Varšava

22 míst, co musíš vidět v Varšavě

Tipy na nejlepších 22 míst, které musíš určitě navštívit v Varšavě.

22 míst, co musíš vidět v Varšavě

Eastern facade at the Warsaw Royal Castle over the Kubicki Arcades
 

Královský hrad

Královský hrad ve Varšavě je historickou památkou a státním muzeem. Dříve sloužil jako oficiální rezidence polských monarchů. Nachází se na Hradním náměstí v centru Starého města. Královský hrad je plný autentického nábytku a originálních uměleckých děl. Významné místnosti jsou Velké apartmány, včetně nádherné Velké shromážděcí síně a bohatě zdobeného Trůnního sálu. Dále jsou zde Královské apartmány s Canalettovou místností, která je vyzdobena 22 obrazy od Bernardo Bellotta, známého v Polsku jako Canaletto.

Centrum Nauki Kopernik
 

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik je moderní vědecké muzeum, které se nachází na břehu řeky Visly v polské Varšavě. Nabízí více než 450 interaktivních výstav, které umožňují návštěvníkům samostatně provádět experimenty a objevovat zákony vědy. Centrum je největší institucí svého druhu v Polsku a patří mezi nejmodernější v Evropě. Od svého otevření v roce 2010 navštívilo Centrum více než 8 milionů lidí. Doporučujeme si vstupenky rezervovat předem, aby se předešlo čekání na vstup.

Łazienki Park
 

Łazienki Park

Łazienki Park, největší veřejný park ve Varšavě, je rozložen na 76 hektarech uprostřed města. Park byl původně postaven jako lázeňský park v 17. století, později byl přestavěn na letní sídlo krále Stanisława Augusta. Dnes slouží jako místo pro hudbu, kulturu, historickou architekturu a přírodu. Park nabízí návštěvníkům několik muzeí a budov, které jsou otevřené celoročně. Navštivte Palác na Ostrově, který je dnes krásným neoklasicistním palácem s více než 140 vlámskými obrazy. Procházejte parkem a užívejte si krásné výhledy a přírodu.

Pałac Kultury i Nauki
 

Pałac Kultury i Nauki

Palác kultury a vědy je výšková budova v centru Varšavy, která se stala jedním z nejvýznamnějších symbolů města. S celkovou výškou 237 metrů se jedná o druhou nejvyšší budovu v Polsku. Stavba byla dokončena v roce 1955 a dnes slouží jako kulturní a vzdělávací centrum, které zahrnuje kina, divadla, knihovny, sportovní kluby, univerzitní fakulty a akademie věd. Vstup na vyhlídkovou terasu na 30. patře je nezapomenutelným zážitkem, který nabízí nádherný panoramatický výhled na Varšavu.

Exhibition "Germans in occupied Warsaw" at the Warsaw Uprising Museum
 

Muzeum varšavského povstání

Muzeum varšavského povstání je největší kulturní instituce ve Varšavě, která se věnuje Varšavskému povstání z roku 1944. Sídlí v někdejší tramvajové elektrárně na křižovatce ulic Przyokopowa a Grzybowska ve čtvrti Wola. Muzeum zahrnuje více než 30 tisíc exponátů, včetně zbraní použitých při povstání a milostných dopisů. Cílem muzea je vytvořit archiv historických informací o povstání a zaznamenat příběhy a vzpomínky žijících účastníků. Muzeum varšavského povstání nabízí interaktivní výstavy, fotografie, filmové archivy a osobní účty, které nabízejí návštěvníkům úchvatný zážitek.

Staroměstské náměstí
 

Staroměstské náměstí

Staroměstské náměstí ve Varšavě je nejstarší a nejdůležitější částí Starého města. Vzniklo na konci 13. století a bylo centrem politického, kulturního, administrativního a společenského života. Po druhé světové válce bylo náměstí obnoveno do svého původního vzhledu. Na náměstí se nachází významné památky, jako například socha mořské panny. Procházka po Staroměstském náměstí je skvělým způsobem, jak si užít atmosféru historického centra Varšavy.

Saská záhrada
 

Saská záhrada

Saská zahrada v centru Varšavy je nejstarším veřejným parkem v městě. Založená v 17. století, byla otevřena pro veřejnost v roce 1727 jako jedna z prvních přístupných parků na světě. Park o rozloze 15,5 hektarů nabízí návštěvníkům krásné trávníky a barokní sochy. Kromě toho zde můžete vidět historické artefakty, které vás zavedou na prohlídku historie Polska. Nedaleko se nachází Hrob Neznámého vojína, kde polští vojáci dodnes uctívají padlé vojáky.

Varšavský Barbakan
 

Varšavský Barbakan

Varšavský Barbakan je historickou památkou a jedním z mála dochovaných prvků středověkých hradeb, které kdysi obklopovaly město. Tato kulturní atrakce se nachází mezi Starým a Novým městem a nabízí turistům nezapomenutelný zážitek. Barbakan byl postaven v roce 1540 na místě starší brány a sloužil jako obranná věž s třemi patry. Navštivte malé, ale velmi informativní muzeum Barbakanu a dozvíte se více o historii Varšavy a středověkých vojenských praktikách.

Wilanowský palác
 

Wilanowský palác

Wilanowský palác je jedním z nejvýznamnějších památek Polska. Nachází se v hlavním městě Varšavě a je připomínkou kulturního bohatství Polska před tragickými událostmi 18. století. Palác i jeho rozlehlé zahrady jsou skvělým místem pro kulturní akce a koncerty, včetně letních královských koncertů v růžové zahradě a mezinárodní letní akademie staré hudby. Palácové muzeum, založené roku 1805, je skvostem polského královského a uměleckého dědictví a ročně navštíví kolem 3 milionů návštěvníků.

Hrob neznámého vojína
 

Hrob neznámého vojína

Hrob neznámého vojína je symbolický památník v centru Varšavy, který připomíná neznámé vojáky, kteří položili své životy za Polsko. Nachází se na místě bývalého Saského paláce a byl postaven po první světové válce. Hrob obsahuje popel neznámého vojáka, který padl během obrany Lvova. Od té doby byla k urnám v palácových sloupech přidána země z mnoha bitev, kde polští vojáci bojovali. Památník je stále osvětlen věčným plamenem a je střežen vojenským poctivým strážcem.

Muzeum Varšavského povstání
 

Muzeum Varšavského povstání

Muzeum Varšavského povstání je jedním z nejpopulárnějších muzeí v Polsku. Nachází se ve čtvrti Wola ve Varšavě a je věnováno povstání v roce 1944. Návštěvníci se seznámí s historií lidí, kteří zemřeli při obraně svého města proti německé okupaci. Muzeum nabízí interaktivní a vzdělávací výstavy plné fotografií, filmů a osobních zpráv hrdinských povstalců. Návštěvníci se dozvědí o životě ve Varšavě během nacistické okupace, projdou se imitací kanalizace a uvidí repliku bombardéru B24 Liberator. Muzeum je otevřeno každý den a vstupné je zdarma.

Multimedialny Park Fontann w Warszawie - widowisko
 

Multimedialny Park Fontann

Multimedialny Park Fontann je skvělým místem pro návštěvu ve Varšavě. Tento komplex čtyř fontán je umístěn na nábřeží řeky Visly a nabízí každý víkend fascinující světelné a vodní show. Kromě toho jsou zde také krátké zimní světelné show, které se konají o víkendech od prosince do ledna. Park je velmi populární, proto se doporučuje přijít co nejdříve, aby si návštěvníci mohli zajistit dobré místo pro sledování představení.

Mauzoleum Walki i Męczeństw
 

Mauzoleum Walki i Męczeństw

Mauzoleum Walki i Męczeństwa je muzeum v polské Varšavě, které se nachází v budově bývalého ministerstva náboženských věcí a veřejného vzdělávání. Během druhé světové války byla budova obsazena nacisty a sloužila jako sídlo Sicherheitspolizei a Sicherheitsdienst. V suterénu budovy byly vytvořeny hrubé vězení, kde byli vězni vystaveni brutálním výslechům a mučení. Muzeum připomíná oběti nacistického režimu a nabízí návštěvníkům komplexní porozumění temnému období Varšavy během druhé světové války.

Wilanów Poster Museum
 

uzeum plakátu ve Wilanówě

Muzeum Plakátu ve Varšavě je nejstarší muzeum svého druhu na světě. Nachází se v komplexu paláce Wilanów a bylo založeno v roce 1968. Muzeum má více než 36 000 polských plakátů a téměř 25 000 zahraničních, což ho činí největší sbírkou plakátů na světě. Výstavy se pravidelně mění, takže návštěvníci nikdy neví, co právě uvidí. Kromě toho je zde skvělý výběr plakátů, pohlednic a knih o grafickém designu. Muzeum je ideální pro milovníky umění a designu.

Národní muzeum ve Varšavě
 

Národní muzeum ve Varšavě

Národní muzeum ve Varšavě je jedním z největších muzeí v Polsku a nabízí tisíce exponátů z celého světa. V muzeu najdete mnoho unikátních výstav, od klasických až po současné, včetně kreseb, soch, obrazů a fotografií. Návštěvníci se mohou projít po galerii středověkého umění, kde se nachází zlatnické práce, malby a unikátní sochy z regionů historicky spojených s Polskem. V galerii 20. a 21. století najdete umělecká díla od roku 1920 až do současnosti. Muzeum také hostí dočasné výstavy z renomovaných muzeí po celé Evropě a světě.

Pomník Fryderyka Chopina
 

Pomník Fryderyka Chopina

Pomník Fryderyka Chopina v Lazienkowském parku je jednou z nejoblíbenějších soch ve Varšavě. Bronzová podoba byla vytvořena v roce 1926 významným hudebníkem a umělcem Witoldem Szymanowskim. Původní socha byla během druhé světové války zničena, ale perfektní rekonstrukce byla postavena později. Socha zobrazuje Chopina sedícího pod větvemi větrné vrby, symbolizující jeho jemné ruce a prsty. Během letních měsíců si můžete užít bezplatné koncerty Chopinových skladeb, které se konají každou neděli odpoledne u sochy.

Varšavská zoologická zahrada
 

Varšavská zoologická zahrada

Varšavská zoologická zahrada se nachází na ploše 40 hektarů a nabízí více než 12 000 zvířat z celého světa. Kromě mnoha exotických druhů, jako jsou žirafy, nosorožci, sloni, plazi, ptáci a tropické ryby, můžete vidět také mnoho polských druhů zvířat, jako jsou medvědi, vydra a čápi. Zahrada má také historický význam, neboť během druhé světové války zde bylo zachráněno mnoho židovských životů díky statečnosti správce zahrady Jana Zabińského. Děti jistě potěší i Fairytale Zoo, kde se mohou setkat tváří v tvář s některými zvířaty a dokonce je pohladit nebo nakrmit.

POLIN
 

POLIN

Moderní a propracované muzeum s mnoha interaktivními výstavami věnovanými historii polských Židů. Nachází se v jedné z nejlepších příkladů současné architektury ve Varšavě a dokumentuje tisíciletou historii židovského lidu v Polsku. Výstava zahrnuje účty nejstarších židovských obchodníků v této oblasti, vlny masové migrace, pokrok i pogromy, až po druhou světovou válku, kdy byla zničena největší židovská komunita v Evropě. Jedním z vrcholů je rekonstrukce polychromatického malovaného stropu a bimy synagogy, která kdysi stála v Gwoździec (nyní součást Ukrajiny).

Palace on the Isle
 

Pałac na Wyspie

Pałac na Wyspie, známý také jako Palác na Ostrově nebo Palác na Wodě, je jednou z hlavních atrakcí Varšavského Královského Parku, známého jako Łazienki Królewskie. Tento nádherný palác byl původně postaven v 17. století a sloužil jako lázeňský dům. Později byl přestavěn na palácovou rezidenci na přání posledního polského krále Stanisława Augusta Poniatowského.

Citadela Warszawska
 

Citadela Warszawska

Citadela Warszawska, postavená na příkaz cara Mikuláše I. po potlačení Listopadového povstání v roce 1830, je 19. století pevností v polské Varšavě. Tato pětiúhelníková cihlová stavba s vysokými vnějšími zdmi obklopuje plochu 36 hektarů. Po mnoho let sloužila jako vězení, zejména pavilonu X, který se stal muzeem od roku 1963. Nyní můžete navštívit muzeum Katyn, východní bránu Brama Straceń a Muzeum X pavilonu Cytadeli Warszawskiej.

Hřbitov Powązki
 

Hřbitov Powązki

Hřbitov Powązki, také známý jako Stare Powązki nacházející se v okrese Wola, na západní části Varšavy v Polsku. Je to nejznámější hřbitov ve městě a jeden z nejstarších, založený v roce 1790. Je to místo posledního odpočinku mnoha významných osobností polské historie, včetně držitele Nobelovy ceny za literaturu Władysława Reymonta a skladatele Stanisława Moniuszka.

Kościół Sióstr Wizytek
 

Kościół Sióstr Wizytek

Kościół Sióstr Wizytek, známý také jako Kostel Navštívení Panny Marie, je barokní kostel nacházející se ve Varšavě v Polsku. Tento kostel je jedním z mála původních barokních staveb ve městě, které přežily druhou světovou válku a pozdější období obnovy. Byl postaven v letech 1728-1761 a je spojen s klášterem řádu Vizitek, což je katolický ženský řád založený svatou Františkou Saleskou.

Mapa

⭐ Vše (22)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Varšava s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz