Algarve - pláž

8 míst, co vidět v Faru

Tipy na nejlepších 8 míst, které musíš určitě navštívit v Faru.

8 míst, co musíš vidět v Faru

 

Sé Catedral de Faro

Římskokatolická katedrála leží v historické části Fara ve Vila-Adentro. Katedrála byla postavena v roce 1251. Z katedrály je krásný výhled na Faro a okolí. Vstupné je 3,5 eura.

 

Ponta da Piedade

Skalní útesy podél pobřezí blízko města Lagos. Uskupení skalních útvarů spolu s malými plážemi je považováno za nejkrásnější a nejnavštěvovanější místo v Portugalsku.

 

Benagil Caves

Nejznámější a nejkrásnější jeskyně v Portugalsku. Jeskyně má v horní části otvor, odkud do jeskyně prostupuje světlo. Do jeskyně musíte doplavat, zaplatit si jízdu na lodi a nebo si půjčit kajak.

 

Santo António Viewpoint

Po schodišti vedle katedrály dojdete na vyhlídku, odkud máte rozhled na celé Faro a jeho okolí. Vyhlídka je zdarma, ve večerních hodinách již bývá zavřená.

 

Ria Formosa

Ostrovní laguny na pobřezí Fara vznikly díky zemětřesení v roce 1755. Postupem času tu vznikly mokřady a solné bažiny, které se staly výjimečným biotopem s mnoha vzácnými druhy živočichů.

 

Ilha da Tavira

Na ostrově najdete rozsáhlou pláž s písečnými dunami. Dopravní spojení lodí funguje z místa zvaného Quatro Aguas, asi 2 km na východ od města Tavira.

 

Ilha da Barretta

Ostrov Barreta je asi 7 km dlouhý a široký 50 až 600 metrů ostrov poblíž Fara. Barreta je také známá jako Deserta, Deserted Island nebo Santa Maria Cape Island. Na ostrov se dostanete lodí z přístavu Cais the Porta Nova.

 

Ilha da Culatra

Písečný ostrov Culatra je znám také jako ostrov mušlí. Rybářská vesnička, dlouhá písečná pláž a restaurace, kde můžete ochutnat čerstvé mušle srdcovky. Na ostrov se dostanete lodí z přístavu ve Faru a zpáteční lístek stojí 6 EUR.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz