Phoenix - 27 míst co vidět

Tipy na nejlepších 27 míst, které musíš určitě navštívit v Phoenix.

Phoenix - co musíš vidět

HeardMuseum
 

Heard Museum

Heard Museum v Phoenixu nabízí jedinečnou příležitost prohlédnout si bohatou sbírku umění a kultury domorodých obyvatel Ameriky. V muzeu naleznete nejen tradiční keramiku, koberce a šperky, ale také moderní umělecká díla inspirovaná původními kulturami. Navštivte Heard Museum a prohlédněte si výstavy, které ukazují bohatství a rozmanitost indiánské kultury v Americe.

A view of the Phoenix Art Museum in Phoenix, Arizona
 

Phoenix Art Museum

Phoenix Art Museum je největší muzeum v Arizoně a nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou sbírku umění z celého světa. Muzeum je domovem pro více než 20 tisíc uměleckých děl, včetně klasického i moderního umění. Navštivte Phoenix Art Museum a objevte umění z celého světa v jednom místě.

 

Hole in the Rock

Hole in the Rock je neuvěřitelná přírodní atrakce, která se nachází v Phoenixu. Tato skalní formace nabízí nádherný výhled na město a okolní krajinu. Procházka k Hole in the Rock je krátká a snadná, což z ní činí skvělé místo pro rodinný výlet. Užijte si pohled na západ slunce a nechte se okouzlit krásou této přírodní památky.

Mystery Castle is a landmark located in Phoenix. Pictured is an outside BBQ Pit. The castle is designated as a Phoenix Point of Pride.
 

Mystery Castle

Tajemný zámek je neuvěřitelné umělecké dílo, které vás zcela uchvátí. Tento zámek byl postaven s láskou a péčí jediným mužem a je plný tajemných příběhů. Když navštívíte tento zámek, budete se cítit jako v pohádce. Tajemný zámek je skutečně jedinečným zážitkem, který stojí za to zažít.

 

Phoenix Zoo

Phoenix Zoo je ideální místo pro rodinný výlet. Nachází se v krásném parku a nabízí širokou škálu zvířat, včetně slonů, tygrů a pand. Prozkoumejte různé ekosystémy a učte se o ochraně přírody. Pro děti je zde také hřiště a možnost krmení zvířat. Navštivte Phoenix Zoo a prožijte nezapomenutelné zážitky s celou rodinou.

Arizona Science Center
 

Arizona Science Center

Arizona Science Center je skvělým místem pro zábavu i vzdělání. Nabízí interaktivní výstavy, planetárium a mnoho dalšího. Navštivte tuto moderní instituci v centru města Phoenix a objevte svět vědy a techniky. Vstupné je přijatelné a vstupenky si můžete koupit online. Arizona Science Center je ideálním místem pro rodinnou zábavu i pro vzdělávání dětí.

 

Camelback Mountain

Camelback Mountain je nejvyšší horou v okolí Phoenixu a nabízí úchvatné výhledy na celé město. Tato hora je oblíbeným místem pro turistiku a horolezectví. Výstup na vrchol je náročný, ale zcela určitě stojí za to. Pokud hledáte adrenalinovou zábavu, zkuste si zde také jízdu na horském kole. Camelback Mountain je ideálním místem pro aktivní odpočinek v přírodě.

 

Musical Instrument Museum

Muzeum hudebních nástrojů v Phoenixu je ideálním místem pro milovníky hudby. Toto muzeum nabízí neuvěřitelnou sbírku více než 6 500 hudebních nástrojů z celého světa. Návštěvníci mohou slyšet, jak tyto nástroje zní a dokonce si je mohou i vyzkoušet. Muzeum je skvělou volbou pro celou rodinu a zaručeně zaujme všechny návštěvníky.

 

Desert Botanical Garden

Pokud se chcete ponořit do krás pouště, navštivte Desert Botanical Garden v Phoenixu. Tento botanický zahradní ráj nabízí tisíce druhů rostlin, které přežívají v extrémních podmínkách. Procházejte se po stezkách a obdivujte kaktusy, agáve a další rostliny, které se přizpůsobily životu v poušti. Navštivte Desert Botanical Garden a pochopíte, proč je pouštní krajina tak fascinující a krásná.

 

Papago Park

Papago Park je nádherným přírodním útočištěm v srdci města Phoenix. Tento park nabízí úžasné pohledy na okolní hory a je domovem pro mnoho druhů zvířat a rostlin. Procházejte se po stezkách, navštivte botanickou zahradu a zastavte se u největšího vápencového skalního oblouku v Severní Americe. Papago Park je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci v přírodě, aniž byste museli opustit město.

These replicas represent what the Hohokam pit-houses looked like 1000 years ago. The ruins are listed in the National Register of Historic Places…
 

Pueblo Grande Museum

Pueblo Grande Museum je fascinující místo pro milovníky historie. Nachází se v Phoenixu a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat starověkou indiánskou kulturu. Muzeum má rozsáhlou sbírku artefaktů, včetně keramiky, nástrojů a šperků. Navštivte Pueblo Grande Ruin, který se nachází v těsné blízkosti muzea, a prozkoumejte pozůstatky původního indiánského sídla. Toto místo je ideální pro rodiny i jednotlivce, kteří chtějí poznat více o historii této oblasti.

 

Children’s Museum of Phoenix

Dětské muzeum v Phoenixu je skvělým místem pro vzdělávání a zábavu pro celou rodinu. Interaktivní expozice nabízí dětem možnost objevovat a učit se novým věcem prostřednictvím her a zážitků. Muzeum se nachází v centru města a je snadno dostupné. Navštivte Dětské muzeum v Phoenixu a přineste svým dětem nezapomenutelný zážitek z cestování.

 

Piestewa Peak

Piestewa Peak je nejvyšší vrchol v horách Phoenix. Tento vrchol nabízí úchvatné panoramatické výhledy na město a okolní krajinu. Turisté si zde mohou užít pěší túru nebo horskou cyklistiku. Své jméno dostal po Lori Piestewa, první americké Indiánce, která zemřela v Iráku. Piestewa Peak je skvělým místem pro odpočinek a relaxaci v přírodě, které rozhodně stojí za návštěvu.

 

Deer Valley Rock Art Center Glendale

Deer Valley Rock Art Center Glendale je fascinující místo, které přináší návštěvníkům nevšední zážitek. Nachází se nedaleko města Phoenix a nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat skalní kresby původních obyvatel Arizony. Prohlédněte si více než 1500 petroglyfů a užijte si krásný výhled na okolní krajinu. Toto místo rozhodně stojí za návštěvu pro všechny, kteří chtějí poznat historii této oblasti.

 

The Rosson House

Rossonův dům je krásná historická budova v centru města Phoenix. Postavena byla v roce 1895 a sloužila jako domov pro bohatou rodinu Rossonů. Dnes je dům otevřen pro veřejnost, kteří mohou prozkoumat jeho elegantní interiéry a naučit se více o historii této oblasti. Navštivte Rossonův dům a prohlédněte si krásné detaily a architekturu tohoto historického domu.

 

Saint Mary's Basilica

Bazilika svaté Marie v Phoenixu je ohromující stavbou s bohatou historií. Katedrála byla postavena v roce 1915 a její architektura je inspirována evropskými katedrálami. Interiér je zdoben nádhernými vitrážemi a sochami, což vytváří nezapomenutelnou atmosféru. Prohlédněte si tuto krásnou stavbu a nechte se unést její krásou a duchovním významem.

 

Arizona State Capitol

Arizona State Capitol je historická budova v centru města Phoenix. Tato stavba z roku 1900 sloužila jako sídlo státního zastupitelství a dnes je otevřená pro veřejnost. Zde můžete navštívit muzeum, kde se dozvíte o historii Arizony a státních institucích. Procházejte se po krásných zahradách a obdivujte impozantní architekturu tohoto významného místa.

 

Pueblo Grande

Pueblo Grande je fascinující archeologické naleziště v Phoenixu, které nabízí pohled do dávného života původních obyvatel. Objevte zbytky starých domů a poznejte historii, která sahá až do 5. století. Vstupné je velmi příznivé a prozkoumat můžete i muzeum, které nabízí další informace o této významné oblasti. Navštivte Pueblo Grande a prohlédněte si, jak žili lidé v minulosti v této oblasti Arizony.

 

Arizona Federal Theatre

Arizona Federal Theatre je největší koncertní sál v centru Phoenixu. Tento moderní prostor hostí širokou škálu akcí, od koncertů po divadelní představení a stand-up comedy. S kapacitou více než 5 000 návštěvníků a vynikajícím zvukovým a světelným systémem je to nejlepší místo pro zážitky, které vás ohromí. Navštivte Arizona Federal Theatre a užijte si nezapomenutelný zážitek v srdci Phoenixu.

 

Arizona Capitol Museum

Arizona Capitol Museum je skvělým místem pro poznání historie Arizony. Nachází se v budově Kapitolu, která byla dokončena v roce 1900. Muzeum nabízí interaktivní výstavy a programy pro všechny věkové kategorie, včetně simulací zasedání senátu a sněmovny. Navštivte Arizona Capitol Museum a prozkoumejte bohatou historii Arizony!

 

South Mountain Park

South Mountain Park je největším parkem ve Phoenixu a nabízí nádherné výhledy na město a okolní krajinu. Park je ideálním místem pro pěší turistiku, cyklistiku a pikniky. Navštivte Dobbins Lookout, nejvyšší bod parku, a užijte si panoramatický výhled na Phoenix a okolí. South Mountain Park je skvělým místem pro relaxaci a užívání si přírody v srdci města.

 

Hall of Flame Fire Museum

Muzeum hasičských vozidel Hall of Flame v Phoenixu nabízí jedinečnou příležitost prohlédnout si historické hasičské vybavení a vozidla. Expozice zahrnuje více než 90 vozidel, včetně koňských povozy, ruční čerpadla a moderní požární auta. Vstupte do světa hasičského umění a historie a objevte jednu z největších sbírek hasičských vozidel na světě.

 

McCormick-Stillman Railroad Park

McCormick-Stillman Railroad Park je ideálním místem pro rodinný výlet v Phoenixu. Park nabízí historické vlaky, parní lokomotivy a modely vlaků, které zaujmou dospělé i děti. Procházejte se po parku, užijte si piknik nebo navštivte muzeum vlaků. McCormick-Stillman Railroad Park je skvělým způsobem, jak strávit den s rodinou a užít si krásné počasí v Phoenixu.

 

Taliesin West

Taliesin West je ikonickou památkou architekta Franka Lloyda Wrighta, která se nachází v poušti Sonora v Phoenixu. Tento unikátní komplex byl postaven v roce 1937 a sloužil jako domov a škola pro Wrighta a jeho studenty. Dnes je Taliesin West otevřen pro veřejnost a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu, stejně jako prohlídky a kurzy architektury. Navštivte tento nezapomenutelný kus americké historie a architektury!

Placeholder image.
 

South Mountain Park and Preserve

South Mountain Park and Preserve je největší městský park v USA. Najdete zde nádherné výhledy na město Phoenix a okolní hory. Procházejte se po jedné z mnoha turistických tras nebo si vyzkoušejte horskou cyklistiku. V parku se nachází také mnoho piknikových míst a možností kempování. Nezapomeňte si s sebou vzít dostatek vody a ochranný krém proti slunci, protože v létě může být velmi horko.

Placeholder image.
 

Butterfly Wonderland

Butterfly Wonderland je největší atrakcí svého druhu v Americe. Procházka v této tropické oáze je nezapomenutelným zážitkem, když se kolem vás létají tisíce motýlů různých druhů a barev. Kromě motýlů zde najdete i další tropická zvířata a rostliny. Navštivte Butterfly Wonderland a prožijte krásu přírody na vlastní kůži.

 

Heritage & Science Park/Historic Heritage Square

Historické náměstí Heritage Square je skvělým místem pro procházku v centru Phoenixu. Tento park zahrnuje celou řadu historických budov a muzeí, které vás zavedou do minulosti Arizony. Vyzkoušejte si zde tradiční kuchyni, nakupte suvenýry a užijte si klidné odpoledne v parku. Heritage & Science Park je ideálním místem pro zábavu pro celou rodinu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz