Štětín

14 míst, co musíš vidět v Štětíně

Tipy na nejlepších 14 míst, které musíš určitě navštívit v Štětíně.

14 míst, co musíš vidět v Štětíně

Wały Chrobrego - widok ze statku "białej floty"
 

Wały Chrobrego

Wały Chrobrego, dříve známé jako Hakenova terasa, je vyhlídková promenáda v polském městě Štětín. Nachází se na skalnatém útesu podél řeky Odry a je dlouhá 500 metrů. Spolu s Národním muzeem, vévodským hradem a katedrálou svatého Jakuba apoštola tvoří urbanistický a architektonický celek. Byla navržena a postavena pod dohledem Wilhelma Meyer-Schwartaua v letech 1902 až 1921 a pojmenována po bývalém starostovi města Hermannu Hakenovi. Po druhé světové válce byla přejmenována na počest polského vévody a krále Boleslava I. Chrobryho.

Pomeranian Dukes' Castle in Szczecin
 

Hrad Pomořanských vévodů

Hrad Pomořanských vévodů v Štětíně je nádherně zrekonstruovaný zámek, který hostí umělecké a historické výstavy, stejně jako klasické koncerty, některé z nich se konají venku v létě. Tento historický hrad je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Štětíně a nabízí úžasný pohled na město. Pokud hledáte kulturní zážitek, návštěva tohoto hradu by neměla chybět na vašem seznamu.

Národní muzeum
 

Národní muzeum

Národní muzeum ve Štětíně je muzeum v Polsku, založené 1. srpna 1945. Hlavní část výstavy je umístěna v historickém domě Pomořanských statků, postaveném v letech 1727-1729. Muzeum má šest oddělení, z nichž pět se nachází ve Štětíně a jedno v Gryficích. Výstavy zahrnují starověké a moderní umění, archeologické, historické, numismatické, námořní a etnografické sbírky.

Katedrála svatého Jakuba
 

Katedrála svatého Jakuba

Katedrála svatého Jakuba je gotická katedrála, která byla postavena v 12. až 14. století a je druhou nejvyšší katedrálou v Polsku. Její dominantní věže a působivá architektura ji činí jedním z nejvýznamnějších památek v Szczecinu. Katedrála byla postavena občany města a inspirovala se kostelem svaté Marie v Lübecku. Po druhé světové válce byla rekonstruována jako římskokatolická katedrála.

Solidarity Square
 

Plac Solidarności

Návštěva Štětínu by měla zahrnovat procházku náměstím Plac Solidarnośc. Toto náměstí bylo pojmenováno na počest hnutí Solidarity, které sehrálo klíčovou roli v polské historii. Zde se nachází mnoho historických budov a památek, včetně katedrály sv. Jakuba a nádherného barokního paláce Loitzů. Náměstí je také obklopeno mnoha restauracemi a kavárnami, kde si můžete vychutnat místní kuchyni.

Różanka Rose Garden
 

Różanka Rose Garden

Różanka Rose Garden je malebná botanická zahrada ve Štětíně. Tento botanický skvost je známý svou impozantní sbírkou růží, která čítá více než 300 odrůd. Zahrada se rozkládá na ploše několika hektarů a je jednou z nejoblíbenějších městských oáz pro relaxaci a romantické procházky. Kromě nádherných růží nabízí Różanka Rose Garden také různé sochy, fontány a jezírka.

Zajezdnia Tramwajowa "Niemierzyn" przy ul. Niemierzyńskiej 18a w Szczecinie
 

Muzeum Techniki i Komunikacji

Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki ve Štětíně je jedním z největších technických muzeí v Polsku. Nachází se v historické tramvajové vozovně na ulici Niemierzyńskiej. Muzeum nabízí výstavy zaměřené na historii městské dopravy, tramvají, autobusů a průmyslu motocyklů a automobilů v Štětíně. V muzeu můžete vidět motocykly Alba, auta Stoewer a Junak ze štětínské továrny na motocykly. Kromě toho jsou k vidění i polské skútry a motocykly.

Wejście do filharmonii w Szczecinie (gmach Urzędu Miasta Szczecin)
 

Szczecin Philharmonic

Filharmonie Szczecin, oficiálně Filharmonie Mieczysława Karłowicze, byla založena v roce 1948 a je filharmonií města Szczecin v Polsku. V roce 2015 byla nová budova filharmonie oceněna cenou Evropské unie za současnou architekturu. Filharmonie se nachází na ulici Małopolska a nabízí koncertní sál pro 1000 diváků, menší sál pro 200 diváků a několik konferenčních místností. V roce 1958 byla filharmonie pojmenována po významném polském skladateli a dirigentovi Mieczysławu Karłowiczovi (1876-1909).

Kasprowicz Park
 

Kasprowicz Park

Kasprowicz Park ve Štětíně je ideální místo pro klidné procházky po parkových trávnících, zahradách a přes mosty nad vodními cestami. Tento park nabízí útulné a klidné prostředí pro relaxaci a odpočinek od městského ruchu. Kromě toho je zde mnoho možností pro sportovní aktivity a pikniky. Kasprowicz Park je skvělou volbou pro rodiny s dětmi i pro jednotlivce, kteří hledají klid a pohodu v přírodě.

Royal Gate
 

Královská brána

Královská brána (The Royal Gate) je památkou nacházející se v polském městě Štětín. Tato historická brána byla postavena v roce 1724 a sloužila jako vstup do města. Dnes je Královská brána oblíbeným turistickým cílem, kde můžete vidět krásné architektonické prvky a naučit se něco o historii města. Navštivte tuto památku a prozkoumejte krásy Štětína.

Underground Stettin Routes
 

Štětínské podzemí

Štětínské podzemí je fascinujícím zážitkem pro milovníky historie a dobrodružství. Tyto tajemné chodby byly postaveny v 16. století a sloužily jako úkryty během válečných konfliktů. Dnes jsou otevřeny pro veřejnost a nabízejí fascinující pohled do minulosti města. Prohlídka trvá přibližně hodinu a je vedená průvodcem, který vám poví vše o historii a významu těchto podzemních chodeb.

Dům Loitzů
 

Dům Loitzů

Dům Loitzů v Štětíně je jednou z nejcennějších památek ve městě a vynikajícím příkladem renesanční architektury. Byl postaven v 16. století a sloužil jako sídlo bohaté obchodnické rodiny Loitzů. Tento historický objekt je známý svým detailně zdobeným průčelím a interiérem, který nese stopy různých architektonických stylů, zahrnující gotiku a baroko. Dům Loitzů je dnes často využíván jako kulturní a výstavní prostor, hostící různé umělecké a historické výstavy. Jeho existence je důležitým svědectvím o bohaté obchodní a kulturní historii Štětína a představuje jednu z nejzajímavějších turistických atrakcí ve městě.

Dąbie
 

Dąbie

Dąbie je krásné jezero v katastru Štětína s průměrnou hloubkou 3-3,5 metru a maximální hloubkou až 8 metrů. Je to čtvrté největší jezero v Polsku a největší vodní plocha v Západopomořanském vojvodství. Jezerem protéká řeka Odry a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Kromě toho se na jeho břehu nachází překrásná předměstská oblast Dąbie, kterou stojí za to navštívit.

Kids Arena
 

Kids Arena

Kids Arena ve Štětíně je ideálním místem pro rodinnou zábavu. Tento moderní komplex nabízí mnoho aktivit pro děti všech věkových kategorií, včetně skákacích hradů, bazénů s míčky a trampolín. Dospělí si mohou odpočinout v kavárně a sledovat své děti, jak si užívají zábavu. Kids Arena je také ideálním místem pro dětské narozeninové oslavy. Navštivte toto místo a užijte si nezapomenutelný zážitek se svou rodinou.

Mapa

⭐ Vše (14)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Štětín s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz