23 míst, co vidět v Seattlu

Tipy na nejlepších 23 míst, které musíš určitě navštívit v Seattlu.

23 míst, co musíš vidět v Seattlu

 

Space Needle

Space Needle je jedním z nejznámějších symbolů Seattlu. Tato věž vysoká 184 metrů vám nabídne úchvatné výhledy na město a okolní krajinu. Vstupenky si můžete zakoupit online nebo na místě. V Space Needle se nachází také restaurace, kde si můžete vychutnat skvělé jídlo a nádherný výhled. Navštivte tuto ikonickou atrakci a užijte si nezapomenutelný zážitek!

 

Chihuly Garden and Glass

Chihuly Garden and Glass v Seattlu je fascinující umělecké muzeum, které nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek. Nádherné skleněné instalace od Dale Chihulyho jsou umístěny v zahradě plné květin a rostlin. V muzeu se můžete projít podél vodopádů a rybníků a užít si neuvěřitelného uměleckého zážitku. Navštivte toto místo a nechte se okouzlit krásou skla a přírody.

 

Seattle Aquarium

Navštivte Seattle Aquarium a objevte fascinující podmořský svět. Tento moderní akvárium nabízí nejen pohled na různé druhy ryb a korálů, ale také interaktivní výstavy a prezentace o ochraně životního prostředí. Prozkoumejte místní ekosystémy, jako je Puget Sound, a sledujte, jak se zvířata chovají v přirozeném prostředí. Zajímavý zážitek pro celou rodinu!

 

Fremont Troll

Fremontský troll je neobvyklá socha v Seattlu, která se stala populární turistickou atrakcí. Tato socha je umístěna pod mostem a připomíná obřího trolla, který se snaží vytáhnout auto z pod mostu. Navštivte Fremontského trola a pořiďte si nezapomenutelnou fotku s touto originální sochou.

 

Seattle Art Museum

Seattle Art Museum je jedním z nejvýznamnějších muzeí umění v severozápadním Pacifiku. Jeho sbírky zahrnují díla z celého světa, od starověkého Egypta až po současné umění. Muzeum se nachází v centru města a nabízí mnoho výstav a programů pro návštěvníky všech věkových kategorií. Navštivte Seattle Art Museum a objevte krásu umění ze všech koutů světa.

Skyline vom Kerry Park aus Seattle Washington USA
 

Kerry Park

Kerry Park je nejlepším místem pro panoramatický výhled na město Seattle. Z parku můžete vidět nejen slavnou Space Needle, ale také krásné panoráma města. Park je oblíbeným místem pro pikniky a procházky. Navštivte Kerry Park v noci, kdy je město osvětlené a výhled je ještě kouzelnější.

 

Muzeum populární kultury

Muzeum populární kultury v Seattlu je neuvěřitelným zážitkem pro fanoušky hudby, filmu, sci-fi a videoher. Toto fascinující muzeum zahrnuje výstavy a sbírky, které ukazují vliv populární kultury na naše životy. Návštěvníci mohou vidět výstavy věnované Jimi Hendrixovi, Nirvaně a mnoho dalších. Muzeum populární kultury je nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo má rád kreativitu a inovaci.

 

Olympic Sculpture Park

Olympic Sculpture Park je umělecký park v Seattlu, kde se setkávají kultura a příroda. Park nabízí návštěvníkům nejen krásné sochy, ale také úchvatné výhledy na Puget Sound a Olympijské hory. Navštivte tento park a prožijte nezapomenutelný zážitek v Seattlu.

 

The Seattle Great Wheel

Obří kolo v Seattlu, Seattle Great Wheel, je jednou z největších atrakcí v Seattlu. Vystoupejte a užijte si nádherný výhled na město a okolní krajinu. V noci se otočí v čarovné světelné show. Navštivte Seattle Great Wheel a užijte si nezapomenutelný zážitek, který vám zůstane v paměti na celý život.

Footbridge in Washington Park Arboretum, Seattle, Washington, bridging Lake Washington Blvd., listed in the National Register of Historic Places. Looking east.
 

Washington Park Arboretum

Washington Park Arboretum je krásným místem, které stojí za návštěvu v Seattlu. Rozkládá se na 230 akrů a nabízí návštěvníkům procházky mezi více než 40 000 rostlinami z celého světa. Zdejší květiny, stromy a keře vytvářejí nádherné scenérie, které vás okouzlí. Navštivte toto místo a užijte si klidný odpočinek v přírodě, která je na dosah ruky v srdci města Seattle.

 

Pacific Science Center

Pacific Science Center je jedním z největších vědeckých center v Seattlu. Nabízí mnoho interaktivních výstav a experimentů pro návštěvníky všech věkových kategorií. Vynikající pro rodinné výlety nebo jako zábava pro skupiny přátel. Určitě nevynechejte planetárium, kde se můžete podívat na hvězdy a vesmírné objekty. Navštivte Pacific Science Center a objevte tajemství vědy a technologie!

 

Seattle Japanese Garden

Seattle Japanese Garden je klidné místo obklopené krásnou přírodou, kde si můžete užít japonskou kulturu a architekturu. Tento zahradní komplex nabízí nádherné výhledy na město a je ideální pro relaxaci a odpočinek. Vstupné je velmi přijatelné a stojí za to si toto místo přidat do svého itineráře při návštěvě Seattlu.

 

Volunteer Park Conservatory

Volunteer Park Conservatory je skvělým místem pro milovníky rostlin a botaniky. Nachází se v centru Seattlu a nabízí návštěvníkům množství zeleně a květinových aranžmá. Procházejte se mezi tropickými rostlinami a užijte si klidnou atmosféru. Vstupné je zdarma, ale pokud chcete podpořit údržbu tohoto krásného místa, můžete přispět dobrovolným příspěvkem.

 

Pike Place Market

Pike Place Market je jedním z nejznámějších trhů v Seattlu. Nachází se v historické části města a nabízí návštěvníkům bohatý výběr čerstvého ovoce, zeleniny, ryb a dalších lahůdek. Kromě tržiště zde najdete také řadu obchodů s ručně vyrobenými výrobky a suvenýry. Pro milovníky kávy je tu také první Starbucks, který kdy vznikl. Pike Place Market je nejen místem pro nákupy, ale i pro poznávání místní kultury a atmosféry.

 

Gas Works Park

Gas Works Park je neobvyklý park v Seattlu, který je postaven na místě bývalého závodu na zkapalněný plyn. Tento park nabízí nádherný výhled na město a je ideálním místem pro piknik nebo procházku. Park je také populární mezi skateboardisty a dravými ptáky, jako jsou orli a jestřábi. Navštivte Gas Works Park a užijte si jedinečnou atmosféru tohoto místa.

 

Discovery Park

Discovery Park se nachází v Seattlu a nabízí návštěvníkům úžasný výhled na Puget Sound a Olympijské hory. Tento park je největším parkem v Seattlu a nabízí návštěvníkům několik turistických tras, které vedou přes pláže, lesy a louky. V parku se také nachází historické bunkry a maják. Navštivte Discovery Park a užijte si krásy přírody v Seattlu!

Monorail tracks enter Experience Music Project building (from 5th Avenue side), Seattle Center Seattle, Washington, USA. Gaussian blur (and a great…
 

Seattle Center

Seattle Center je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Seattlu. Nachází se v centru města a nabízí mnoho zajímavostí, včetně muzeí, divadel, parků a výstavišť. Z vrcholu Space Needle, který je největší atrakcí Seattlu, si můžete vychutnat nádherný výhled na město a okolní krajinu. Seattle Center je také pravidelným hostitelem kulturních a sportovních akcí, jako jsou koncerty a festivaly.

 

The Museum of Flight

Muzeum letectví v Seattlu je největší letecké muzeum na světě. Nabízí více než 175 letadel a kosmických lodí, včetně prvního Boeingu 747 a Concorde. Prozkoumejte historii letectví a kosmonautiky a uvidíte mnoho vzrušujících exponátů. Muzeum letectví je ideální pro rodiny s dětmi i pro milovníky letadel.

 

Fryeovo muzeum umění

Fryeovo muzeum umění v Seattlu je skvělým místem pro milovníky umění. Vystavuje sbírky evropského a amerického umění od 19. století až po současnost. Muzeum je známé svým vynikajícím výběrem obrazů a soch a také pořádáním zajímavých výstav. Navštivte Fryeovo muzeum umění a nechte se unést krásou umění na západním pobřeží USA.

 

Klondike Gold Rush National Historical Park

Klondike Gold Rush National Historical Park v Seattle vás zavede do zlaté horečky z konce 19. století. Muzeum vás provede historií a ukáže vám, jak těžké bylo hledání zlata. Projděte se po stezkách, které kdysi používali zlatokopové, a užijte si nádhernou přírodu. Toto místo je ideální pro milovníky historie a přírody.

 

Woodland Park Zoo

Woodland Park Zoo v Seattlu je ideální pro rodinnou zábavu. Zoo nabízí širokou škálu zvířat, včetně slonů, tygrů a pand. Kromě toho jsou zde různé aktivity, jako jsou krmení zvířat a přednášky. Pokud hledáte zábavu pro celou rodinu, Woodland Park Zoo je to pravé místo!

 

Pioneer Square

Pioneer Square v Seattlu je ideálním místem pro milovníky historie a architektury. Tento historický náměstí nabízí řadu krásných budov v renesančním a viktoriánském stylu, včetně několika muzeí a galerií. Navštivte Pioneer Square Park, kde se konají různé kulturní akce a trhy. Prozkoumejte okolí a ochutnejte místní speciality v restauracích a kavárnách. Pioneer Square je nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka Seattlu.

 

Smith Tower

Smith Tower v Seattlu je historická věž s výhledem, která nabízí úchvatné panoramatické výhledy na město. Vstupenka vás zavede až do 35. patra, kde se nachází vyhlídková terasa. Věž byla postavena v roce 1914 a byla nejvyšší budovou na západě Spojených států. Navštivte Smith Tower a užijte si krásný výhled na Seattl a jeho okolí.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz