Madrid

8 míst, co vidět v Madridu

Tipy na nejlepších 8 míst, které musíš určitě navštívit v Madridu.

8 míst, co musíš vidět v Madridu

 

Plaza Mayor

Hlavní náměstí v srdci Madridu. Obdélníkové červené náměstí je symbolem Madridu a má celkem devět přístupových cest. Uprostřed náměstí stojí bronzová socha krále Filipa III. z roku 1616.

 

Parque de El Retiro

Zelený ráj v centru Madridu. Park využívají místní pro pikniky a odpočinek. Najdete zde Palacio de Velázquez a Palacio de Cristal, kde probíhají výstavy.

 

Palacio de Cibeles

Palác s komplexem mramorových soch a fontánou, dříve sídlo Španělské poštovní a telegrafní společnosti. Místo, kde se konají oslavy zisku titulu hráčů Realu Madrid s fanoušky.

 

Atocha

Historické hlavní nádraží v Madridu. V hale nádraží najdete i malou botanickou zahradu. Jezdí odsud příměstské vlaky a vysokorychlostní vlaky do Barcelony, Sevilly, Valencie, atd.

 

Palacio Real de Madrid

Královský palác v centru Madridu byl oficiálním sídlem španělských králů do roku 1931. V okolí paláce najdete rozlehlé zahrady Jardins de Sabatini. Do paláce můžete zdarma od pondělí do čtvrtka, od 17 do 19 hodin.

 

Temple de Debod

Starověký egyptský chrám, který byl rozebrán a znovu sestaven v Madridu. Chrám darovala Španělsku egyptská vláda, aby ho zachránili před povodněmi po výstavbě velké Asuánské přehrady. Vstup zdarma.

 

Museo Nacional del Prado

Galerie vlastní jednu z nejlepších sbírek evropského umění od 19. do 20. století na světě. Základem je španělská královská sbírka. V roce 2019 oslavilo toto muzeum 200leté výročí.

 

Mercado de San Miguel

Historická budova v centru města je gastronomickým zážitkem. Slavný trh je spíše pro turisty než pro místní, nicméně má svoje kouzlo. Zajděte si na tapas a dobré víno.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz