Azorské ostrovy
Průvodce ostrovem

Azorské ostrovy

Azory jsou portugalské souostroví ve středním Atlantiku, asi 1 500 km (930 mil) západně od Lisabonu. Azorské ostrovy se skládají z devíti ostrovů: Flores, Corvo, Faial, Pico, São Jorge, Graciosa, Terceira, São Miguel a Santa Maria. Azory byly objeveny v roce 1427 a osídleny v roce 1431. Jsou autonomní oblastí Portugalska. Klima Azorských ostrovů je mírné přímořské s relativně teplými léty a chladnými zimami. Průměrná roční teplota je 16 ° C. Azory jsou známé svou bujnou vegetací a zelenou krajinou. Azory jsou oblíbeným cílem milovníků přírody a outdoorových nadšenců. Na ostrovech je mnoho aktivit, včetně pěší turistiky, cyklistiky, pozorování velryb a plavání. Azory jsou také oblíbeným cílem surfařů. Pokud hledáte jedinečnou a krásnou destinaci, Azory rozhodně stojí za návštěvu.

madeira
Průvodce ostrovem

Madeira

Madeira je nádherný a jedinečný ostrov v Atlantském oceánu. Je součástí tzv. Makaronésie. Ostrov je známý pro své mírné klima, úžasnou krajinu a jedinečnou kulturu. Najdeme tu spoustu druhů rostlin - opuncie, agáve, hortenzie, orchideje či eukalyptové a vavřínové lesy. Ostrov je také domovem ohrožených druhů, jako je ještěrka madeirská. Madeira je oblíbenou turistickou destinací pro své pláže, turistické stezky a dezertní víno. Madeirská příroda spadá i pod ochranu UNESCO. V roce 2011 se stala chráněnou biosférickou rezervací oblast v okolí města Santana. Ideální je půjčit si auto a objet tento rozmanitý ostrov dokola.

lisabon
Průvodce městem

Lisabon

Hlavní město Portugalska ukrývá spoustu památek. Mezi hlavní památku lze označit Castelo de Sao Jorge nebo-li Lisabonský hrad. Dále prozkoumejte náměstí Praça do Comércio, Belémskou věž, známý most Ponte 25 de Abril či exkurzi do obřího akvária (Lisboa Oceanarium) a nezapomentě ochutnat místní delikatesu - Pastéis de nata.

Funchal
Průvodce městem

Funchal

Funchal je hlavním městem Madeiry, autonomní oblasti Portugalska. Město má přes 111 tisíc obyvatel a je tak největším městem na ostrově. Funchal se nachází na jižním pobřeží Madeiry a je hlavním přístavem a obchodním centrem ostrova. Najdeme tu spoustu barů, kaváren, restaurací a muzea či galerie. Město je také oblíbenou turistickou destinací a základnou pro objevování celého ostrova. Město má dobré dopravní spojení a v okolí je řada scénických procházek a túr.

porto
Průvodce městem

Porto

Druhé největší město Portugalska, které je známé svým vývozním artiklem - portským vínem a je zapsáno na seznam Unesco. To je okouzlující Porto. Projděte se k mostu Ludvíka I, navštivte Katedrálu Sé, Torre de Menagem (pozůstalost hradu ze 14. století), náměstí Praça do Liberdade a na závěr si dejte sklenku portského. V Portu se nezapomeňte svézt starodávnou tramvají, která jezdí z centra až k pláži.

Faro
Průvodce městem

Faro

Faro je hlavním městem province Algarve. Nechte si den na projití historického centra Fara a poté se vydejte k nádherným písčitým plážím s pískovcovými útesy, které se táhnou po celém jižním pobřeží. Navštivte Albufeiru či nejzápadnější bod Evropy Cabo de São Vicente.

ponta-delgada
Průvodce městem

Ponta Delgada

Ponta Delgada je největší město a hlavní město Azor s populací kolem 68 000 lidí. Pokud plánujete návštěvu, tady přistanete. Město je známé malebnou architekturou a historickými budovami, jako je Igreja de São José a Palácio de San Carlos. V okolí najdeme horké prameny, laguny a sopečná jezera. Město je také známé svou lahodnou kuchyní, která zahrnuje čerstvé mořské plody a místní produkty.

Vila Real - Pottery - Hand made – Bisalhães - Vila Real - Portugal
Průvodce městem

Vila Real

Vila Real je malebné portugalské město situované v provincii Trás-os-Montes a známé svou historií a kulturním dědictvím. Prohlédněte si impozantní kostel Capela Nova, který je mistrovským dílem manuelské architektury, či slavný Palácio de Mateus obklopený rozlehlými zahradami. Město nabízí též bohatý výběr tradičních restaurací, kde si můžete vychutnat místní delikatesy. Nezapomeňte vyzkoušet místní vína z okolních vinic. Vila Real je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a autentickou atmosféru.

terceira
Průvodce městem

Terceira

Terceira, nebo také Terceira Island, je malebný ostrov v souostroví Azory. Tento klenot Atlantiku vás okouzlí svými zelenými kopci, úchvatnými pobřežními scenériemi a bohatou historií. Prozkoumejte hlavní město Angra do Heroísmo, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, díky svým impozantním pevnostem a starobylým budovám. Nenechte si ujít jeskyně Algar do Carvao či vulkanické jezírko Furnas do Enxofre. Terceira je skvělou destinací pro milovníky přírody, historie a klidné atmosféry.

Braganca - Sé de Miranda do Douro
Průvodce městem

Braganca

Braganca je fascinující město v severním Portugalsku, které vás okouzlí svou bohatou historií a nádhernými památkami. Patří sem hradní komplex Castillo de Braganza s přilehlým válečným muzeem, malebná historická čtvrť a muzeum na volném prostranství (Museu Ibérico da Máscara e do Traje). Procházejte se úzkými uličkami, poseďte si v místních kavárnách a ochutnejte výbornou portugalskou kuchyni. Braganca je jedinečným místem, které vám nabídne směsici tradice, kultury a krásy.

Vila do Porto - Panorâmica
Průvodce městem

Vila do Porto

Vila do Porto, malebné městečko na ostrově Santa Maria, je ideálním místem pro milovníky klidu a přírody. Prozkoumejte úchvatné pláže s třpytivým pískem a tyrkysovým mořem, které lemují pobřeží ostrova. Nezapomeňte navštívit místní historické památky, jako je Forte de São Brás, který oplývá historií. Prožijte nezapomenutelný zážitek v tomto kouzelném městečku, kde se snoubí krása a tradice Azorských ostrovů.

Porto Santo - Porto Santo beach
Průvodce městem

Porto Santo

Porto Santo, známý také jako Vila Baleira, je malebné městečko nalézající se na stejnojmenném ostrově u Madeiry. S jemnými písečnými plážemi, tyrkysovým mořem a hřejivým sluncem je to skvělá destinace pro odpočinek a relaxaci. Nebude vám chybět ani historie a kultura, neboť naleznete zde zajímavé památky, jako například Kolumbovo muzeum. Lokální gastronomie vás nadchne svou svěžestí a na tradičních outdoorových tržištích můžete prozkoumat místní produkty a řemesla.

Horta - Peter Café Sport, Horta
Průvodce městem

Horta

Horta je malebné město na ostrově Faial, který patří mezi Azorské ostrovy. Toto přístavní městečko láká návštěvníky svou malebnou atmosférou, úchvatnými výhledy na oceán a sopečnou krajinu. Procházka po místním přístavu vám umožní nahlédnout do života rybářů a námořníků. Navštivte Peter's Café Sport, které slouží jako obchod, muzeum a setkávací místo pro cestovatele z celého světa. Horta je také známá jako základna pro pozorování velryb a námořních vyjížděk.

Faial - Pico Ruivo (Madeira)
Průvodce městem

Faial

Faial je malebný ostrov v souostroví Azory, ležící v severovýchodním Atlantiku. Je známý svou nádhernou přírodou, impozantní sopkou Caldeira a historickým městem Horta, které nabízí řadu tradičních kaváren a restaurací. Faial je také ideálním místem pro milovníky outdoorových aktivit, jako je pěší turistika, potápění nebo pozorování velryb. Prozkoumejte zdejší útesy, zátoky a tajemné jeskyně a vychutnejte si panoramatické výhledy na nebeskou modř obklopujícího oceánu.

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz