ponta-delgada

Ponta Delgada - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 19 míst, které musíš určitě navštívit v Ponta Delgada.

Ponta Delgada - co musíš vidět

Portas da Cidade
 

Portas da Cidade

Portas da Cidade jsou ikonickými bránami v historickém centru Ponta Delgady na Azorských ostrovech. Tyto brány jsou symbolem města a nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu. Při procházce historickým centrem je tato atrakce nevynechatelná. Navštivte Portas da Cidade a prožijte kouzlo Azorských ostrovů.

Gruta do Carvão
 

Gruta do Carvão

Gruta do Carvão je nejdelší sopečná jeskyně na Azorských ostrovech. Tato fascinující jeskyně nabízí pohled do nitra sopky a ukazuje, jak vznikaly vulkanické útvary. Prohlídka jeskyně je vedená průvodcem a trvá asi 45 minut. Pokud hledáte nevšední zážitek, navštivte Gruta do Carvão a objevte tajemství sopky na vlastní oči.

Igreja de Sao Jose
 

Igreja de Sao Jose

Igreja de Sao Jose je krásný kostel nacházející se v Ponta Delgada na ostrově Sao Miguel v Azorských ostrovech. Tento kostel je známý svou nádhernou architekturou a historickými artefakty, včetně krásných vitráží a soch. Navštivte tento kostel a prohlédněte si jeho bohatou historii a krásu.

Museu Carlos Machado
 

Museu Carlos Machado

Museu Carlos Machado je největší muzeum na Azorských ostrovech, které nabízí fascinující pohled na historii a kulturu ostrova São Miguel. V muzeu najdete rozsáhlou sbírku přírodnin, archeologických a etnografických exponátů. Vstupte do historie a objevte tajemství tohoto krásného místa.

Museu Militar dos Acores
 

Museu Militar dos Acores

Navštivte Muzeum vojenské historie na Azorských ostrovech a prohlédněte si sbírku vojenských artefaktů a zbraní. Toto muzeum je skvělým zdrojem informací o historii Azorských ostrovů a jejich úloze v obraně Portugalska. Zajímavé expozice a příběhy o životě vojáků vás zavedou do minulosti a ukážou vám, jak se vojenské strategie vyvíjely v průběhu času.

Igreja Matriz de Sao Sebastiao
 

Igreja Matriz de Sao Sebastiao

Igreja Matriz de Sao Sebastiao je krásný kostel v Ponta Delgada. Jeho elegantní fasáda z bílého kamene a šedého bazaltu je ohromující a interiér je plný dekorativních detailů. Kostel byl postaven v 15. století a je významným historickým a kulturním dědictvím Azorských ostrovů. Navštivte tento kostel a prohlédněte si jeho krásu a historii.

Pico Carvao
 

Pico Carvao

Pico Carvao je nejvyšší horou na ostrově Sao Miguel na Azorských ostrovech. Z vrcholu se nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu, včetně jezer a kráterů. Pro turisty jsou k dispozici turistické stezky, které vedou přes zelené pastviny a lesy. Pico Carvao je ideálním místem pro pěší turistiku a pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásy Azorských ostrovů.

Pinhal da Paz
 

Pinhal da Paz

Pokud se chcete uniknout rušnému městu a užít si klidnou procházku v přírodě, navštivte Pinhal da Paz. Tento les se nachází v blízkosti Ponta Delgada a je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Užijte si výhledy na okolní krajinu a nasajte čerstvý vzduch. Pinhal da Paz je skvělou volbou pro milovníky přírody a klidu.

Jardim Antonio Borges
 

Jardim Antonio Borges

Jardim Antonio Borges je krásný botanický park v Ponta Delgada na Azorských ostrovech. Park nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu a je ideálním místem pro procházky a odpočinek. Zahrnuje mnoho druhů rostlin a květin, včetně mnoha endemických druhů, které jsou charakteristické pro Azorské ostrovy. Navštivte tento park a prožijte nezapomenutelný zážitek v přírodě!

Mercado da Graca
 

Mercado da Graca

Mercado da Graca je tradiční trh v Ponta Delgada na Azorských ostrovech. Zde najdete místní speciality, jako jsou ryby, ovoce a zelenina, ale také suvenýry a různé řemeslné výrobky. Trh je oblíbeným místem pro návštěvníky, kteří chtějí ochutnat místní kuchyni a nakoupit suvenýry. Navštivte Mercado da Graca a objevte místní kulturu a tradice.

Palácio de Sant'Ana
 

Palácio de Sant'Ana

Palácio de Sant'Ana se nachází na Azorech, autonomním regionu Portugalska. Tato historická budova slouží jako oficiální rezidence prezidenta Regionální vlády Azor. Je známá svým charakteristickým architektonickým stylem a krásnými zahradami. Palác, původně soukromé sídlo, byl postaven v 19. století a později získán regionální vládou. Jeho zahrady jsou populární atrakcí, nabízející rozmanitost místních i exotických rostlin. Palácio de Sant'Ana je nejen symbolem regionální vlády, ale také svědectvím bohatého kulturního dědictví Azor.

Lagoa de Santiago
 

Lagoa de Santiago

Lagoa de Santiago je krásné jezero ležící v blízkosti Ponta Delgady. Toto přírodní útočiště nabízí klidné a relaxační prostředí, ideální pro pikniky a procházky kolem jezera. Voda jezera je čistá a průzračná, což je ideální pro koupání a vodní sporty. Navštivte Lagoa de Santiago a užijte si krásy Azorských ostrovů.

Praia do Populo
 

Praia do Populo

Praia do Populo je krásná pláž s bílým pískem a tyrkysovým mořem. Nachází se v blízkosti města Ponta Delgada na Azorských ostrovech. Ideální místo pro relaxaci a opalování. V okolí pláže najdete řadu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality. Praia do Populo je skvělou volbou pro milovníky přírody a klidného odpočinku u moře.

Santa Catarina Manor
 

Santa Catarina Manor

Statek Santa Catarina, který se nachází na Azorech, je významnou památkou s bohatou historií. Tento panský dům, často obdivovaný pro svůj jedinečný architektonický styl, odráží bohaté kulturní dědictví Azor. Historie statku je propletená s rozvojem regionu a slouží jako svědectví architektonické a sociální historie Azor. Ačkoliv není tak známý jako některé další památky na Azorech, statek Santa Catarina zůstává zajímavým místem pro ty, kteří prozkoumávají historické a kulturní aspekty ostrovů.

Forte de Sao Bras
 

Forte de Sao Bras

Forte de Sao Bras je historická pevnost v Ponta Delgada, Azorských ostrovech. Postavena byla v 16. století a sloužila k obraně před piráty a nepřáteli. Dnes je z ní krásný výhled na město a okolní krajinu. Navštivte Forte de Sao Bras a prozkoumejte jeho historii a architekturu, která vás okouzlí.

Igreja de Sao Pedro
 

Igreja de Sao Pedro

Igreja de Sao Pedro je krásný kostel v Ponta Delgada na Azorských ostrovech. Jeho historie sahá až do 16. století a je jedním z nejstarších kostelů v oblasti. Interiér je bohatě zdobený a nabízí klidné místo pro meditaci a obdivování krásné architektury. Navštivte tento historický kostel a prožijte klidný okamžik v krásném prostředí.

Lagoa das Empadadas
 

Lagoa das Empadadas

Lagoa das Empadadas je krásné jezero nacházející se na ostrově São Miguel na Azorských ostrovech. Toto klidné a tiché místo je ideální pro odpočinek a relaxaci. Okolní příroda nabízí úchvatné výhledy a možnosti pro pěší turistiku a cykloturistiku. Nezapomeňte si s sebou přinést piknikový koš a užijte si den u vody.

Jardim Botânico José do Canto
 

Jardim Botânico José do Canto

Botanická zahrada Jose do Canto je krásné místo, které stojí za návštěvu při pobytu v Ponta Delgada. Tato zahrada je domovem pro mnoho exotických rostlin a květin, které jsou pečlivě udržovány. Procházejte se po zahradě a užívejte si její klidnou atmosféru. Navštivte také místní kavárnu, kde si můžete vychutnat skvělou kávu s výhledem na zahradu.

Ermida de Nossa Senhora Mae de Deus
 

Ermida de Nossa Senhora Mae de Deus

Ermida de Nossa Senhora Mae de Deus je nádherný kostel v Ponta Delgada. Tento kostel je jedním z nejvýznamnějších sakrálních staveb na Azorských ostrovech. Jeho architektura a interiér jsou neuvěřitelně krásné a zaujmou každého návštěvníka. Navštivte tento kostel a prožijte nezapomenutelný zážitek v Ponta Delgada.

Mapa

⭐ Vše (19)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Ponta Delgada s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz