bergen

22 míst, co musíš vidět v Bergenu

Tipy na nejlepších 22 míst, které musíš určitě navštívit v Bergenu.

22 míst, co musíš vidět v Bergenu

Bryggen
 

Bryggen

Bryggen je starobylý přístav v norském Bergenu, který je zapsán na seznamu UNESCO. Tento historický komplex se skládá z řady barevných dřevěných domů, které jsou symbolem hanzy. Procházejte úzkými uličkami a objevujte tradiční norské obchody a restaurace. Bryggen je skvělým místem pro návštěvu, pokud hledáte kombinaci historie a kultury v jednom.

Fantoft Stavkirke
 

Fantoft Stavkirke

Fantoft Stavkirke je historický kostel, který se nachází v norském městě Bergen. Kostel byl postaven ve 12. století a je známý svým tradičním norským stavebním stylem. Navštivte tento krásný kostel a prozkoumejte jeho historii a architekturu. Fantoft Stave Church je určitě jednou z nejzajímavějších památek v Bergen a stojí za návštěvu!

Akvariet i Bergen
 

Akvariet i Bergen

Navštivte Akvarium v Bergenu a prozkoumejte fascinující podmořský svět. Obdivujte neuvěřitelné druhy ryb, korálů a jiných mořských tvorů. Akvarium se nachází v krásné přístavní oblasti města a nabízí mnoho zábavy pro celou rodinu.

Fløibanen
 

Fløibanen

Fløibanen je nejpopulárnější atrakcí v Bergenu. Tato lanovka vás zavede na vrchol hory Fløyen, odkud se nabízí nádherný výhled na město a okolní fjordy. Na vrcholu se nachází kavárna a restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční norské speciality. Pro milovníky přírody jsou k dispozici turistické stezky, které vedou okolo jezer a vodopádů. Navštivte Fløibanen a užijte si nezapomenutelný zážitek!

Bergen Maritime Museum
 

Bergen Maritime Museum

Navštivte Námořní muzeum v Bergenu a objevte historii námořní dopravy v této norské přístavní metropoli. Muzeum nabízí fascinující exponáty, které přibližují život námořníků, stejně jako současnou námořní dopravu. Vstupné je přijatelné a zahrnuje i prohlídku lodí v přístavu. Nezapomeňte si užít výhled na krásný přístav a okolní hory.

Pevnost Bergenhus
 

Pevnost Bergenhus

Bergenhusská pevnost je nejstarší a největší pevnost v Bergenu. Nachází se v historické části města a nabízí nádherný výhled na fjordy a okolní krajinu. Pevnost byla postavena v 13. století a sloužila jako obrana města před útoky nepřátel. Dnes se zde nachází muzeum a mnoho kulturních akcí, jako například koncerty a divadelní představení.

Troldhaugen
 

Troldhaugen

Navštivte Troldhaugen, dům slavného norského skladatele Edvarda Griega. Tento krásný dům se nachází na břehu fjordu nedaleko Bergenu a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Prohlédněte si Griegův pracovní pokoj, kde vytvářel své nejkrásnější skladby. Nezapomeňte si poslechnout některá z jeho děl v koncertním sále, který se nachází na stejném pozemku.

Norges Fiskerimuseum
 

Norges Fiskerimuseum

Navštivte norské rybářské muzeum v Bergenu a prozkoumejte bohatou historii norského rybolovu. Muzeum nabízí fascinující výstavy, které vám umožní nahlédnout do života rybářů a jejich tradic. Nenechte si ujít expozici rybářských lodí, rybářských sítí a dalších nástrojů, které byly v minulosti používány. Vstupné je přijatelné a rozhodně stojí za návštěvu!

Gamlehaugen
 

Gamlehaugen

Královská rezidence v Bergenu je nádherným příkladem norské architektury a historie. Tento impozantní palác byl postaven v roce 1900 a sloužil jako letní sídlo norských králů. Dnes je otevřen pro veřejnost a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat krásné zahrady a historické interiéry. Navštivte Královskou rezidenci a prožijte jedinečný zážitek v krásném prostředí norské přírody.

West Norway Museum of Decorative Art
 

West Norway Museum of Decorative Art

Muzeum dekorativního umění západního Norska v Bergenu nabízí jedinečný pohled na tradiční i moderní norské umění. Vystaveny jsou zde sbírky keramiky, skla, kovových předmětů a textilu, které dokreslují historii norského umění. Muzeum se nachází v centru města a je ideálním místem pro všechny, kteří chtějí poznat norskou kulturu a historii.

Mariakirken
 

Mariakirken

Kostel svaté Marie v Bergenu je jedním z nejstarších kostelů v Norsku. Jeho historie sahá až do 12. století. Interiér kostela je krásně zdoben a ukrývá mnoho zajímavých artefaktů, včetně renesančního oltáře a gotické sochy. Kostel je také významným kulturním centrem, kde se konají koncerty a výstavy. Navštivte tento historický kostel a prožijte atmosféru středověku v srdci Bergenu.

Harald Sæverud
 

Harald Sæverud

Navštivte muzeum Haralda Sæveruda a objevte jeho hudební dědictví. Toto muzeum se nachází v krásném prostředí přírodního parku Siljustøl v Bergenu. Sbírka obsahuje více než 1000 předmětů, včetně nástrojů, notových zápisů a osobních věcí Haralda Sæveruda. Pro milovníky hudby a kultury je to nezapomenutelný zážitek.

Bryggens Museum
 

Bryggens Museum

Bryggens Museum v Bergenu je skvělým místem pro milovníky historie. Muzeum se nachází v historické části města a nabízí návštěvníkům pohled do minulosti Bergenu. Zde se dozvíte o tradičním norském způsobu života a obchodu. Expozice zahrnuje archeologické nálezy a výstavy o životě v Hanseatic League. Bryggens Museum je skvělou volbou pro každého, kdo chce prozkoumat bohatou historii Bergenu.

Kode 3
 

Kode 3

Kode 3, také známé jako KODE Art Museums of Bergen, je největší umělecké muzeum v Bergenu. Nachází se v historické čtvrti města a nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou sbírku uměleckých děl od norských i mezinárodních umělců. Prozkoumejte galerie plné obrazů, soch a dalších artefaktů a objevte krásu norského umění. Navštivte Kode 3 a ochutnejte kus norské kultury.

Rosenkrantztårnet
 

Rosenkrantztårnet

Rosenkrantztårnet - Bymuseet i Bergen je krásná historická věž v norském městě Bergen. Tato věž byla postavena v 16. století a nabízí nádherný výhled na město a okolní krajinu. Navštivte muzeum věže a objevte historii Bergenu a norského království. Tato atrakce je skvělým místem pro milovníky historie a architektury.

Gamle Bergen Museum
 

Gamle Bergen Museum

Navštivte Gamle Bergen Museum a prožijte cestu do minulosti. Toto živé muzeum nabízí pohled do života v 18. a 19. století. Procházejte se po historických uličkách a obdivujte autentické stavby a kostely. Interaktivní ukázky a kostýmy vás vtáhnou do doby, kdy se život odehrával v jiném tempu. Přijďte a zažijte atmosféru starého Bergenu!

Bergen Domkirke
 

Bergen Domkirke

Bergenská katedrála je jednou z nejvýznamnějších památek v Norsku. Tato gotická katedrála se nachází v srdci města Bergen a je obklopena úchvatnou přírodou. Katedrála byla postavena v roce 1181 a od té doby prošla mnoha úpravami. Uvnitř se nachází mnoho uměleckých děl a zajímavých artefaktů. Navštivte tuto krásnou katedrálu a prohlédněte si jedinečné kusy norské historie.

VilVite - Bergen Science Center
 

VilVite - Bergen Science Center

VilVite - Bergen Science Center je fascinující muzeum, které nabízí návštěvníkům interaktivní zážitek. Výstavy a experimenty zahrnují všechny oblasti vědy, od biologie až po fyziku. Děti i dospělí si zde mohou vyzkoušet různé vědecké principy a objevovat tajemství vesmíru. VilVite - Bergen Science Center je skvělým místem pro rodinný výlet, který vám přinese spoustu zábavy a zároveň přispěje k vašemu vzdělání.

Ulriken
 

Ulriken

Vystoupejte na nejvyšší horu okolo Bergen - Ulriken. Z vrcholu se můžete těšit na nádherné výhledy na město a okolní krajinu. Pokud máte rádi adrenalin, můžete si zkusit zipline nebo si vyzkoušet horskou dráhu. Pro ty, kteří chtějí relaxovat, je zde restaurace s nabídkou místních specialit. Určitě nevynechejte tuto úžasnou příležitost zažít norskou přírodu zblízka.

Alvøen
 

Alvøen

Alvøen je malebná oblast v okolí Bergenu s nádhernými výhledy na fjordy a okolní krajinu. Hlavní atrakcí je historická budova Alvøen hovedbygning, která je důležitou součástí norského kulturního dědictví. Pro milovníky přírody je tu spousta krásných tras pro pěší turistiku a cyklistiku. Vychutnejte si klid a krásu norské přírody v Alvøenu!

Hanseatic Museum and Schøtstuene
 

Hanseatic Museum and Schøtstuene

Navštivte Hanseatické muzeum a Schøtstuene v Bergenu a prozkoumejte historii obchodu v této oblasti. Muzeum se nachází v historické budově a nabízí návštěvníkům pohled do minulosti. Uvidíte, jak obchodníci obchodovali s rybami a dalšími zbožími. Prozkoumejte také Schøtstuene, které sloužily jako místo pro obchodní jednání a společenské akce.

Johanneskirken
 

Johanneskirken

Kostel svatého Jana v Bergenu je nejstarším kostelem v Norsku a je plný historie. Jeho stavba se datuje do 12. století a je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Bergenu. Kostel se nachází v malebné čtvrti Bryggen a nabízí nádherný výhled na město. Navštivte tento krásný kostel a získejte hlubší porozumění norské historii a kultuře.

Mapa

⭐ Vše (22)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Bergen s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz