Sevilla

8 míst, co vidět v Seville

Tipy na nejlepších 8 míst, které musíš určitě navštívit v Seville.

8 míst, co musíš vidět v Seville

 

Alcázar

Alcázar byl původně římskou pevností. Později byla muslimská pevnost nahrazena současnou stavbou. První zmínka o pevnosti pochází již z r. 1120. Samotná přestavba potom byla dokončena v r. 1587. Jde o jeden z nejvýraznějších zámeckých paláců ve Španělsku, který se nachází na seznamu UNESCO.

 

Plaza de España

Plaza de España je krásné historické náměstí ve španělské Seville. Bylo postaveno v roce 1928 pro ibero-americkou výstavu. Je významným příkladem architektury regionalismu, kde se mísí prvky barokního a renesančního obrození s maursko-španělskou architekturou.

 

Giralda

Věž Giralda je symbolem Sevilly. Původní minaret byl postaven Araby v letech 1184 až 1197 a dosahuje výšky 76 metrů. Po znovudobytí Španělska křesťany byl minaret přestavěn v roce 1568 na zvonici.

 

Torre del Oro

Torre del Oro nebo také Zlatá věž. Je další symbolickou památkou Sevilly, postavena v roce 1220 a v minulosti pojmenována pro své kachlové obložení zlaté barvy. Je součástí starých městských hradeb a nachází se na břehu řeky. V křesťanském období sloužila jako správní sídlo námořnictva. Dnes se v ní nachází námořní muzeum, kde najdete různé modely lodí, námořní mapy, kompasy i staré listiny.

 

Catedral de Santa María de la Sede

Katedrála Panny Marie v Seville (šp. Catedral de Santa María de la Sede) je rozlehlá gotická katedrála. Stavba započala v roce 1402 a byla dokončena v roce 1507. Po svém dokončení překonala ve velikosti dosud největší katedrálu Hagia Sofia, která si svůj titul držela více než tisíc let. Je největší gotickou katedrálou a 4. největším kostelem na světě (po bazilice Notre Dame de la Paix ve městě Yamoussoukro v Pobřeží slonoviny, bazilice sv. Petra ve Vatikánu a katedrále sv. Pavla v Londýně). Pro svou mimořádnou kulturní hodnotu byla celá stavba v roce 1987 zařazena na seznam památek světového dědictví UNESCO.

 

Metropol Parasol

Metropol Parasol, přestavba Plaza de la Encarnacion v Seville navržená J.Mayer H., se stává novou ikonou Sevilly - místem, s nímž se jeho obyvatelé mohou identifikovat. Metropol Parasol nabízí potenciál, aby se z Plaza de la Encarnación stalo jedno z nejúžasnějších kulturních míst ve Španělsku a současně novým městským centrem.

 

Parque de María Luisa

Parque de María Luisa je krásný park, který se táhne podél řeky Guadalquivir. Je to hlavní zelená plocha v Seville, kde odpočívají místní. V parku naleznete spoustu soch, jedna je věnována spisovateli Miguelovi de Cervantes.

 

Palacio de las Dueñas

Palacio de las Dueñas je palác ve španělské Seville, který v současné době patří rodu Alba. Byl postaven na konci 15. století v renesančním stylu s gotickými a maurskými vlivy. Palác je jedním z hlavních historických domů ve městě.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz