Oslo

27 míst, co vidět v Oslu

Tipy na nejlepších 27 míst, které musíš určitě navštívit v Oslu.

27 míst, co musíš vidět v Oslu

Frognerparken
 
 
 
náměstí ve Stockholmu
 
 
 
Viking Ship Museum
 

Viking Ship Museum

V Muzeu vikingských lodí v Oslu se můžete podívat na největší sbírku vikingských lodí na světě. Tyto úžasné lodě byly používány vikingskými válečníky v 9. až 10. století. Prozkoumejte tuto fascinující historii a získejte hlubší pochopení života vikingských válečníků. Muzeum je otevřeno každý den a vstupné je velmi příznivé.

Oslo Opera House
 

Oslo Opera House

Oslo Opera House je moderní stavba, která se nachází v centru norského hlavního města. Tento nádherný operní dům nabízí nejen kvalitní operní představení, ale také úchvatné výhledy na město a fjord. Na střeše opery se můžete projít a užít si panoramatický výhled na okolí. Navštivte Oslo Opera House a nechte se unést krásou norského umění a architektury.

The Royal Palace
 

The Royal Palace

Královský palác v Oslu je krásná a impozantní stavba, která se nachází v centru města. Palác je oficiálním sídlem norského krále a královské rodiny. Vstupte do královských apartmánů a prohlédněte si nádherný interiér zdobený uměleckými díly. Nezapomeňte se projít krásnou zahradou, která je volně přístupná. Královský palác v Oslu je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v Norsku.

Munchovo muzeum
 

Munchovo muzeum

Munchovo muzeum v Oslu je domovem největší sbírky obrazů a grafik norského umělce Edvarda Muncha. Pro milovníky umění je to nejlepší místo, kde si mohou prohlédnout jeho slavné obrazy, jako je Křik a Madona. Muzeum také nabízí přehled jeho raných prací a osobních předmětů. Navštivte Munchovo muzeum a objevte umělecké dědictví jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století.

The Astrup Fearnley Museum of Modern Art is a privately owned Contemporary Art gallery in Oslo in Norway. The new building from 2012. Architect Renzo Piano.
 

Astrup Fearnley Museum of Modern Art

Astrup Fearnley Museum of Modern Art je jedním z nejvýznamnějších muzeí moderního umění v Norsku. Nachází se v centru Osla a nabízí návštěvníkům nejen rozmanitou sbírku uměleckých děl, ale také krásné prostory s moderní architekturou. Vstupné je sice placené, ale stojí za to, protože zde můžete vidět díla světově proslulých umělců jako je Andy Warhol nebo Jeff Koons.

The Vigeland Park
 

The Vigeland Park

Vigelandův park v Oslu je jedním z největších sochařských parků na světě. V parku najdete více než 200 soch, které vytvořil norský sochař Gustav Vigeland. Sochy představují lidské emoce a vztahy, což dodává parku zvláštní atmosféru. Procházka parkem je skvělou volbou pro milovníky umění i pro rodiny s dětmi, kteří si zde mohou užít krásné procházky a pikniky.

Ekebergparken Sculpture Park
 

Ekebergparken Sculpture Park

Ekebergparken Sculpture Park je nádherný park plný soch v norském Oslu. Nachází se na kopci s krásnými panoramatickými výhledy na město. V parku najdete díla světově proslulých umělců, jako je například Salvador Dalí. Pro milovníky umění a přírody je to ideální místo k procházkám a odpočinku od ruchu města.

Radnice v Oslu
 

Radnice v Oslu

Radnice v Oslu je jednou z nejvýznamnějších budov v norském hlavním městě. Tato neoklasicistní stavba byla dokončena v roce 1950 a slouží jako sídlo městského zastupitelstva. V interiéru radnice se nachází mnoho uměleckých děl a výzdob, včetně slavnostní síně, která hostí udílení Nobelovy ceny za mír. Navštivte tuto historickou budovu a prohlédněte si její architektonické a kulturní bohatství.

Historical Museum
 

Historical Museum

Historické muzeum v Oslu nabízí fascinující pohled do minulosti Norska. Zahrnuje výstavy o vikinské historii, středověkých klenotech a mnoho dalších zajímavostí. Muzeum se nachází v centru města a je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat historii Norska. Vstupné je velmi přijatelné a můžete si koupit lístky online, aby jste se vyhnuli frontám.

Akershus Fortress
 

Akershus Fortress

Akershuská pevnost je historickou památkou v centru Osla. Postavena byla v roce 1299 a sloužila jako královský palác, vězení i vojenská pevnost. Dnes je otevřena pro veřejnost a nabízí krásný výhled na fjordy a město. Navštivte muzeum obrany a objevte historii norského vojenství. Vstupné je zdarma, ale prohlídka s průvodcem stojí 100 NOK. Nezapomeňte si přinést fotoaparát, protože zde najdete mnoho skvělých míst pro focení.

The Vigeland Museum
 

The Vigeland Museum

Muzeum Vigeland je umístěno v krásném parku plném soch a sochářských děl norského umělce Gustava Vigelanda. Tento park je jedním z největších uměleckých parků na světě a je velmi populární mezi turisty. Muzeum nabízí pohled do života a tvorby tohoto významného umělce a jeho mistrovských děl. Navštivte toto místo a prožijte nezapomenutelný zážitek!

Sagene Church
 

Sagene Church

Sagene kostel je krásným příkladem norské architektury a je hlavním kostelem v oblasti Sagene v Oslu. Kostel byl postaven v roce 1891 a je známý svým vysokým věžím a elegantním interiérem. Navštivte Sagene kostel a užijte si klidnou atmosféru a pohled na město z věže kostela.

Nobel Peace Center, Oslo, Norway.
 

Nobel Peace Center

Nobelovo centrum míru v Oslo je věnováno životu a dílu Alfreda Nobela a jeho významnému přínosu pro světový mír. Interaktivní expozice nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat a pochopit význam Nobelovy ceny míru a její laureáty. Centrum je umístěno v historické budově Vestbanehallen, která sama o sobě stojí za návštěvu. Navštivte Nobelovo centrum míru a získejte nový pohled na světovou mírovou problematiku.

Oslo City Museum
 

Oslo City Museum

Městské muzeum Oslo nabízí fascinující pohled na historii a kulturu norského hlavního města. Vystavuje nejen artefakty a fotografie, ale také interaktivní expozice, které umožňují návštěvníkům prozkoumat dějiny města zblízka. Muzeum se nachází v nádherné budově v centru města a je ideálním místem pro každého, kdo chce poznat Oslo lépe.

Museo Polar Ship
 

Museo Polar Ship

Vstupte do fascinujícího světa polárních výprav v muzeu Polar Ship v Oslu. Prozkoumejte nejznámější norské výpravy, jako byly Fram, Kon-Tiki a Gjøa, a objevte, jaký vliv měly na výzkum Arktidy a Antarktidy. Muzeum nabízí interaktivní expozice, které vám umožní zažít dobrodružství jako pravý polárník. Určitě stojí za návštěvu!

Kon-Tiki Museum
 

Kon-Tiki Museum

Muzeum Kon-Tiki v Oslu je zasvěcené norskému dobrodruhu Thoru Heyerdahlovi a jeho slavné výpravě na voru Kon-Tiki přes Tichomoří. V muzeu můžete vidět originální vor, ale také další lodě, které Heyerdahl použil při svých expedicích. Interaktivní expozice nabízí návštěvníkům zábavný i poučný zážitek. Muzeum je vhodné nejen pro fanoušky dobrodružství, ale i pro rodiny s dětmi.

Norsk Maritimt Museum
 

Norsk Maritimt Museum

Norské námořní muzeum v Oslu je skvělým místem pro všechny námořní nadšence. Muzeum se nachází na poloostrově Bygdøy a nabízí rozsáhlou sbírku lodí, modelů a dalších artefaktů, které dokumentují bohatou historii norského námořnictva. Návštěvníci se dozví o vývoji lodní dopravy a rybolovu v Norsku a mohou si prohlédnout i expozice o polárních expedicích. Nezapomeňte si zakoupit lístek na vodní taxi, které vás odveze přímo k muzeu.

Villa Stenersen, Oslo, Norway. Gallery
 

Villa Stenersen

Villa Stenersen je unikátním příkladem moderní architektury v norském hlavním městě Oslo. Tento nádherný dům byl navržen architektem Arne Korsmo v roce 1937 a dodnes patří k nejvýznamnějším příkladům norské moderny. Prohlédněte si jeho geometrické tvary a jednoduchost, které se staly ikonickými pro tento styl. Navštivte tuto památku a zažijte jedinečnou atmosféru moderního Norska.

Norwegian Museum of Science and Technology
 

Norwegian Museum of Science and Technology

Norské muzeum vědy a techniky je skvělým místem pro technické nadšence. Nachází se v centru Osla a nabízí výstavy o historii, vědě a technologii. Zajímavé exponáty vás zavedou od pravěku až po současnost, včetně pokročilých strojů a zařízení. Prohlédněte si interaktivní exponáty a užijte si interaktivní zážitek. Určitě stojí za návštěvu!

Frammuseet, Bygdøynesveien 36, 0286 Oslo.
 

Gjøa building

Budova Gjøa v Oslu je historickou památkou, která byla postavena v roce 1901. Tato budova sloužila jako základna pro norskou polární expedici, kterou vedl Roald Amundsen. Nyní je v budově muzeum, které ukazuje návštěvníkům, jak expedice probíhala a jakým způsobem se Amundsenovi podařilo dosáhnout Jižního pólu. Navštivte tuto výjimečnou památku a prozkoumejte historii norských polárních výprav.

Trinity church
 

Trinity Church Oslo

Trinity Church Oslo je krásným kostelem v centru Osla. Jeho architektura je inspirována gotickým a barokním stylem. Interiér kostela je zdobený freskami a vitrážemi. Návštěvníci si mohou prohlédnout bohatou sbírku uměleckých děl, včetně soch a obrazů. Kostel je ideálním místem pro klidnou chvíli uprostřed rušného města. Vstup do kostela je zdarma a otevřený pro všechny návštěvníky.

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Oslo s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz