Katowice

16 míst, co musíš vidět v Katowicích

Tipy na nejlepších 16 míst, které musíš určitě navštívit v Katowicích.

16 míst, co musíš vidět v Katowicích

Slezské muzeum
 

Slezské muzeum

Slezské muzeum se nachází ve více budovách v centru města a je jedním z nejvýznamnějších kulturních zařízení v této oblasti. Slezské muzeum bylo otevřeno v roce 1929 a původně se zaměřovalo na historii a kulturu Slezska. Avšak v roce 2005 započala jeho rozsáhlá rekonstrukce a modernizace s cílem vytvořit moderní a komplexní instituci, která by prezentovala historii, kulturu a umění Slezska v širším kontextu.

Kosciuszko Park
 

Kosciuszko Park

Kościuszko Park v Katovicích je jedním z nejnavštěvovanějších parků v Polsku. Jeho založení sahá až do roku 1888, kdy byl založen městský park na 6 hektarové ploše předměstského lesíka. Dnes má park rozlohu 72 hektarů a je ovlivněn anglickými zahradami, což je zdůrazněno alejí divoce rostoucích růží. V parku najdete květinové záhony, pergoly a klasické zahrady. Po setmění je park osvětlen stylovými pouličními lampami. Park nabízí několik struktur, jako je pamětní deska pro patrona Tadeusze Kościuszka nebo věž pro skákání s padákem.

Spodek
 

Spodek

Spodek je multifunkční arénou v polských Katovicích, která byla otevřena 9. května 1971. Kromě hlavního domu zahrnuje komplex také posilovnu, kluziště, hotel a tři velké parkovací domy. Byla největší krytou arénou svého druhu v Polsku, dokud ji v roce 2014 nepřekonala Tauron Arena. Spodek hostí mnoho důležitých kulturních a obchodních akcí. Konají se zde hudební koncerty, sportovní zápasy a další události. Aréna pojme až 11 500 lidí.

Archikatedra pw. Chrystusa Króla w Katowicach
 

Archikatedra pw. Chrystusa Króla w Katowicach

Archikatedrála Chrystusa Krále v Katovicích je největší katedrálou v Polsku. Tento neoklasicistický kostel byl postaven v letech 1927 až 1955 a jeho vnitřek je zdoben barevnými vitrážemi. Archikatedrála je doplněna sbírkou sakrálního umění v Archidiecézním muzeu.

Kostel Zmrtvýchvstání Páně
 

Kostel Zmrtvýchvstání Páně

Kostel Zmrtvýchvstání Páně v Katovicích je neo-románský kostel Evangelicko-augšburské církve v centru města. Postaven byl v letech 1856-1858 a byl prvním zděným kostelem v Katovicích. Kostel pojme přes 300 lidí a má skromný varhanní a zvonový zvuk, který sloužil jako orientační bod během druhé světové války. V roce 1945 byl dočasně předán katolické komunitě, ale o dva roky později byl vrácen svým oprávněným vlastníkům.

Galerie současného umění BWA
 

Galerie současného umění BWA

Galerie současného umění BWA v Katovicích představuje nový způsob vystavování umění v neobvyklých kontextech. Od roku 1949 galerie ukazuje díla jak uznávaných, tak i nových umělců, kteří reprezentují moderní trendy současného umění a podporují práci místních umělců. Budova galerie se nachází nedaleko Rynek a je typickým příkladem socialistického modernismu.

Nikiszowiec
 

Nikiszowiec

Nikiszowiec je historická dělnická kolonie v Katovicích, která byla postavena v letech 1908-1918 pro zaměstnance Giescheho dolu. Kolonie se skládá z devíti kompaktních budov a kostela sv. Anny z roku 1927. Nikiszowiec je kulturní památkou a často slouží jako kulisa pro natáčení filmů o Horním Slezsku. V roce 2011 byla kolonie zařazena na seznam polských národních památek.

Zadole Park
 

Zadole Park

Park Zadole v Katovicích je skvělým místem pro rodiny s dětmi i sportovce. Nachází se zde amfiteátr pro 800 osob, komplex bazénů, kavárna a dětské hřiště. V minulosti byl park místem konání polských pěveckých a hudebních konvencí. Nedaleko se nachází tenisové kurty, které jsou k dispozici zdarma. Studenti mohou využít přilehlé ubytování. Park Zadole je skvělou volbou pro odpočinek a sportovní aktivity v příjemném prostředí.

Wieża spadochronowa
 

Wieża spadochronowa

Wieża spadochronowa v Katovicích je 35 metrů vysoká věž z roku 1937, která sloužila k tréninku seskoků padákem. Během prvních dnů druhé světové války ji využíval 73. pěší pluk jako pozorovatelnu. Dnes je to jediná existující věž tohoto typu v Polsku. V roce 1939 se zde odehrála legendární obrana Katovic, kdy několik polských skautů a skautek z věže úspěšně bojovalo proti německým vojákům.

Katowice, park Kościuszki - Kościół św. Michała Archanioła (zabytek nr A/1179/71)
 

Kostel svatého Michaela archanděla

Kostel svatého Michaela archanděla je jednou z nejstarších staveb v Katovicích. Nachází se v parku Kościuszki, kam byl přemístěn v roce 1938 z vesnice Syrynia, kde byl původně postaven v roce 1510. Kostel má konstrukci z kulatých klád a šindelovou střechu. Vedle kostela stojí samostatná zvonice, která byla dokončena před rokem 1679 a má historickou bránu a dřevěný plot kolem hřbitova.

Kattowitz - Stadt-Theater
 

Slezské divadlo

Slezské divadlo v Katovicích, známé také jako Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, je největším divadlem ve Slezsku. Nachází se na náměstí v centru města. Divadlo má bohatou historii sahající až do roku 1907, kdy bylo postaveno jako "Německé divadlo". V meziválečném období sloužilo jako "Polské divadlo". Divadlo má velký význam pro kulturní život regionu a představilo již více než tisíc her.

Kościół św. Szczepana w Katowicach-Bogucicach (zabytek nr rejestr. A/1365/88)
 

Kościół św. Szczepana

Kościół św. Szczepana je kostel, který byl postaven v 19. století a nese prvky gotického stylu. Kostel je věnován svatému Štěpánovi a nachází se na ulici Leopolda Markiefki. Byl navržen architektem Pawłem Jackischem. Uvnitř kostela se nachází reliéf Panny Marie z Bogucka, který byl požehnán papežem Janem Pavlem II.

Kostel Panny Marie
 

Kostel Panny Marie

Kostel Panny Marie Neposkvrněného početí je nejstarším kostelem v Katovicích, pocházejícím z 19. století. Tento neogotický kostel se nachází v centrální čtvrti Śródmieście. Jeho architektura a historie jsou fascinující a stojí za návštěvu pro ty, kteří se zajímají o kulturu a historii města.

Katedrála Krista Krále
 

Katedrála Krista Krále

Katedrála Krista Krále v Katovicích je největší katedrálou v Polsku. Postavená v letech 1927 až 1955, nabízí nejenom prohlídky, ale také uhlíkový oltář, který ctí horníky. Architektonický styl katedrály je klasický klasicismus a je jedním z nejvýznamnějších kostelů v Katovicích-Śródmieście.

Market Square in Katowice
 

Tržní náměstí

Tržní náměstí v Katovicích je moderní náměstí obklopené historickými i moderními budovami a protnuté tramvajovými tratěmi. Toto prostranství nabízí mnoho možností pro zábavu a odpočinek. Můžete si zde užít kávu v jedné z mnoha kaváren, nakoupit v obchodech nebo si prostě jen prohlédnout okolní architekturu.

House of Fear Asylum
 

Dom Strachu Asylum

Dom Strachu - Asylum v Katovicích je interaktivní hororový prostor. Zážitek se odehrává v bývalé psychiatrické léčebně, kde se návštěvníci potýkají s různými strašidelnými scénami. Vstupné je poměrně přijatelné a můžete si vybrat z různých druhů zážitků. Pro milovníky hororu a adrenalinu je toto místo nevyhnutelnou zastávkou při návštěvě Katovic.

Mapa

⭐ Vše (16)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Katowice s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz