Montgomery - 20 míst co vidět

Tipy na nejlepších 20 míst, které musíš určitě navštívit v Montgomery.

Montgomery - co musíš vidět

 

Civil Rights Memorial Center

Navštivte Centrum památníku občanských práv v Montgomeru a prohlédněte si expozice věnované hrdinským činům lidí, kteří bojovali za občanská práva v USA. Zhlédněte filmové dokumenty a prohlédněte si interaktivní výstavy, které vám pomohou pochopit důležitost těchto událostí pro americkou historii. Tento památník je nezapomenutelnou zastávkou na vaší cestě po Jižním USA.

 

Montgomery Museum of Fine Arts

Montgomery Museum of Fine Arts je skvělým místem pro všechny milovníky umění. Nachází se v centru města Montgomery a nabízí návštěvníkům širokou škálu výstav a sbírek. V muzeu můžete vidět díla místních i světových umělců, od tradičních až po moderní umění. Prozkoumejte tuto kulturní instituci a objevte krásu umění v Montgomery.

 

Rosa Parks Library and Museum

Navštivte knihovnu a muzeum Rosie Parks v Montgomeru, kde se dozvíte více o této významné aktivistce za občanská práva. Muzeum nabízí interaktivní expozice a sbírky, které vás vtáhnou do historie. Prohlédněte si repliku autobusu, ve kterém Rosa Parks odmítla ustoupit bílému cestujícímu, což vyvolalo historickou událost, která změnila Ameriku.

 

The Hank Williams Museum

Muzeum Hanka Williamse v Montgomeru je největším sbírkou předmětů spojených s legendárním country zpěvákem Hankem Williamsem. Navštivte toto muzeum a prozkoumejte jeho život a kariéru, včetně jeho nejslavnějších hitů jako "Hey Good Lookin'" a "Your Cheatin' Heart". Muzeum je otevřeno denně a je skvělým místem pro fanoušky country hudby a historie.

 

Freedom Rides Museum

Muzeum Freedom Rides v Montgomery je důležitou památkou amerického hnutí za občanská práva. Toto muzeum nabízí fascinující pohled na historii a boj za rovnost ve Spojených státech. Prozkoumejte expozice, které přibližují příběhy hrdinů a hrdinek, kteří bojovali za svobodu a spravedlnost. Navštivte toto muzeum a objevte inspirativní příběhy a historii Ameriky.

 

Old Alabama Town

Old Alabama Town je historická oblast v centru města Montgomery. Tento muzejní komplex nabízí návštěvníkům autentický pohled na život v Alabamě v 19. století. Procházejte se po uličkách a obdivujte zachovalé historické domy, kostely a obchody. Uvidíte, jak se lidé v minulosti oblékali, pracovali a žili. Old Alabama Town je skvělým místem pro ty, kteří chtějí poznat historii a kulturu Alabamy.

 

Dexter Parsonage Museum

Muzeum Dexter Parsonage v Montgomeru je domovem legendárního kazatele Martina Luthera Kinga Jr. a jeho rodiny. Návštěvníci se mohou projít historickým domem a vidět, jak žili Kingovi během období, kdy bojovali za občanská práva. Muzeum nabízí fascinující pohled na minulost a důležitou roli, kterou hrál King v americké historii.

 

First White House of the Confederacy

Navštivte První Bílý Dům Konfederace v Montgomeru a pochopíte historii Ameriky. Tento dům byl sídlem prezidenta Konfederace během občanské války a nyní je muzeem. Uvidíte zde originální nábytek, zbraně a další artefakty z této doby. Pro milovníky historie a kultury je to skvělá zastávka na cestě po jižních státech USA.

 

Rosa Parks Museum

Muzeum Rosy Parks v Montgomery je věnováno životu a dílu Rosy Parks, afroamerické občanskoprávní aktivistce, která se stala symbolem boje proti rasismu v USA. V muzeu se můžete dozvědět více o jejím odvážném činu, kdy odmítla ustoupit bílému pasažérovi v autobuse, a o celé občanskoprávní hnutí. Navštivte toto výjimečné muzeum a objevte kus americké historie!

 

Alabama State Capitol

Alabama State Capitol je historickou budovou v centru Montgomeru. Tato neoklasicistní stavba byla postavena v roce 1851 a sloužila jako sídlo státního zákonodárného sboru. Dnes je to muzeum, které návštěvníkům nabízí fascinující pohled do minulosti Alabama. Užijte si prohlídku budovy a prozkoumejte historii tohoto státu v srdci jeho hlavního města.

 

Court Square Fountain

Kašna na Court Square je jedním z nejvýznamnějších symbolů města Montgomery. Tato kašna se nachází v historickém centru města a nabízí krásný výhled na okolní památky. Každý rok se zde konají různé kulturní akce, jako například koncerty a festivaly. Navštivte tento malebný kout města a užijte si atmosféru starého jihu Ameriky.

 

The National Memorial for Peace and Justice

Národní památník pro mír a spravedlnost v Montgomery je důležitým symbolem boje za lidská práva v USA. Tento památník připomíná oběti rasismu a násilí, které postihly Afroameričany. Vstupenky lze zakoupit online a vstup je povolen pouze s nimi. Navštivte tento památník a uctěte si památku těch, kteří bojovali za rovnost a spravedlnost v Americe.

 

The Legacy Museum

Pokud hledáte jedinečnou zkušenost v Montgomery, navštivte The Legacy Museum. Tento muzeum dokumentuje historii otroctví, segregace a rasismu v Americe. Interaktivní výstavy a video projekce poskytují návštěvníkům hlubší vhled do tématu. The Legacy Museum je nutností pro každého, kdo hledá pochopení americké historie a současnosti.

tripbuzz.com
 

Montgomery Zoo

Navštivte Montgomery Zoo a užijte si den plný zábavy a dobrodružství. Tento krásný zoologický park nabízí širokou škálu zvířat, včetně slonů, tygrů a goril. Prozkoumejte jedinečné ekosystémy a učte se o ochraně přírody. Vstupné je velmi příznivé a vaše návštěva podpoří péči o zvířata v parku. Přijďte a zažijte nezapomenutelný zážitek!

 

Dexter Avenue King Memorial Baptist Church

Dexter Avenue King Memorial Baptist Church je historický kostel, kde v roce 1955 začala slavná občanskoprávní kampaň, kterou vedl Martin Luther King Jr. Kostel byl postaven v roce 1889 a je jedním z nejvýznamnějších míst amerických dějin. Návštěva kostela je nejenom kulturním zážitkem, ale také připomínkou boje za rovnost a spravedlnost v USA.

 

Hank Williams Memorial - Oakwood Annex Cemetery

Navštivte hrob jednoho z nejvýznamnějších zpěváků country hudby, Hank Williamse, na hřbitově Oakwood Annex v Montgomeru. Tento hrob je významnou památkou pro všechny fanoušky country hudby a je to skvělé místo pro zastavení a uctění si jeho života a díla. Nezapomeňte si přinést květiny a pozdravit legendu country hudby.

 

Alabama Department of Archives and History

Alabama Department of Archives and History je ideální místo pro všechny, kdo se zajímají o historii státu Alabama. Nachází se v centru Montgomeru a nabízí bohatou sbírku dokumentů, fotografií a artefaktů. Navštivte tento fascinující archiv a prohlédněte si jedinečné předměty, které dokumentují historii tohoto krásného státu.

 

Riverfront Park

Riverfront Park v Montgomeru je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Nachází se přímo u řeky a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Můžete si zde užít piknik s rodinou a přáteli, projít se po krásné promenádě nebo si zahrát některou z mnoha sportovních aktivit, které zde jsou k dispozici. Riverfront Park je skvělou volbou pro každého, kdo hledá klid a pohodu v srdci města Montgomery.

 

Governor's Mansion

Guvernérova rezidence v Montgomeru je sídlem guvernéra Alabamy. Tento elegantní dům byl postaven v roce 1907 a nabízí návštěvníkům pohled do minulosti. Prohlédněte si nádherné umělecké díla a historické předměty, které zdobí interiér budovy. Navštivte tuto památku a prožijte nezapomenutelný zážitek z cesty do Montgomeru.

 

Fitzgerald Museum

Fitzgerald Museum v Montgomery je největší muzeum věnované americkému spisovateli F. Scottu Fitzgeraldovi. Muzeum se nachází v historické čtvrti, kde Fitzgerald s manželkou žil a pracoval. Interaktivní expozice nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na život a dílo jednoho z nejvýznamnějších spisovatelů 20. století. Pro milovníky literatury a historie je to nezapomenutelná zastávka na cestě po Montgomery.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz