Porto

8 míst, co vidět v Portu

Tipy na nejlepších 8 míst, které musíš určitě navštívit v Portu.

8 míst, co musíš vidět v Portu

 

Ponte de Dom Luís I

Obloukový most mezi městy Porto a Vila Nova de Gaia je jeden z nejfotografovanějších mostů na světě. Most byl otevřen v roce 1886 a ve své době byl nejdelším mostem tohoto typu na celém světě.

 

Sé do Porto

Katedrála v Portu je římskokatolický kostel v historickém centru města. Jedná se o jednu z nejstarších památek v Portu. Vstup do katedrály je zdarma.

 

Livraria Lello

Nejstarší knihkupectví v Portugalsku najdete v historickém centru Porta. Díky zdobenému interiéru a točitému schodišti je cestovateli velmi vyhledávaná. Spisovatelka J. K. Rowlingová ho využila jako předlohu ke knihovně ve škole čar a kouzel v Bradavicích.

 

Torre dos Clérigos

Nejvyšší stavba ve městě a zároveň nejvyšší věž v Portugalsku. Věž měří 75 metrů a má 6 pater. Z věže máte krásný rozhled na celé Porto. S věží sousedí Igreja dos Clérigos. Vstup do kostela je zdarma, na věž se platí 5 EUR.

 

Cais da Ribeira

Ribeira se nachází na břehu řeky Douro a je jednou z nejkrásnějších a nejživějších čtvrtí v historickém centru Porta.

 

Palácio da Bolsa

Bývala burza cenných papírů se nachází se kousek od řeky, hned vedle kostela São Francisco. Palác byl postaven v 19. století a je v neoklasicistním stylu. Vstup je 9 EUR.

 

Jardins do Palácio de Cristal

Upravené zahrady z 19. století s fontánami, stezkami a výhledem na řeku Douro. Vstup zdarma.

 

Estação Ferroviária de São Bento

Vlakové nádraží z 19. století. Na modrobílé mozaice z asi 20.000 typických keramických dlaždic najdete zachycenou celou historii Portugalska. Od králů, přes výrobu portského až po historii dopravy.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz