním z nejvýznamnějších kostelů v Norimberku. Jeho gotická architektura a výzdoba zahrnují nádherné vitráže a sochy. Kostel je také domovem k mnoha historickým artefaktům, včetně relikviářů a nádherných oltářů. Navštivte tento krásný kostel a prozkoumejte jeho bohatou historii a uměleckou krásu.

Spittlertor Tower
 

Spittlertor Tower

Věž Spittlertor je jedním z nejvýznamnějších symbolů Norimberku a je součástí původního opevnění města. Tato historická věž nabízí nádherný výhled na město a okolní krajinu. Navštivte tuto památku a prohlédněte si výstavu o historii města. Vstupné je přijatelné a stojí za to, aby jste si prohlédli tuto krásnou stavbu.

Mapa

⭐ Vše (23)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Norimberk s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz